Bursa Prof. Dr. Aşkın Depresyon Hastaları Yakınlarını Sahipsiz Kalmasın Diye Öldürebiliyor - Haberler
Haberi Paylaş

Bursa Prof. Dr. Aşkın Depresyon Hastaları Yakınlarını Sahipsiz Kalmasın Diye Öldürebiliyor

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Bursa Prof. Dr. Aşkın Depresyon Hastaları Yakınlarını Sahipsiz Kalmasın Diye Öldürebiliyor

Prof. Dr. Aşkın Depresyon hastaları yakınlarını sahipsiz kalmasın diye öldürebiliyor BURSA'da, depresyon tedavisi gören ve emekliliğini isteyen MİT mensubu Kenan Şen'in, kızı 10 yaşındaki Eda'yı öldürüp, eşi Seçil Şen'i ağır yaraladıktan sonra yaşamına son vermesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Bursa Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Psikiyatrist Prof. Dr. Rüstem Aşkın, ağır depresyon hastalarının çok sevdiği yakınlarını, kendisine bir şey olduktan sonra onların sahipsiz kalıp, zarar görmemesi için öldürebileceğini söyledi.

Prof. Dr. Aşkın Depresyon hastaları yakınlarını sahipsiz kalmasın diye öldürebiliyor

BURSA'da, depresyon tedavisi gören ve emekliliğini isteyen MİT mensubu Kenan Şen'in, kızı 10 yaşındaki Eda'yı öldürüp, eşi Seçil Şen'i ağır yaraladıktan sonra yaşamına son vermesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Bursa Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Psikiyatrist Prof. Dr. Rüstem Aşkın, ağır depresyon hastalarının çok sevdiği yakınlarını, kendisine bir şey olduktan sonra onların sahipsiz kalıp, zarar görmemesi için öldürebileceğini söyledi.

Erzurum'da görev yapan MİT Mensubu Kenan Şen'in tayini on gün önce İzmir'e çıktı. Ağır depresyon tedavisi gören Kenan Şen, İzmir'e gidip emeklilik dilekçesini verdikten sonra eşi ve çocuklarını bıraktığı Bursa'nın Gemlik ilçesinde yaşayan kayınpederi Osman Sever'in yanına döndü. Ailesi ile birlikte Gemlik'e yerleşmeyi düşünen ve bugün kayınpederinin hemen yanındaki evi alacak olan Kenan Şen, geçtiğimiz pazar gecesi 02.00'de uyanıp, tabancası ile aynı salonda yattığı kızı Eda'yı öldürdü, eşi Seçil'i yaraladı. Kenan Şen daha sonra 'Bu depresyon beni bir türlü bırakmıyor. Çok üzgünüm affedin' notunu bırakarak, yaşamına son verdi.

Olay, gürültüye uyanan Osman Sever'in polise ve 112 Acil Servis ekiplerine haber vermesi sonucu ortaya çıktı. Kısa sürede belirtilen adrese gelen sağlık ekipleri, yaralı olan Seçil Şen'i hastaneye kaldırdı. Gemlik Muammer Ağım Devlet Hastanesi'nde ilk müdahalesi yapılan Seçil Şen, Bursa'da Muradiye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Seçil Şen'in, göğsünden giren ve kalbinin yakınına isabet eden kurşun ameliyat ile alındı.

Doktorlar, Seçil Şen'in yoğun bakımdaki tedavisinin devam ettiğini hayati tehlikeyi atlatamadığını açıkladılar.

BENDEN SONRA NE OLACAK ENDİŞESİ

Bursa Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Psikiyatrist Prof. Dr. Rüstem Avcı, son dönemlerde depresyon hastalarında artış gözlendiğini söyledi. Ağır depresyon vakalarının yaygın görülmediğini açıklayan Prof. Dr. Rüstem Avcı, Depresyonda, mevsimler çok önemlidir. Özellikle kış ayları. Ayrıca, soya çekim ve sosyal çevrede etken. Bunlara, kişinin olayları algılama ve yorumlama kusurlarını, yaşadığı ekonomik ve işsizlik gibi gerçekleri de ekleyebiliriz. Aslında depresyon, tedavisi kolay bir hastalıklardır. İlaç ile giderilebilir. Bu hastalardaki en büyük sıkıntı, 'Ben kendimi tedavi edeceğim' diyerek doktora gitmemesi. Gittiyse de verilen ilaçları almamaları. Bunun yerine ot ile veya üfürükçüler ile şifa aramaları. Bunlar, hastalığın ilerlemesine ve kötü sonuçlara neden olabiliyor dedi.

Ağır depresyon hastalarının sadece kendilerine değil çok sevdiği çevrelerine de zarar verebildiğini ifade eden Prof. Dr. Rüstem Avcı, Bu kişiler, kendilerinin ölümünden sonra çok sevdiği yakınlarının sahipsiz kalacağını, zorluklar yaşayacaklarını düşünüyorlar. Hastalığında etkisiyle yakınlarını kurtarmak düşüncesiyle onlara zarar verebiliyorlar. Sonra da kendilerine. Bu tablolar, ağır depresyon vakalarında görülebiliyor diye konuştu.

Bursa Prof. Dr. Aşkın Depresyon Hastaları Yakınlarını Sahipsiz Kalmasın Diye Öldürebiliyor

Bursa Prof. Dr. Aşkın Depresyon Hastaları Yakınlarını Sahipsiz Kalmasın Diye Öldürebiliyor

Bursa Prof. Dr. Aşkın Depresyon Hastaları Yakınlarını Sahipsiz Kalmasın Diye Öldürebiliyor

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım