CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Almanya'da

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Almanya'da

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Almanya'da
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya'nın Essen kentinde müze haline getirilen eski maden ocağı Zeche Zollverein'ı gezip yetkililerden bilgi aldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya'nın Essen kentindeki eski maden ocağı Zeche Zollverein'ı gezdi. 

Kılıçdaroğlu, müze haline getirilen eski maden ocağı Zeche Zollverein'ı gezerek yetkililerden bilgi aldı. Kılıçdaroğlu'na ziyaretinde Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök ve CHP Kahramanmaraş Milletvekili ve Yurtdışı İlişkiler Koordinatörü Durdu Özbolat, CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da eşlik etti.

Burada Kılıçdaroğlu, beraberindeki heyetle Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden işçilerin anısına saygı duruşunda bulundu. Ardından, maden ocağından bir yetkili, Kılıçdaroğlu'na maden ocaklarındaki çalışmalar ve kaza anında yapılması gerekenler konusunda bilgi verdi. 

Kısa bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, Soma'daki maden faciasından duydukları üzüntüyü dile getirerek, "301 madencimizi kaybettik. Orta Çağ koşullarında yaşıyorlardı. Orada yaşamını yitirenler için orada çalışanların ölümün doğal olduğunu söylemişlerdi. Madende çalışanların yer altında ölmelerinin doğal olmadığını, Türkiye ve bütün dünyaya göstermek istiyoruz" dedi.

Daha sonra Kılıçdaroğlu, konakladığı Sheraton Oteli'ne gitmek üzere maden ocağından ayrıldı. Kılıçdaroğlu, bu otelde Sosyal Demokrat Parti (SPD) Federal Milletvekili Dirk Heidenblut ile görüştü. - Nordrhein-Westfalen

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title