SOFA Chicago'da 10 Türk Sanatçının Eserleri Sunulacak
Haberler » Güncel » SOFA Chicago'da 10 Türk Sanatçının Eserleri Sunulacak - Haber

SOFA Chicago'da 10 Türk Sanatçının Eserleri Sunulacak

ABD'nin en gözde sanat organizasyonlarından biri olan SOFA Chicago'da 10 Türk sanatçı, eserlerini Amerikalı sanatseverlerin beğenisine sunacak.

SOFA Chicago'da 10 Türk Sanatçının Eserleri Sunulacak

ABD'nin en gözde sanat organizasyonlarından biri olan Chicago Heykel Objeleri ve Fonksiyonel Sanat Eserleri Fuarı'nda (SOFA Chicago) bu yıl 10 Türk sanatçının eserleri Amerikalı sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Chicago'da 31 Ekim-3 Kasım tarihlerinde bu yıl 20'ncisi düzenlenecek fuarda, Türk sanatçıların katılımını Armaggan Art & Design Gallery ve Türk Kültür Vakfı sağlayacak. Festivale katılacak Aslı Kutluay, Ayşegül Kırmızı, Gamze Araz Eskinazi, Yasemin Sayınsoy, Dilek Aydıncıoğlu, Dinçer Güngörür, Derya Özparlak, Meral Değer, Nadia Arditti, Pembe Tüzüner, Semra Özümerzifon eserlerini sanatseverlerin ilgisine sunacak.

Dünyanın önde gelen çağdaş sanat ve tasarım fuarlarından biri olarak dikkati çeken SOFA Chicago, her yıl onbinlerce koleksiyoner ve sanatsever tarafından ziyaret ediliyor. Dünya çapında üne sahip onlarca galerinin katılacağı fuarda heykelden tasarıma, mücevherden dekoratif sanatlara, geniş yelpazede çağdaş, üç boyutlu ve fonksiyonel eserler sergileniyor. - Washington DC

Kaynak: AA

Manşet

Haberler