Haberler

Cizre'de Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde Hastalar Sergi Açtı

Cizre'de Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde hastalar sergi açtıŞIRNAK - Şırnak'ın Cizre ilçesinde bulunan Dr.

Cizre'de Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde hastalar sergi açtı

ŞIRNAK - Şırnak'ın Cizre ilçesinde bulunan Dr. Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde tedavi gören hastaların yapmış oldukları ahşap boyama, süsleme, seramik, karakalem resim, yağlı boya tablo eserleri sergiye açıldı.

Cizre Dr. Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesi TRSM'de tedavi gören ve el uğraşısı terapisi uygulanan hastaların hazırladığı ürünler hastane stant alanında düzenlenen sergi ile görücüye çıktı. Sergiye Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Faik Arıcan, Şırnak İl Sağlık Müdürü İsmail Başı Büyük, İlçe Emniyet Müdürü Güngör Yıldız, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Halil Yaşar Güler, İş Adamı Süleyman Çağlı, kurum amirleri, STK temsilcileri ve hastane personeli katıldı.

Serginin açılışında konuşan Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Faik Arıcan, "Hastanemizde geçen yıl birincisi düzenlenen serginin ikincisi tertipleniyor. Danışmanlarımızın hastane personelleri ile birlikte yapmış olduğu el emeği, göz nuru ürünlerini bugün hep beraber göreceğiz. Onları tebrik ediyoruz böyle sosyal bir etkinlik düzenledikleri için ve onların da toplum hayatına katılımlarını sağladıkları için ve Sergimiz hayırlı olsun" dedi.

Şırnak İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İsmail Başıbüyük ise, "Burada göreceğiniz şeyler aslında sağlık bakımından Toplum Ruh Sağlığı Merkezlerinin ne kadar önemli olduğunu kişilerin topluma ne kadar güzel işler çıkardığını ve topluma kazandırıldığının göstergesi olacak. Bu anlamda da Hastane Başhekimimize ve idari kadroya çok teşekkür ediyoruz böyle güzel hizmetlerin sunulmasında emek verdikleri için. Danışmanlarımızı da yapmış oldukları bu güzel eserlerden dolayı tebrik eder, sergimizin hayırlı olmasını dilerim" diye konuştu.

Cizre Devlet Hastanesi Başhekimi ve Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mehmet Hidayetullah Erzen, "Toplum Ruh Sağlığı Merkezimizde bulunan hastalarımıza uygulanan terapi ve tedavi uygulamaları ile hastaları topluma kazandırmak, kendi ihtiyaçlarını ve gün içinde yapacakları işleri yerine getirebilecek hale getirmeye çalışıyoruz. Ağır psiko-sosyal bozukluğu olan hastalara toplum temelli ruh sağlığı modeli çerçevesinde tedavi ve terapi hizmetleri veriyoruz" ifadelerinde bulundu.

Stantları gezen Kaymakam Faik Arıcan TRSM çalışanları ile sohbet edip sergilenen ürünler hakkında bilgi aldı. Cizre Devlet Hastanesinde açılan sergide emekleri olanlara Şırnak İl Sağlık Müdürü İsmail Başıbüyük ve protokol üyeleri tarafından plaket ve teşekkür belgeleri takdim edildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Şırnak Cizre Yerel Haberler

MHP'den ''el öpme' eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

MHP'den '"el öpme" eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Bakmadan Geçme

Allan Saint-Maximin forma numarası kaç olacak? Saint-Maximin Fenerbahçe'de kaç numaralı formayı giyecek, belli oldu mu? Fransa Türkiye U19 maçı CANLI izle! (HD) 16 Temmuz Fransa Türkiye maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Masterchef Serap kimdir, kaç yaşında? Serap Küçük kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Huriye kimdir, kaç yaşında? Huriye Öncen kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Sevdet kimdir, kaç yaşında? Sevdet Ayhan kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ümmühan kimdir, kaç yaşında? Ümmühan Ünavcı kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Bartu kimdir, kaç yaşında? Taha Bartu Ergün kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Türkiye U19 maçı hangi kanalda? UEFA U19 Avrupa Şampiyonası maçları hangi kanalda, nereden izlenir? Kenan Yıldız Juventus'ta kaç numaralı formayı giyiyor? Kenan Yıldız 10 numaralı formayı mı giyecek? Allan Saint-Maximin kiralık mı, satın alma opsiyonu var mı? Fenerbahçe Allan Saint-Maximin bonservisini aldı mı, kiralık mı? YSK'ye kaç kişi girdi 2024? TYT ve AYT'ye kaç kişi girdi, üniversite sınavına kaç kişi girmişti? Galatasaray KAP bildirimi! SON BİLDİRİMLER! Galatasaray KAP transfer açıklaması nedir? Fenerbahçe KAP bildirimi! SON BİLDİRİMLER! Fenerbahçe KAP açıklaması nedir? Masterchef Enes kimdir, kaç yaşında? Enes Arabacıoğlu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Zeynep kimdir, kaç yaşında? Zeynep Sena Gültepe kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title