Çocuklar Hünerlerini Sergiledi

Çocuklar Hünerlerini Sergiledi

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (Tegv) ile Yapı Kredi Bankası Tarafından Hayata Geçirilen 'Okuyorum Oynuyorum' Projesi Kapsamında Ünlü Sinema ve Tiyatro Oyuncusu Ceyda Düvenci'nin Yönetiminde Çocuklar, Sokak Tiyatrosunda Hünerlerini Sergiledi.

Çocuklar Hünerlerini Sergiledi

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile Yapı Kredi Bankası tarafından hayata geçirilen 'Okuyorum Oynuyorum' projesi kapsamında ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Ceyda Düvenci'nin yönetiminde çocuklar, sokak tiyatrosunda hünerlerini sergiledi.

Samsun Doğupark Sevgi Kafe önünde gerçekleştirilen sokak tiyatrosunda çocuklar, gönüllü yönetmenleri Ceyda Düvenci yönetiminde üç farklı oyunu sahneledi. Programda çevre bilinci başta olmak üzere birçok konuda vatandaşlara bilgiler verildi. Tiyatro gösterisini çok sayıda çocuk ve aileleri merakla izlerken, çocuklar tiyatro oyununda ustalara taş çıkardı. Proje kapsamında 4 aydır yoğun bir şekilde çocuklarla çalışan Ceyda Düvenci, TEGV Samsun Eğitim Parkı'nda oyunlarını hazırladıkları açıklandı. Tiyatro oyunun sonunda Düvenci, TEGV Samsun Temsilcisi Gülhanım Civelekoğlu'na katkılarından dolayı madalya taktı.

(OE-MAY-NÇ-Y)

Kaynak: İHA