Chigi Haberleri

Chigi haber, Chigi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Chigi - 04.11.2020
İtalya Başbakanı Conte, Kosovalı mevkidaşı Hoti ile bir araya geldi
İtalya Başbakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Conte ve Hoti görüşmesi Başbakanlık Sarayı Chigi'de gerçekleşti.
Chigi - 23.10.2020
İtalya Başbakanı Conte ile Libya Başbakanı Serrac Roma'da görüştü
İtalya Başbakanı Giuseppe Conte ile Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac, başkent Roma'da bir araya geldi. Conte, Libyalı mevkidaşı Serrac ile akşam saatlerinde başbakanlık sarayı Chigi'de görüştü.
Chigi - 20.10.2020
İtalya AB'den mali destek programlarının gelecek yılbaşında başlatılmasını istedi
İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Avrupa Birliği'nin (AB) Kovid-19 salgınının ekonomi ve sosyal alandaki etkileriyle mücadele için belirlediği programların ve mali yardımlarının yılbaşından itibaren gecikme olmadan başlaması gerektiğini bildirdi. İtalya Başbakanı Conte, İspanyol mevkidaşı Pedro Sanchez'i Roma'daki başbakanlık sarayı Chigi'de ağırladı.
Chigi - 19.10.2020
İtalya'da hükümet, Kovid-19 salgınına yönelik yeni tedbirler getirdi
Kovid-19 salgınında yeni vaka eğrisinin son günlerde hızlı şekilde yükseldiği İtalya'da Başbakan Conte, kamuoyunda bir süredir beklenen önlemlere dair başbakanlık sarayı Chigi'de basın toplantısı düzenledi.
Chigi - 08.10.2020
İtalya Başbakanı Conte: "Yeni kısıtlamalardan kaçınmak için daha sıkı tedbirler almalıyız"
Conte ülkede ağustostan beri yükseliş eğiliminde olan günlük yeni vaka sayısının bugün 3 bin 678'e çıkması sonrasında Başbakanlık Sarayı Chigi'da basın açıklaması yaptı.
Chigi - 29.07.2020
Elektrikli Fiat 500, İtalyan "devlet zirvesine" tanıtıldı
Palazzo del Quirinale'de, İtalya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'ya gösterilen yeni model, ardından Palazzo Chigi'de FCA Başkanı John Elkann, EMEA Bölgesi COO'su Pietro Gorlier ve Fiat Markası Global Başkanı Olivier Francois tarafından İtalya Başbakanı Giuseppe Conte'ye tanıtıldı.
Chigi - 19.06.2020
İtalya Başbakanı Conte AB'nin kurtarma fonu üzerinde anlaşma sağlanmasını istedi
İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Avrupa Birliğinde (AB) yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomiye yönelik etkileriyle mücadele için gündeme gelen kurtarma fonu üzerinde temmuz ayına kadar bir anlaşmaya varmaları gerektiğini belirtti. Conte, Kovid-19'a yönelik önlemler nedeniyle video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen AB Liderler Zirvesi'ne başbakanlık sarayı Chigi'deki ofisinden katıldı.
Chigi - 12.06.2020
İtalya Başbakanı Conte'nin ifadesine başvuruldu
İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ilk döneminde kuzeydeki iki beldede karantina tedbirleri konusunda geç kalınıp kalınmadığı konusunda Bergamo savcılarına ifade verdi. Bergamo Cumhuriyet Savcısı Maria Cristina Rota ve diğer savcılar, sabah saatlerinde başkentteki başbakanlık sarayı Chigi'de Başbakan Conte ile bir araya geldi.
Chigi - 03.06.2020
İtalya'dan sınırlarını açmayan AB ülkelerine tepki
Başbakan Conte, başbakanlık sarayı Chigi'nin avlusunda ülkesindeki Kovid-19 salgınına ilişkin bir basın toplantısı düzenledi.
Chigi - 16.05.2020
İtalya kademeli normale dönüşü hızlandırıyor
İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) salgına ilişkin verilerin cesaret verici olduğunu belirterek, sıkı tedbirleri gevşettikleri "2. Aşama"yı dikkatle karşıladıklarını söyledi. Başbakan Conte, Başbakanlık sarayı Chigi'nin avlusunda aylar sonra ilk kez gazetecilerin de katılımıyla basın toplantısı düzenleyerek, 18 Mayıs'ta pek çok sektörün yeniden faaliyete geçeceği döneme ilişkin detayları paylaştı.
Chigi - 26.04.2020
İtalya, Kovid-19 karantina tedbirlerini 4 Mayıs'ta gevşetmeye başlıyor
Başbakan Conte, Başbakanlık Sarayı Chigi'de düzenlediği basın toplantısıyla, ülkesinde 10 Mart'tan bu yana uygulanan sıkı karantina tedbirlerinin kademeli gevşetilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Chigi - 10.04.2020
İtalya'da Kovid-19 salgınına karşı uygulanan karantina tedbirlerinin süresi uzatıldı
İtalya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı 1 aydır uygulanan sıkı karantina tedbirleri, 3 Mayıs'a kadar uzatıldı. Başbakan Giuseppe Conte, Başbakanlık Sarayı Chigi'de düzenlediği basın toplantısında, ülkede 7 haftadır devam eden Kovid-19 acil durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.
Chigi - 07.04.2020
İtalya'da işletmelere 400 milyar avro destek
İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomideki etkisiyle mücadeleye yönelik 400 milyar avroluk yeni paket açıkladı. Başbakanlık Sarayı Chigi'de Ekonomi Bakanı Roberto Gualtieri, Ekonomik Kalkınma Bakanı Stefano Patuanelli ile beraber bir basın toplantısı düzenleyen Başbakan Conte, salgının özellikle de İtalyan işletmeler üzerindeki etkisini hafifletmeye yönelik yeni mali destek paketinin detaylarını paylaştı.
Chigi - 31.03.2020
İtalya, Kovid-19 kurbanları için yas tutuyor
Vatikan Devleti de bayraklarını yarıya indirdi Roma Belediyesi dışında Roma Valiliği, Venedik Meydanı'ndaki Meçhul Asker Anıtı, Dışişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı Quirinale ve Başbakanlık Sarayı Chigi'de de bayraklar yarıya indirildi.
Chigi - 29.03.2020
Kovid-19'la mücadele eden İtalya'da ihtiyaç sahiplerine yardım yapılacak
Roma'da Başbakanlık sarayı Chigi'de, Ekonomi Bakanı Roberto Gualtieri ile basın toplantısı düzenleyen Başbakan Conte, Kovid-19 salgınına ilişkin gelecek haftalarda uzmanlardan iyi haberler duyacaklarına emin olduğunu belirterek, "Bugünkü kayıplarla 10 bin kurbanı aştık ki bu bizi çok etkiliyor.
Chigi - 11.03.2020
İtalyan hükümeti, koronavirüs için 25 milyar avro kaynak ayırdı
Conte, başbakanlık sarayı Chigi'de, Ekonomi Bakanı Roberto Gualtieri ile düzenlediği basın toplantısında, koronavirüsün ekonomideki etkileri ve sağlık hizmetlerine yönelik yeni ekonomik tedbirleri açıkladı.
Chigi - 10.03.2020
Kovid-19 nedeniyle İtalya geneli "kırmızı bölge" ilan edildi
Kovid-19 bulaşanların sayısının 9 bin 172, ölü sayısının ise 463'ü bulduğu İtalya'da Başbakan Conte, başbakanlık sarayı Chigi'de düzenlediği basın toplantısıyla, Bakanlar Kurulu olarak aldıkları ve bu akşamki kararnameyle bütün ülkede yürürlüğe girecek olağanüstü kararları duyurdu.
Chigi - 20.02.2020
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev İtalya'da
Dağlık Karabağ sorununa da değinen Aliyev, şunları kaydetti: "Çözüm, daha önce kabul edilmiş BM kararları temelinde gerçekleşmelidir. Ermeni tarafından garip açıklamalar var. Ermenistan Başbakanı, Dağlık Karabağ'ın bağımsız bir devlet olduğunu söyledi. Bu doğru değil çünkü o bölge Azerbaycan'ın tarihi bir parçası ve bu durum, uluslararası toplum tarafından da tanınıyor. Bu çatışmanın çözümü uluslararası hukuk ilkelerine dayanmalıdır." -Aliyev'in Roma temasları İtalyan mevkidaşı ile görüşmesinin ardından Başbakanlık Sarayı Chigi'ye geçen Aliyev, burada da İtalya Başbakanı Giuseppe Conte tarafından resmi törenle karşılandı.
Chigi - 18.02.2020
İtalya Başbakanı Conte, Mesrur Barzani ile görüştü
İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani ile bir araya geldi. Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Conte'nin, Irak'taki durum ve bölgesel meseleleri değerlendirmek amacıyla IKBY Başbakanı Barzani ile Roma'daki başbakanlık sarayı Chigi'de görüştüğü belirtildi.
Chigi - 13.02.2020
İtalya'da muhalefetten hükümete 'Libya' eleştirisi: İkili oynama
  Kendisinin şu an hükümette olması halinde Libya konusunda nasıl bir tutum izleyeceğine ilişkin bir soruya da Salvini, Başbakanlığını Fayiz es-Serrac'ın yaptığı Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'ni (UMH) işaret ederek, "Orada meşru bir hükümet var mı? Ben yasal olarak tanınan hükümetin temsilcisiyle; İçişleri Bakanı, Başbakan Yardımcısı, Başbakanı ile görüşüyordum hükümetteyken," diye yanıt verdi.    "TÜRK ORDUSU LİBYA'YA KADAR GELİYORSA İTALYA İŞİNİ YAPMAMIŞ DEMEKTİR" Ocak ayı başında Başbakan Giuseppe Conte'nin, Roma'da Serrac'dan önce Libya'nın doğusunu kontrol altında tutan General Halife Hafter ile görüşmesini de eleştiren Salvini, "İtalya Başbakanının, Chigi'de (Roma'daki başbakanlık sarayı) Libya Başbakanı'ndan önce Libya havaalanını bombalayan kişi ile görüşmesi gerçekten çok sürrealdi.
Chigi - 24.01.2020
ABD Başkan Yardımcısı Pence Roma'da
Pence, daha sonra başbakanlık sarayı Chigi'ye geçerek, burada da İtalya Başbakanı Giuseppe Conte ile bir araya geldi.
Chigi - 23.01.2020
İtalya'dan Arnavutluk'un AB'ye entegrasyonuna tam destek
İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya'nın Avrupa Birliği'ne (AB) üyelik sürecinde hızla olumlu bir karara varılması için marttaki AB Konseyinde en üst düzeyde çaba göstereceklerini bildirdi. Roma'ya ziyarette bulunan Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Başbakanlık Sarayı Chigi'de İtalyan mevkidaşı Giuseppe Conte ile bir araya geldi.
Chigi - 11.01.2020
İtalya Başbakanı Conte, Libyalı mevkidaşı Serrac ile görüştü Açıklaması
İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Libya'da artan gerilimden endişe duyduklarını belirtirken, Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac da Türkiye ile Rusya'nın ateşkes önerisini memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Conte'nin daveti üzerine Roma'ya ziyarette bulunan Serrac, başbakanlık sarayı Chigi'de Conte ile üç saat kadar süren bir görüşmede bulundu.
Chigi - 11.01.2020
Akdeniz ülkelerinden Libya için diplomasi trafiği
İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, Türkiye, Rusya ve İtalya olarak Libya için bir masa etrafında toplanıp çalışma konusunda anlaştıklarını belirtti. Libya girişimlerine dair değerlendirmelerde bulunan Di Maio, "Birkaç gün önce İstanbul'da Türk Bakan Çavuşoğlu ile görüşmemde Libya için Rusya, Türkiye ve İtalya olarak bir masa etrafında toplanıp, çalışma konusunda anlaştık. Ayrıca, Libya'nın komşularının da Berlin Konferansı'na dahil edilmesini talep etmiştik. Cezayir de dahil olduğu için mutluyuz." ifadelerini kullandı. Di Maio, ülkesinin girişimleri doğrultusunda, hafta içinde Libya'nın doğusundaki isyancıların lideri Halife Hafter'in Roma'da olması sebebiyle İtalya'nın başkentine gelmeyi son anda iptal eden Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac'ın bugün Roma'ya geleceğini açıkladı. Serrac, Başbakan Giuseppe Conte ile başbakanlık sarayı Chigi'de görüşecek.
Chigi - 08.01.2020
İtalya Başbakanı Conte, darbeci Hafter ile görüştü
İtalyan basınına yansıyan haberlerde, darbeci Hafter'in bugün öğleden sonra Roma'ya gelerek başbakanlık sarayı Chigi'de Conte ile görüştüğü bildirildi.
Chigi - 18.12.2019
İtalya ve Hırvatistan, AB'nin Balkanlar'da genişlemesinden yana
İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, ülkesinin ve Hırvatistan'ın, Arnavutluk ile Kuzey Makedonya'nın Avrupa Birliği'ne (AB) üyeliğini savunduğunu belirtti. Başbakan Conte, Hırvat mevkidaşı Andrej Plenkovic'i Roma'daki başbakanlık sarayı Chigi'de ağırladı.
Chigi - 31.10.2019
İtalya'dan AB'nin Arnavutluk ve Kuzey Makedonya kararına eleştiri
Başbakan Conte, Arnavut mevkidaşı Edi Rama'yı başkentteki Başbakanlık Sarayı Chigi'de ağırladı.
Chigi - 17.10.2019
İtalya Başbakanı, Erdoğan'a telefonda Suriye'deki harekata son verilmesi çağrısı yaptı
İtalya Başbakanı'nın resmi konutu olan Palazzo Chigi'den kaynakların gazetecilere yaptığı açıklamaya göre, Conte, Erdoğan'la arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde, Roma'nın Barış Pınarı Harekatı'nı 'kabul edilemez' olarak gördüğünü söyledi.
Chigi - 01.10.2019
Mike Pompeo'ya İtalya'da peynirli protesto
Pompeo, daha sonra Başbakan Giuseppe Conte tarafından Başbakanlık Sarayı Chigi'de kabul edildi.
Chigi - 19.09.2019
İtalya'da Conte-Macron görüşmesi
Conta ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, başkent Roma'da görüştü. Başbakan Conte, konuk Cumhurbaşkanı Macron'u, başbakanlık sarayı Chigi'nin avlusunda resmi törenle karşıladı.
Chigi - 18.09.2019
İtalya Başbakanı Conte, Serrac ile görüştü
Conte, Serrac'ı Başbakanlık Sarayı Chigi'nin avlusunda resmi törenle karşıladı.
Chigi - 02.08.2019
AB Komisyonu'nun yeni başkanından İtalya'ya ziyaret
AB Komisyonu Başkanı seçilen von der Leyen, çıktığı üye ülkeler turunda Roma'da İtalya Başbakanı Giuseppe Conte ile Başbakanlık Sarayı Chigi'de bir araya geldi.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Chigi Haberleri | Chigi Haber - Haberler - Chigi haberleri, son dakika chigi haber ve gelişmeleri burada. İtalya'da Draghi hükümeti yemin ederek göreve başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.3.2021 04:52:18. #1.16#
title