CELAL DİNÇER HABERLERİ

CELAL DİNÇER HABERLERİ

Celal Dinçer haber, Celal Dinçer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Celal Dinçer

Celal Dinçer

Doğum Yeri Erzincan / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1957 - ...

Celal Dinçer Kimdir ?

1957 Erzincan doğumludur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur. Meslek hayatı boyunca Türkiye’nin farklı noktalarında kaymakamlık ve Vali Yardımcılığı gibi görevlerde bulunan Dinçer, 1995 yılında ‘Türkiye’de yılın en başarılı idarecisi” seçilmiştir. Evli ve 2 çocuk babası olan Dinçer İngilizce ve Fransızca bilmektedir. TBMM 24.
Biyografinin devamı için tıklayın
Celal Dinçer - 7.1.2019
Cumhuriyet Halk Partisi Erzurum Şenkaya Belediye Başkan Adayı Gençay Uğraş Oldu! Gençay Uğraş Kimdir ?
MİLLETVEKİLİ DANIŞMANLIĞI YAPTI Çankaya Belediyesi'nde çeşitli görevlerde bulunan Uğraş, 23. Dönem CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat ve 24. Dönem İstanbul Milletvekili Celal Dinçer'in danışmanlık görevlerini yürüttü.
Celal Dinçer - 28.1.2015
CHP İstanbul Milletvekili Tanal Açıklaması
Tanal, CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer ile birlikte Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, İran'dan kalkan ve Türkiye'ye geldiğini öne sürdüğü Libya menşeli "dolar yüklü uçak" iddiasına ilişkin açıklamalarda bulundu.
Celal Dinçer - 20.1.2015
İç Güvenlik Paketi" TBMM İçişleri Komisyonu'nda
CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer de Genel Kurul'un çok önemli bir gündemle toplandığını belirterek, bu toplantının ertelenmesini istedi.
Celal Dinçer - 16.1.2015
İç Güvenlik Paketi" Komisyonda
İlgili tüm birimlerin görüşlerinin yazılı olarak alındığını kaydeden Güneş, "Genelkurmay'dan da görüş alındı. Görüşleri dikkate alarak, zaman zaman görüşlere uymayarak hazırladığımız tasarıyı Bakanlar Kurulu'na arz ettik. Bakanlar Kurulu'nda iki toplantıda görüşüldü. Hükümet tasarısı olarak Meclis'e sevk edildi" diye konuştu.  Güneş, MHP Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu'nun, terör örgütü elebaşının bazı kesimlere "Ortadoğu'da konfederasyon hedeflendiğine" ilişkin yazdığı mektubun kimler tarafından gönderildiğini sorması üzerine, "İçişleri Bakanlığı'nın mektup götürüp, getirme görevi yok. Ben bu haberi okudum. Görev alanımıza girmeyen hususları bilmem mümkün değil" dedi.  "Jandarma iktidarın kontrolüne alınıyor"- Tasarının, Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki bazı subay, astsubay ve uzman jandarmanın atanmasında İçişleri Bakanı'na yetki veren maddesi uzun süre tartışıldı.  CHP'li Serindağ, 176 yıllık kurumun gelenekleri ve uygulamalarının gözardı edildiğini belirterek, il ve ilçe jandarma komutanlarını İçişleri Bakanı'nın atamasının jandarmanın ve TSK'nın siyasallaşmasına yol açabileceğini öne sürdü. "İktidar, 'bunları siyasallaştırmak istiyoruz' derse ona diyecek bir şeyimiz yok" ifadesini kullanan Serindağ, jandarma personelinin bu düzenlemeden sonra siyasilerin değerlendirmesine göre hareket edeceğini savundu.  CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer de jandarmanın büyük ölçüde iktidarın kontrolüne alındığını savunarak, "Tasarıyla generallerin de bakan tarafından görevden uzaklaştırılmasının yolu açılıyor.
Celal Dinçer - 15.1.2015
İç Güvenlik Paketi" Komisyonda
MHP'li Türkoğlu, Güvenlik Bilimleri Fakültesinin kapatılmasının toptancı cezalandırma olduğunu ifade ederek, Akademi Başkanının istenildiği zaman görevden alınmasına ilişkin düzenlemenin de akademiyi politize edeceğini savundu.  Güvenlik Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin "damgalanmış" olarak fakülteyle bağlarının koparılacağını belirten Türkoğlu, şunları söyledi:   "Bu çocuklardan biri çılgınlık yapar, kendine ya da başkasına zarar verirse bu vebalin altından kim kalkacak? Size vadedilen hiçbir nimet yaptığınız haksızlığı meşru kılmaz. Paralel yapıyı bahane ederek akademi kadrolarını istediğiniz kişilerle doldurmak istiyorsunuz. Bu paralelle mücadele değil. Akademinin adını Adalet ve Kalkınma Partisi Güvenlik Akademisi yapın. Paralel yapıyla derdiniz varsa yapmanız gereken, tek tek tespit edip disipliner işlemlerle uzaklaştırmaktır. Akademide yabancı öğrenciler de var. İthal paralelci var mıdır, açıklama bekliyorum. Eğitim konseptiyle yetiştirilen öğrencileri başka okullara gönderip su ürünleri mezunlarını polis amiri yapacaksınız. Bu kafayla terörle mücadele yerine balık avlamaya gideriz."  CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer de Polis Akademisinin uzman amir yetiştirilmesinde büyük hizmetleri olduğunu vurgulayarak, akademinin Türkiye için elzem olduğunu ifade etti.
Celal Dinçer - 8.1.2015
İç Güvenlik Paketi" Komisyonda
İktidarla muhalefet arasında uzun tartışmalara neden olan bu maddeler polisin toplumsal olaylarda silah kullanma yetkisini genişletiyor, toplumsal olaylara boyalı suyla müdahale imkanı tanıyor ve gösterilerde demir bilyeyle sapan kullanılmasını kanun dışı sayıyor.  Muhalefet partileri, kolluk amirinin emriyle üst ve araç araması yapmasını, boyalı suyla toplumsal olaylara müdahale edilmesini, polisin toplumsal olaylarda silah kullanma yetkisinin genişletilmesini öngören birinci maddenin, Anayasa'ya aykırı olduğu için tasarı metninden çıkarılması önergeleri reddedildi.  MHP Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu, düzenlemelerin kişi hürriyeti ve güvenliğini ihlal edici nitelikte olduğunu savunurken, CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer boyalı suyun insan sağlığına zararlı olabileceğini ve ayrıca ilkellik olduğunu söyledi.
Celal Dinçer - 8.1.2015
İç Güvenlik Paketi" Komisyonda
  "10 numara polis devleti dedirtecek"   CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer ise hukukun üstünlüğü varsa gösteri yapanları anlamak gerektiğini söyledi.
Celal Dinçer - 15.12.2014
Halkımız Hülya Avşar Gibi Yaşamıyor, Yavuz Bingöl Gibi Düşünmüyor"
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Ekonomi Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Türkiye Yazma Eserleri Başkanlığı'nın 2015 yılı bütçesi görüşülmeye başlandı. TBMM Genel Kurulu'nun 30. birleşimini Meclis Başkanvekili Sadık Yakut yönetiyor. CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer, eğer güvenlik kavramı ile hukuk ve insan hakları arasında denge bozulursa görmek istenmeyen görüntülerin ortaya çıkacağını kaydetti.
Celal Dinçer - 5.11.2014
CHP'den Türkiye Muharip Gaziler Derneğine Ziyaret
Genel Başkan Yardımcısı Akkaya başkanlığındaki heyet, Türkiye Muharip Gaziler Derneğine ziyarette bulundu. Ziyarete, CHP adına Akkaya'nın yanısıra İstanbul milletvekili Celal Dinçer de katıldı.
Celal Dinçer - 9.10.2014
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Makedonya'da
Makedonya'daki temaslarında Kurtulmuş'a, AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer, TİKA Başkanı Serdar Çam ve Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kudret Bülbül de eşlik ediyor.
Celal Dinçer - 9.10.2014
"Dünyaya 3 Asırdır Hakim Olan Modern Zihniyet Çökmüştür"
Makedonya'daki temaslarında Kurtulmuş'a, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer, TİKA Başkanı Serdar Çam ve Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kudret Bülbül eşlik ediyor.
Celal Dinçer - 8.10.2014
Türkiye'den Makedonya'nın Dereli Köyüne Nar Suyu Tesisi
Kurtulmuş, Dedeli köyünde TİKA tarafından sosyo kültürel ve spor amaçlı tesisin inşaatı projesi açılışını, Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov, AK Parti Genel Baskan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer, TİKA Başkanı Serdar Çam ve Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kudret Bülbül ile gerçekleştirdi.
Celal Dinçer - 8.10.2014
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Makedonya'da
Makedonya'daki temaslarında Kurtulmuş'a, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer, TİKA Başkanı Serdar Çam ve Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kudret Bülbül eşlik ediyor.
Celal Dinçer - 8.10.2014
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Makedonya'da
Makedonya'daki temaslarında Kurtulmuş'a, AK Parti Genel Baskan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer, TİKA Başkanı Serdar Çam ve Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kudret Bülbül eşlik ediyor.
Celal Dinçer - 8.10.2014
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Makedonya'da Açıklaması
Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) "sokağa çıkma" çağrısını da değerlendiren Kurtulmuş, şunları kaydetti: "Halkların Demokratik Partisi'nin nasıl davranacağına aslında seçmen, geçtiğimiz Cumhurbaşkanlığı seçiminde yol göstermiştir. Sayın Demirtaş, Cumhurbaşkanlığı seçimi kampanyası sırasında kullandığı dil ve siyaset uslubu nasıl davranmaları gerektiğini de gösteriyor. Halk da bunu bir yerde mükafatlandırmıştır. Barış dili, kardeşlik diliyle konuştuğunuz zaman Türkiye'nin bütünlüğü içerisinde esenliği savunduğunuz zaman halk da bunun desteğini veriyor. Dolayısıyla HDP'nin bu anlamda 'sokağa çıkın' çağrısını yapması bir akıl tutulmasıdır. Siyasi anlamda da kendilerine hiçbir siyasi faydası olmayacak bir davranıştır. Bir siyasi partinin yolu, sorunlar varsa bu sorunları demokratik bir dille, barış diliyle, esenlik diliyle dile getirmektir ve böylece bu çözüme katkıda bulunmaktır. Ama hayır biz sorunlarımızın çözümü için ya da herhangi bir konuyu gündeme getirmek için sokağın dilini kullanacağız derseniz, bunun adı siyaset olmaz. Bunun adı terör olur. Bunun adı şiddet olur. Dolayısıyla bu akıl tutulmasından da HDP'li arkadaşların bir an evvel vazgeçmesi lazım.  Kobani ile ilgili sorunlar, bölge ile ilgili sorunlar, bunlarla ilgili görüşleri varsa dile getirsinler. Ama şunu da insan sormadan edemiyor: Kobani'deki sorunun çözülmesini isteyenler, bu anlamda hangi somut teklifle geliyorlar, hangi destekte bulunuyorlar? Mesela tezkereyi bile desteklemediklerini düşünürsek, dolayısıyla bu çelişkiden de vazgeçmeleri lazım. Biz, bir tek kardeşimizin, bir tek vatandaşımızın, bırakın ölmesini, burnunun dahi kanamasını istemeyiz. Siyasetin yapması gereken de budur. HDP de siyasetin bir tarafı olarak bu sürecin içerisinde yer almak istiyorsa, üzerine düşen tarihi sorumluluğun farkına varsın. Bu tür sorumsuz açıklamalarla halkı sokağa dökmek ne Türkiye'ye fayda sağlar, ne Kürt halkına fayda sağlar ne de HDP'nin siyasi amaçlarına hizmet eder. Dolayısıyla bu akıl tutulması yerine mutedil bir çağrı ile bütün bölge halkını, bütün Türkiye halkını sükunete dvet etmelerini ve sorunun çözümü için de siyasi görüşlerini Türkiye kamuyouyla paylaşmalarını tavsiye ederim." Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Makedonya'daki temasları kapsamında Doyran'da Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov ile görüşecek. Buradan Valandova'ya geçecek olan Kurtulmuş, Dedeli köyünde Sosyo-Kültürel ve Spor Amaçlı Tesisin İnşaatı Projesi'nin açılışına katılacak. Kurtulmuş, daha sonra da Çalıklı köyüne geçerek, Çalıklı Köyü İlköğretim Okul Binasının Tadilatı ve Donanımı Projesi'nin açılışına katılacak. Ardından başkent Üsküp'e dönecek olan Kurtulmuş, Makedonya İslam Birliği'ni, Sultan Murad ve İshak Bey camilerini ve Uluslararası Balkan Üniversitesi'ni ziyaret edecek. Kurtulmuş'a, Makedonya'daki temaslarında, AK Parti Genel Baskan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer, TİKA Başkanı Serdar Çam ve Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanı Kudret Bülbül de eşlik ediyor.
Celal Dinçer - 10.9.2014
Ataşehir Finans Merkezi Arazisi İle İlgili İddialar Ve Gerçekler
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekilleri Kadir Gökmen Öğüt ve Celal Dinçer, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları İlhami Yılmaz ve Gül Çoşkun ile tartışmalara konu olan Finans Merkezi'nin bulunduğu Barbaros Mahallesi Muhtarı Ercan Ersin de basın toplantısına katıldılar.
Celal Dinçer - 5.8.2014
"İhsanoğlu Çocuklarına Saltanat Kuran Bir Siyaset Tutkunu Değil"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan, "Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu çocuklarına saltanat kuran bir siyaset tutkunu değil." dedi.
Celal Dinçer - 9.7.2014
Cumhurbaşkanı Seçimi
Akkaya da engellilerin Meclis'te sesi olacaklarını kaydetti.  Cumhurbaşkanının engellilerin sorunlarıyla ilgilenmesinin önemli olduğunu belirten İçli, İhsanoğlu'nun engellilerle buluşarak, düşüncelerini anlatması gerektiğini söyledi.  Görüşmede, CHP İzmir Milletvekili Hülya Güven ile İstanbul Milletvekili Celal Dinçer de hazır bulundu.
Celal Dinçer - 5.7.2014
Tunceli Bedensel Engelliler Derneği'nin Dayanışma Etkinliği
Akkaya, "81 il, Genel Başkanımızın önerdiği adaya tam destek verdi. Ekmeleddin İhsanoğlu, cumhurbaşkanı adayı olarak ağustos ayında yapılacak seçimlerde inanıyorum ki birinci turda seçilecektir" ifadelerini kullandı.  Zihinsel ve bedensel engellilerden oluşan Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu'nun gösteri sunduğu etkinlikten elde edilen gelir, Tunceli Bedensel Engelliler Derneği'ne bağışlanacak.   Etkinliğe, CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve Türkiye Sakatlar Derneği Genel Sekreteri Yılmaz Demirel'in yanı sıra CHP kadın kolları ve ilçe teşkilat başkanları ile üyeleri katıldı.
Celal Dinçer - 12.6.2014
TBMM Genel Kurulu
Van Bağımsız Milletvekili Kemal Aktaş, Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü; CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer, İstanbul'un Adalar İlçesi'nin sorunları hakkında; AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan da berat kandili nedeniyle gündemdışı konuştu.
Celal Dinçer - 12.6.2014
TBMM'de Özel Oturum Ertelendi
İstanbul'un Adalar ilçesinin sorunları hakkında söz alan CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer ise şunları söyledi: "Adalar Belediyesinin genel bütçe gelirlerinden aldığı pay, kış nüfusuna göre belirlenmektedir yani 16 bin kişiye göre pay almaktadır.
Celal Dinçer - 25.5.2014
Başbakan Erdoğan Hakkında Verilen Gensoru Önergesi Görüşülecek
CHP, Ankara Milletvekili Levent Gök, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ, İstanbul Milletvekilleri Aykut Erdoğdu, Celal Dinçer ve Bihlun Tamaylıgil, İzmir Milletvekili Rıza Türmen, Konya Milletvekili Atilla Kart, Mersin Milletvekilleri İsa Gök ve Ali Rıza Öztürk, Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan'ın isimlerini bildirdi.
Celal Dinçer - 11.5.2014
Anneler Günü
Şabani, etkinliğin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.  Törene, CHP milletvekilleri Celal Dinçer, Mahmut Tanal ve Kadir Gökmen Öğüt ile partililer katıldı.
Celal Dinçer - 11.5.2014
Oğlunun Katilini İpten Alan İranlı Anneye Maltepe Belediyesi'nden " Yılın Annesi" Ödülü
Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde düzenlenen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve eşi Çiğdem Kılıç'ın ev sahipliği yaptığı etkinliğe İran İslam Cumhuriyeti Kültür Ateşesi Hasan Şabani ve eşi, CHP İstanbul Milletvekilleri Mahmut Tanal, Celal Dinçer ve Kadir Gökmen Öğüt, Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç ile çok sayıda Maltepeli katıldı.
Celal Dinçer - 19.4.2014
Düzeltme) Av. Dinçer: "Köy Enstitüleri Olsaydı Etnik Ayrım Olmazdı"
Kartal Belediyesi’nin düzenlediği panelde konuşan Av. Celal Dinçer, “Köy Enstitüleri olsaydı bugün doğu olmazdı, batı olmazdı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Celal Dinçer Haberleri | Celal Dinçer Kimdir - Haberler - Celal Dinçer haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Celal Dinçer kimdir, hayatı ve biyografisi. Cumhuriyet Halk Partisi Erzurum Şenkaya Belediye Başkan Adayı Gençay Uğraş Oldu! Gençay
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 03:26:00. #1.14#
title