Çetin Ceviz Haberleri

Çetin Ceviz haber, Çetin Ceviz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çetin Ceviz 11.7.2020
"Avluda Klasik Müzik" konserleri başladı
Klarnette Ecesu Sertesen, kemanda Çetin Ceviz ve Vugar Gurbanov, viyolada Emre Akman ve çelloda Seren Karabey'in sahneye çıktığı yaklaşık 1 saat süren konserde Johannes Brahms'ın Klarnetli Beşlisi seslendirildi.
Çetin Ceviz 9.7.2020
Srebrenitsa: Dört yıl süren soykırımın doruk noktası
Yıllarca yere yaydığım bir şiltede yattıktan sonra evimi baştan ayağa yeniletmeye karar verdim. Bir komşum bana canı gönülden yardım etmenin yanı sıra inşaat süresince kalacak bir yer de verdi. Evi köyün farklı bir bölgesinde, nehrin kıyısında. Bu bölge, köyün 1880'lerin sonunda ecdadımızın ilk gelip yerleştiği noktası; buraya gelmeleri de geri çekilmekte olan Osmanlı İmparatorluğu'nun verdiği ödünlerden bir diğerinin neticesi. Savaş patlayana kadar bu meseleye pek kafa yormamıştım. Çoğumuzun (hakikate isabet etmeyen bir şekilde) "savaş" olarak adlandırdığı süreç boyunca tanıdığım en çetin ceviz kişiler köyün o bölgesindendi.
Çetin Ceviz 9.5.2019
Trump, Ekibinin Venezuela Stratejisinden Rahatsız
Bolton ve diğer danışmanların Maduro'yu hafife almasından yakınan Trump'ın Maduro'yu "çetin ceviz" olarak tanımladığı belirtilen haberde, isimleri açıklanmayan yetkililerin, Beyaz Saray'daki danışmanların Maduro'nun geçen hafta ülkedeki olaylarla birlikte devrilmesini beklediklerini ifade etmesi dikkati çekti.
Çetin Ceviz 20.2.2019
Yoksulluk Nafakası Mı, İşsizlik Sigortası Mı?
Türkiye İstatistik Kurumu, 2018 boşanma verilerini henüz yayımlamasa da son yıllarda boşanma hızında görülen artışın sürmesi bekleniyor. Boşanmaların bir kısmı anlaşmayla olsa da nafaka tartışmaları yoğun olarak yaşanıyor. Yoksulluk nafakası da bu başlıklarından biri. Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özmen, yoksulluk nafakasının Medenin Kanunun 175. maddesiyle hükme bağlandığını belirterek şunları söylüyor: "Yoksulluk nafakası kısaca evliliğin boşanma kararıyla bitmesinden dolayı yoksulluğa düşecek eş lehine hükmedilen nafakadır. Hâkim, yoksulluğa düşecek olan eşin talebiyle nafaka kararını verebilir. Yargıtay Hukuk Genel Kurulunun 2009 yılında verdiği bir karara göre kişi; yeme, giyinme, barınma, sağlık, ulaşım, kültür, eğitim gibi maddi varlığını geliştirmek için zorunlu ve gerekli görülen harcamaları karşılayacak düzeyde gelire sahip değilse yoksul olarak kabul ediliyor." "Nafaka zenginleştirmemeli" Nafakanın "alan tarafı zenginleştirmemesi, vereni de fakirleştirmemesi" gibi temel bir ölçüte oturması gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Özmen, yoksulluk nafakasının süresiz olarak hükmedilebileceğine dair maddeye yönelik itirazlarını da dile getiriyor. Kanunda, süresiz nafakaya hükmedilebileceğine dair maddenin hâkimler tarafından "emir" kabul edilerek uygulandığını anlatan Özmen, "Oysa somut olayın özelliklerine göre kararlar verilmeli. Şunun bir çetin ceviz olduğunu kabul etmemiz gerek.
Çetin Ceviz 12.2.2019
Çetin Ceviz'e Kayseri'de Yoğun İlgi
Kayseri'de çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve liselerde uygulanan 'Çetin Ceviz' Projesi yoğun ilgi gördü.
Çetin Ceviz 12.2.2019
Çetin Ceviz'e Kayseri'de Yoğun İlgi
Kayseri'de çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve liselerde uygulanan 'Çetin Ceviz' Projesi yoğun ilgi görüyor.
Çetin Ceviz 18.7.2018
Hekimhan Belediyesinden Ceviz Fidanı Dikimi
Bu alanın 10 dönümüne 5 bin ceviz fidanı diktiklerini aktaran Millioğulları, "2 yıl içinde aşılamalarını yapacağız. Sonbaharda yine 10 bin fidan daha dikeceğiz. Bunların bir kısmını fidan, bir kısmını çöğür olarak bilinen çetin ceviz olarak dikeceğiz.
Çetin Ceviz 17.1.2018
İstanbulspor - Fenerbahçe Maçının Ardından
KOCAMAN: "İLK MAÇTAKİ SKOR AVANTAJIMIZI KULLANMAYI BAŞARDIK" Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise 2-0 kazandıkları ilk maçtaki avantajı kullanmak için sahaya çıktıklarını belirterek, "Bunu başardık. İstanbulspor ilk maçta çetin ceviz olduğunu göstermişti.
Çetin Ceviz 16.1.2018
İstanbulspor - Fenerbahçe Maçının Ardından
KOCAMAN: "İLK MAÇTAKİ SKOR AVANTAJIMIZI KULLANMAYI BAŞARDIK" Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise 2-0 kazandıkları ilk maçtaki avantajı kullanmak için sahaya çıktıklarını belirterek, "Bunu başardık. İstanbulspor ilk maçta çetin ceviz olduğunu göstermişti.
Çetin Ceviz 16.1.2018
Aykut Kocaman: "Kazanma Alışkanlığı Açısından Önemliydi"
İstanbulspor'u eleyerek Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek finale yükselen Fenerbahçe'de Teknik Direktör Aykut Kocaman karşılaşmanın ardından değerlendirmelerde bulundu. İlk yarıda tutuk kaldıklarını ancak ikinci yarıda istedikleri oyunu oynadıklarını söyleyen Kocaman, "İlk maçtaki skor avantajını kullanmak istedik. Bunu başardık. İstanbulspor ilk maçta çetin ceviz olduğunu göstermişti.
Çetin Ceviz 16.1.2018
Maçın Ardından
Kocaman, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, 2-0 kazandıkları ilk maçtaki avantajı kullanmak için sahaya çıktıklarını belirterek, "Bunu başardık. İstanbulspor ilk maçta çetin ceviz olduğunu göstermişti.
Çetin Ceviz 22.12.2017
Dha İstanbul Bülteni - 4
İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Topkapı Sarayı'nda 'Fahreddin Paşa, Medine Müdafaası ve Kutsal Emanetler' konulu bir toplantı düzenlendi. Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı ile Topkapı Sarayı Müzesi Müdürü Prof. Dr.  Mustafa Küçükaşçı'nın konuşmacı olduğu konferansa İstanbul Valisi Vasip Şahin, İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz ve davetliler katıldı.  Toplantının açılış konuşmasını yapan Vasip Şahin, Fahreddin Paşa komutasındaki Osmanlı askerinin Medine müdafaasındaki rolüne vurgu yaparak, "Millet olarak, müslüman olduğumuzdan beri  Medine, Mekke ve Kudüs'ü çok önemseriz. Biz, orada bulunmayı, kendimize, milletimize ve inancımıza karşı bir borç gördüğümüz için orada bulunduk" diye konuştu.  İlber Ortaylı da konuşmasında 'Medine Kahramanı' olarak bilinen 'Fahreddin Türkkan' ve askerlerinin kahramanca gerçekleştirdikleri Medine müdafaası hakkında bilgiler verdi. Medine müdafaasının Mondros Mütarekesi'nden sonra ortaya çıktığını kaydeden Ortaylı, orada olan Osmanlı ordusu içinde çavuşundan neferine kadar herkesin 'peygamber ocağından çıkmıyoruz, şehit oluruz' dediklerini aktardı.  BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ BAKANI'NA SERT TEPKİ İlber Ortaylı, Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed'in Fahreddin Paşa'yı 'hırsız' olmakla suçlayan mesajına da sert tepki gösterdi. Ortaylı, "Birleşik Arap Emirlikleri veziri siyaset yapıyor. Siyaset yaparken de kantarın topuzunu kaçırıyor. Problem ise Katar ile uğraşmaktır. Katar, Arap yarımadasını rahatsız ediyor. Bu kıtanın ortasında Katar düşmanlığıyla böyle şeyler söylüyorlar. Bunlar ipin ucunu kaçırmaktır. Ananesiz bir bakanlıktır, ananesiz bir politikadır" dedi.  "SAVAŞIN SONUNDA TÜRKİYE ÇETİN CEVİZ OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA GÖSTERMİŞTİR" Medine'nin sevimli bir şehir olduğunu anlatan Prof. Dr. Ortaylı, burada yapılan savunmanın da hem kahramanca hem de çok estetik olduğunu ifade ederek şunları söyledi: "Savunmanın dehşeti malumdur. Bir kere hiçbir şey yoktur. Mondros şartlarında ordunun en ileri kısmı Halep'in şimalinde yani sınırın bugünkü şartlarında. Kimsenin Medine ile ilgili bir bilgisi yok. Aradaki demiryolu da çeteler tarafından tahrip edilmiş. Buna rağmen bu savunma üslenildi. Cephane de fevkalade az, yemek de yok. 2 ayı geçen bir süre daha biz orada savaştık. Fahreddin Paşa hazretleri bunun için 'Divan-ı Harbe' de verilmiştir ve beraat etmiştir. Mukaddes emanetler buraya geldikten sonra İngilizler nedeniyle burada da emniyette görülmedi. Anadolu'da bir yere kaçırıldı ve saklandı.  Bu büyük bir savaştır. Savaşın sonunda Türkiye çetin ceviz olduğunu bir kez daha göstermiştir.
Çetin Ceviz 22.12.2017
Topkapı Sarayı'nda Fahreddin Paşa Toplantısı
"SAVAŞIN SONUNDA TÜRKİYE ÇETİN CEVİZ OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA GÖSTERMİŞTİR" Medine'nin sevimli bir şehir olduğunu anlatan Prof. Dr. Ortaylı, burada yapılan savunmanın da hem kahramanca hem de çok estetik olduğunu ifade ederek şunları söyledi: "Savunmanın dehşeti malumdur. Bir kere hiçbir şey yoktur. Mondros şartlarında ordunun en ileri kısmı Halep'in şimalinde yani sınırın bugünkü şartlarında. Kimsenin Medine ile ilgili bir bilgisi yok. Aradaki demiryolu da çeteler tarafından tahrip edilmiş. Buna rağmen bu savunma üslenildi. Cephane de fevkalade az, yemek de yok. 2 ayı geçen bir süre daha biz orada savaştık. Fahreddin Paşa hazretleri bunun için 'Divan-ı Harbe' de verilmiştir ve beraat etmiştir. Mukaddes emanetler buraya geldikten sonra İngilizler nedeniyle burada da emniyette görülmedi. Anadolu'da bir yere kaçırıldı ve saklandı. Bu büyük bir savaştır. Savaşın sonunda Türkiye çetin ceviz olduğunu bir kez daha göstermiştir.
Çetin Ceviz 22.12.2017
Topkapı Sarayı'nda Fahreddin Paşa Toplantısı
"SAVAŞIN SONUNDA TÜRKİYE ÇETİN CEVİZ OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA GÖSTERMİŞTİR" Medine'nin sevimli bir şehir olduğunu anlatan Prof. Dr. Ortaylı, burada yapılan savunmanın da hem kahramanca hem de çok estetik olduğunu ifade ederek şunları söyledi: "Savunmanın dehşeti malumdur. Bir kere hiçbir şey yoktur. Mondros şartlarında ordunun en ileri kısmı Halep'in şimalinde yani sınırın bugünkü şartlarında. Kimsenin Medine ile ilgili bir bilgisi yok. Aradaki demiryolu da çeteler tarafından tahrip edilmiş. Buna rağmen bu savunma üslenildi. Cephane de fevkalade az, yemek de yok. 2 ayı geçen bir süre daha biz orada savaştık. Fahreddin Paşa hazretleri bunun için 'Divan-ı Harbe' de verilmiştir ve beraat etmiştir. Mukaddes emanetler buraya geldikten sonra İngilizler nedeniyle burada da emniyette görülmedi. Anadolu'da bir yere kaçırıldı ve saklandı.  Bu büyük bir savaştır. Savaşın sonunda Türkiye çetin ceviz olduğunu bir kez daha göstermiştir.
Çetin Ceviz: Bu Çeteden Korkulur!Çetin Ceviz 29.11.2017
Çetin Ceviz: Bu Çeteden Korkulur!Çetin Ceviz 27.11.2017
Çetin Ceviz 29.6.2017
Analiz - Şark Usûlü 'Game Of Thrones'
- İki çetin ceviz: Muhammed bin Nayif ve Muhammed bin Selman ABD'nin Suud kraliyet ailesi içindeki en iyi dostu olarak bilinen sabık veliaht Muhammed bin Nayif'in, Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretinin hemen ardından görevlerinden azledilmesi ve yerine mevcut kralın oğlu Muhammed bin Selman'ın atanması, Suudi Arabistan yönetim sistemi içerisinde yeni, genç ve daha aktif bir politikanın habercisi olmakla birlikte, kraliyete İbn Suud'un oğullarının gelmesi geleneğini de değiştirmiş oldu.
12
Şu an buradasınız: Çetin Ceviz Haberleri | Çetin Ceviz Kimdir - Haberler - Çetin Ceviz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Çetin Ceviz kimdir, hayatı ve biyografisi. Avluda Klasik Müzik konserleri başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.7.2020 08:33:00. #1.15#
title