Chuck Hagel Haberleri

Chuck Hagel haber, Chuck Hagel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Chuck Hagel - 04.01.2021
Son dakika haber | ABD'nin 10 eski savunma bakanından "ordu seçim sonuçlarına karışmasın" uyarısı
Washington Post gazetesinde yayımlanan ortak mektuba ABD'li eski savunma bakanları Ashton Carter, Dick Cheney, William Cohen, Mark Esper, Robert Gates, Chuck Hagel, James Mattis, Leon Panetta, William Perry ve Donald Rumsfeld imza attı.
Chuck Hagel - 24.09.2020
ABD'de eski ulusal güvenlik yetkililerinden Biden'a destek
Ulusal Güvenlik Konseyi, Savunma Bakanlığı, Savunma İstihbarat Ajansı, CIA, Ulusal Güvenlik Ajansı gibi birçok kurumda görev almış eski büyükelçi, direktör ve genel sekreterin yanı sıra eski savunma bakanları Ash Carter ve Chuck Hagel da mektuba imza atanlar arasında yer alıyor.
Chuck Hagel - 08.08.2019
ABD Moğolistan ile ilişkilerini güçlendirmek istiyor
Mark Esper'den önce ABD'nin eski savunma bakanları Donald Rumsfeld 2005, Chuck Hagel de 2014'de Moğolistan'ı ziyaret etmişti.
Chuck Hagel - 19.06.2019
Trump'ın Savunma Bakanı adayı Esper, Patriot üreticisi Raytheon için lobi yapıyordu
Esper, ayrıca Eski Savunma Bakanı Chuck Hagel'e Cumhuriyetçi Partide senatörlük yaptığı yıllarda ulusal güvenlik alanında danışmanlık yaptı.
Chuck Hagel - 10.01.2019
Suriye Obama'nın En Büyük Dış Politika Hatasıydı"
Eski ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'un Suriye açıklamalarını değerlendirerek "Bolton bizim Suriye'den çekilmemiz için Türkiye'nin yapması gerektiği şeylerden bahsetti.
Chuck Hagel - 26.12.2018
Akar'dan CHP'li Özel Hakkında Suç Duyurusu (3)
Dilekçelerde, "Burada sadece Mehtap Yılmaz'a özel bir ziyaret söz konusu olmayıp, yaralılarımızın ziyareti sırasında tesadüfen davet üzerine kendisine 'geçmiş olsun' denilmiştir. Bunu farklı yerlere çekerek algı oluşturma çabaları her zaman olduğu gibi sonuçsuz kalmaya mahkumdur. Sayın Akar'ın ziyaret ettiği Nuri Pakdil, Devlet Madalyası verilmiş değerli bir sanat adamıdır. Dolayısıyla böyle bir şahsiyetin ziyaret edilmesi olumsuz bir durum olmayıp aksine hayatın olağan akışı içerisinde hoş karşılanacak bir durumdur." ifadeleri kullanıldı. "Gerçek dışı iddia ve ithamlarda bulunulmuştur" Özel'in,Akar hakkındaki "Mehmetçik'in kafasına Süleymaniye'de çuval geçiren Odierno'dan üstün liyakat lejyonu madalyası aldığına" ilişkin iddiasının da gerçeği yansıtmadığı, Özel'in iddia ettiği kişinin Odierno olmadığı, bu hususun kayıtlarla sabit olduğu bildirilen dilekçelerde, şunlar kaydedildi: "Vekil edene (Hulusi Akar) Yüksek Liyakat Nişanı (Legion of Merit), 23 Ocak 2015'te K.K.K. John Michael McHugh ve Savunma Bakanı Chuck Hagel onaylarıyla verilmiştir.
Chuck Hagel - 04.10.2018
Eski ABD Savunma Bakanı Hagel'dan İran İtirafı
ABD'nin eski Savunma Bakanı Chuck Hagel, Donald Trump yönetiminin Suriye politikasına ilişkin, "Suriyelileri, Rusları veya İranlıları herhangi bir şeyle tehdit edeceğinizi söylemek tam bir ahmaklık. Onların elinde bizden çok daha fazla kart var." ifadesini kullandı.
Chuck Hagel - 14.01.2016
Hagel'den Obama Yönetimine Suriye Eleştirisi
Eski ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, Obama yönetiminin Suriye'deki iç savaşla ilgili verdiği birtakım sözleri yerine getiremediğini ve bunun ABD dış politikasının itibarına zarar verdiğini savundu.
Chuck Hagel - 03.12.2015
ABD Kongre Üyelerine Suriyeli Mülteciler İçin Gönderilen Mektup
Eski dışişleri bakanlarından Madeleine Albright, Henry Kissinger ve George Shultz, eski savunma bakanlarından William Cohen, William Perry ve Chuck Hagel'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda diplomat ve komutanın imzasını taşıyan mektupta, "ABD'nin, kendi halkının güvenliğinden feragat etmeden şiddetten kaçan mültecilere kucak açması gerektiğine inanıyoruz" ifadelerine yer verilerek, aksi yöndeki adımların Amerikan değerlerine aykırı olacağına ve ülkenin teröre karşı verdiği mücadelenin amacına zarar vereceğine dikkat çekildi.
Chuck Hagel - 02.12.2015
ABD'li Eski Ulusal Güvenlik Danışmanlarından Suriyeli Mülteciler Mektubu
Eski dışişleri bakanlarından Madeleine Albright, Henry Kissinger ve George Shultz, eski savunma bakanlarından William Cohen, William Perry ve Chuck Hagel'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda diplomat ve komutanın imzasını taşıyan mektupta, "ABD'nin, kendi halkının güvenliğinden feragat etmeden şiddetten kaçan mültecilere kucak açması gerektiğine inanıyoruz" ifadelerine yer verilerek, aksi yöndeki adımların Amerikan değerlerine aykırı olacağına ve ülkenin teröre karşı verdiği mücadelenin amacına zarar vereceğine dikkat çekildi.
Chuck Hagel - 08.11.2015
Suriye'deki İç Savaşın Dönüm Noktaları
Rejimin muhaliflere karşı kimyasal silah kullandığı iddiası bu dönemde en çok tartışılan konuların başında geldi. ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, Nisan 2013'te Suriye rejiminin elinde kimyasal silah bulunduğuna dair güçlü delillere ulaştıklarını dile getirdi.
Chuck Hagel - 08.07.2015
Amerikan Ordusu Küçülüyor
Tasarruf önlemleri kapsamında ordudaki asker sayısının azaltılması 2014 yılının başlarından itibaren gündeme gelmişti. Dönemin Savunma Bakanı Chuck Hagel, ülke dışında iki yıl süren savaşların ardından asker sayısının 450 bine düşürülmesini önermişti.
Chuck Hagel - 29.06.2015
Turkey, US Have Differences, Chuck Hagel Says
Turkey and the U.S. are good allies but they differ on particular issues, former U.S. Secretary of Defense Chuck Hagel has told Hürriyet, while commenting on regional issues. "The U.S. has differences with Turkey in certain areas. But it is important that relationships between the U.S. and Turkey continue.
Chuck Hagel - 19.02.2015
Joe Bıden'dan Yeni Savunma Bakanının Eşine Yakın Takip
ABD Başkanı Barack Obama, eski Savunma Bakanı Chuck Hagel'in istifa etmesinin ardından yeni Savuna Bakanlığı görevine Ashton Baldwin Carter'ı atadı.
Chuck Hagel - 17.02.2015
ABD'nin Yeni Savunma Bakanı Göreve Başladı
Carter, Beyaz Saray'da ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın huzurunda yemin ederek eski Bakan Chuck Hagel'dan görevi devraldı.
Chuck Hagel - 12.02.2015
ABD'nin Yeni Savunma Bakanı Ashton Carter
ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel’ın istifasından sonra Başkan Barack Obama tarafından Savunma Bakanlığı koltuğuna aday gösterilen Ashton Carter’a Senato’dan onay geldi.
Chuck Hagel - 11.02.2015
Obama'nın, Kongre'ye Işid'e Karşı Yetki Teklifini Sunması
Daha sonra Beyaz Saray'da, ABD Başkan Yardımcı Joe Biden, Dışişleri Bakanı John Kerry ve Savunma Bakanı Chuck Hagel ile birlikte kameralar karşısında çıkan Obama, IŞİD'e karşı 60 civarındaki ülkeyle koalisyon kurduklarını ve Irak ve Suriye'de şu ana kadar 2 binden fazla hava saldırısı düzenlediklerini kaydetti.
Chuck Hagel - 23.01.2015
ABD'den Kral Abdullah'ın Ölümünün Ardından Üst Üste Taziye Mesajları
Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz’in hayatını kaybetmesi üzerine ABD Başkanı Barack Obama, Başkan Yardımcısı Joe Biden, Dışişleri Bakanı John Kerry ve Savunma Bakanı Chuck Hagel başta olmak üzere birçok Amerikalı üst düzey isim taziye mesajı yayınladı.
Chuck Hagel - 08.01.2015
Abd, Avrupa'daki Askeri Üslerinin Sayısını Azaltıyor
Çoğu Almanya, İtalya ve İngiltere'de olmak üzere Avrupa'da 67 bin civarında askeri bulunan ABD, bütçe kesintileri ve ordunun küçültülmesi ile yeniden yapılandırılması çalışmaları kapsamında Avrupa'daki askeri varlığını son yıllarda kademeli olarak azaltıyor.  ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, açıkladıkları bu son tedbirlerin istihdam kaybına neden olacağını kabul etmekle birlikte, "Avrupa'daki Amerikan askeri kabiliyetlerinin en yüksek seviyeye çıkarılmasına katkı sağlamak ve bu sayede NATO müttefikleri ve ortaklarını en iyi şekilde destekleyebilmek" için bu değişiklerin gerekli olduğunu vurguladı.
Chuck Hagel - 25.12.2014
ABD 2014 Yılında da Suriye'de Belirsiz Politika İzledi
Eski Savunma Bakanı Chuck Hagel, "Türkiye ile bunun hakkında ve IŞİD tehdidinin tüm farklı yönleri hakkında konuşuyoruz.
Chuck Hagel - 19.12.2014
ABD'nin Irak'a Ek Asker Göndermesi
ABD Savunma Bakanlığı, Iraklı güvenlik güçlerinin terör örgütü IŞİD ile mücadelesine yardımcı olmak üzere, çoğunluğu paraşüt birliğine mensup bin 300 askerin Irak'a gönderileceğini açıkladı.  ABD Başkanı Barack Obama, kasım ayında Irak'a bin 500 asker gönderilmesini onaylamıştı ancak Kongre'nin bütçeyi onaylaması bekleniyordu.   Pentagon Sözcüsü John Kirby, Pentagon'da düzenlediği basın toplantısında, bütçenin Kongre'den geçmesinin ardından, Savunma Bakanı Chuck Hagel'ın Hava İndirme Muharebe Timi'nden yaklaşık bin askerin gelecek yılın ilk ayında Irak'a gönderilmesini onayladığını duyurdu.
Chuck Hagel - 13.12.2014
Kerry, Abbas ile Telefon Görüşmesi Yaptı
Öte yandan, ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel da, İsrail Savunma Bakanı Moşe Yalon ile telefonda görüştü.
Chuck Hagel - 09.12.2014
ABD Savunma Bakanı Hagel, İbadi ile Görüştü
Hagel, Başbakan İbadi ile IŞİD'e karşı askeri operasyonların koordinasyonu ve bilgi paylaşımı konusunu ele aldı.
Chuck Hagel - 09.12.2014
ABD Savunma Bakanı Hagel, Irak'a Geldi
ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, Irak'ın başkenti Bağdat'a geldi.
Chuck Hagel - 06.12.2014
ABD Savunma Bakanı Hagel, Afganistan'da
ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, 2014 yılından sonra Afganistan'da fazladan bin asker bırakacaklarını söyledi.
Chuck Hagel - 06.12.2014
Yemen'de ABD'li Rehineyi Kurtarma Operasyonu
Afganistan'ın başkenti Kabil'i ziyaret eden ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, yaptığı açıklamada, rehinelerin kurtarma operasyonu sırasında öldürüldüğünü açıkladı.
Chuck Hagel - 05.12.2014
Obama'nın Savunma Bakanı Adayı: Ashton Carter
Geçtiğimiz ay Başkan Obama’nın baskıları nedeniyle görevinden istifa eden Savunma Bakanı Chuck Hagel’ın yerine Carter aday gösterildi.
Chuck Hagel - 05.12.2014
Obama'nın Yeni Savunma Bakanı Adayı Carter
ABD Başkanı Obama, Savunma Bakanı Hagel'in görevinden ayrılma kararının ardından yerine, bakanlıkta 2011 2013 yıllarında bakan yardımcılığı görevini yürüten Carter'ı aday gösterdi.
Chuck Hagel - 02.12.2014
Cnn: Obama'nın Savunma Bakanı Adayı Ashton Carter
Başkan Barack Obama'nın Chuck Hagel'dan boşalan Savunma Bakanlığı görevine eski Savunma Bakanı Yardımcısı Ashton Carter’ı aday göstereceği iddia edildi.
Chuck Hagel - 01.12.2014
Aralık 2014 Dünya Gündemi
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ankara'da düzenlenen Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi'nin (ÜDİK) 5. toplantısına katılıyor.  Mısır'da Rabia Operasyonlar Birimi davası, İttihadiye olayları davası ve 494 sanıklı Fetih Mescidi olayları davasının duruşmaları görülecek.  Birleşmiş Milletler Dünya AIDS Günü 2 Aralık:   ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel'den boşalacak koltuk için en güçlü adaylardan Michele Flournoy, Temsilciler Meclisi Silahlı Hizmetler Komitesi'nin oturumunda konuşacak.
Chuck Hagel - 25.11.2014
ABD Savunma Bakanı Hagel'in Görevinden Ayrılması
Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel'in görevinden ayrılması kararının, ABD Başkanı Barack Obama ve Hagel arasında bir aydır süren görüşmeler sonrasında ortak alınmış bir karar olduğunu kaydetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Chuck Hagel Haberleri | Chuck Hagel Haber - Haberler - Chuck Hagel haberleri, son dakika chuck hagel haber ve gelişmeleri burada. Eski ABD savunma bakanlarından ABD ordusuna çağrı: 'Trump'ın görevde kalma çabalarına ortak olmayın'.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.09.2021 22:19:28. #1.13#

title