Okulda akılalmaz olay! Öğrencilere çekiçle telefonlarını böyle parçalattılar

Okulda akılalmaz olay! Öğrencilere çekiçle telefonlarını böyle parçalattılar

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Haberler | Dünya

Çin'de çocukların aşırı telefon kullanımından tedirginlik duyan aileler, okul yönetimiyle birlikte ilginç bir eyleme imza attı. Derslerinde başarılı olmaları istenen çocuklara, akıllı telefonlarını parçalamaları için çekiç verildi. Çocukların istemeyerek yaptığı bu eylem sosyal medyada gündem oldu.

Koronavirüs salgınıyla birlikte kısıtlanan sosyal yaşam, teknolojiyi insan hayatının ayrılmaz bir parçası haline getirdi. Dünya genelinde eve kapanan milyonlarca insanın tek iletişim ve sosyalleşme kaynağı akıllı telefonlar oldu. Özellikle çocuklardaki tablet ve akıllı telefon bağımlılığı korkutucu bir boyuta ulaştı.

ÇEKİÇLE TELEFON PARÇALADILAR

Durum böyleyken, öğrencilerin okulda telefon kullanmalarının yasak olduğu Çin'de ilginç bir olay yaşandı. The Times'ın haberine göre Xinyang'daki bir okulun müdürü, ailelerin bu endişelerinden hareketle telefon parçalama eylemine girişti. Çin'in sosyal medya platformlarında viral olan görüntülerde, müdürün yönlendirmesiyle ellerine bir çekiç alan çocuklar, pek gönüllü olmasalar da telefonlarını bu şekilde parçalıyor.

Çin'de okullarda akılalmaz yöntem: Öğrenciler telefonları çekiçle parçaladı

Yerel medyaya açıklamada bulunan okul müdürü, ailelerin ve öğrencilerin aşırı telefon kullanımına karşı bu yöntem üzerinde anlaştıklarını söyledi.

Okulda akılalmaz olay! Öğrencilere çekiçle telefonlarını böyle parçalattılar
Haber Yorumları (3)
MAVİ BALIK: eğertopluma yararlı ve başarılı bir çocuk yetiştirmek istiyorsanız telefondan uzak tutun
MEHMET : muhteşem bir çözüm. inşallah bizde de olur. ya pardon ıvır zıvır hakları vardı demi ya.
YUKSEK EGİTİMLİ : cinde telefonlar ucuz olmakla birlikte cok kullaniliyorlar. oyle boyle degil. ellerinden telefon dusmuyor. telefonsuz orada zaten hayatta kalamazsiniz. tum odemeler telefondan yapiliyor. adamlarin problemleri boyle seyler en azindan. asiri teknoloji kullanimi gibi problemleri var. biz bu telefonlara servet odedigimiz icin , zaten cogu insan da ulasamadigi icin bizde boyle sorunlar yok. cinliler de salakmi. otv koysunlar diycem ama hersey yerli. sacma olur. bize danissinlar
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title