Advertisement

Carmen" Antalya Dob Sahnesinde

Carmen' Antalya Dob Sahnesinde
Anadolu Ajansı - Haberler | Kültür Sanat

Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), Bizet'in ünlü "Carmen" operasını 15 Mart'ta sahneleyecek.

Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), Bizet'in ünlü "Carmen" operasını 15 Mart'ta sahneleyecek.

Antalya DOB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Libretto Ludovic Halevy-Henri Meilhac'ın yazdığı ve Evin Atik'in sahneye koyduğu eser, Don Jose adlı bir muhafız çavuşunun, Carmen adında bir çingene kızına olan ihtiraslı aşkını, bu aşkın cinayetle biten sonunu anlatıyor.

Eserde Antalya DOB orkestrasını şef Alexandru Samuil, Antalya DOB korosunu Mahir Seyrek, Antalya DOB çocuk korosunu Esra Serbest yönetiyor.

Rol dağılımı

3 perdelik eserde "Carmen" rolünü Ankara Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Sezin Kirişçi, "Don Jose"yi Samsun Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Ari Edirne, "Escamillo"yu Serhat Konukman, "Micaela"yı Sevinç Bilgin, "Zuniga"yı Emre Aytekin, "Morales"i Onur Alpaslan, "Frasquita"yı Serap Demirhan Işık, "Mercedes"i Seçil Eyilikeder, "Lillas Pastia"yı Selahattin Denizsümüren, "Le Dancairo"yu Ümit Burak Tekinay ve "Le Remendado" rolünü ise Engin Yaman canlandıracak.

"Carmen" operası 15 Mart'ta 20.00'de sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title