Bu kadarına da pes! Hemşire, ölen hastanın kredi kartını çalıp alışveriş yaptı

Bu kadarına da pes! Hemşire, ölen hastanın kredi kartını çalıp alışveriş yaptı

Haberler.com / Olgun Kızıltepe - Haberler | Dünya

İngiltere'de 23 yaşındaki bir hemşire, hastanede vefat eden 83 yaşındaki bir hastanın banka kartını alarak kullanmaya başladı. Kartla alışveriş yapmaya devam eden hemşire, 4 gün sonra yakayı ele verdi.

İngiltere'de yaşayan 23 yaşındaki hemşire Ayesha Basharat, çalıştığı Heartlands Hastanesi'nde hayatını kaybeden 83 yaşındaki koronavirüs hastasının banka kartını kullandı.

4 GÜN BOYUNCA HARCAMA YAPTI

Hasta öldükten 20 dakika sonra hastanın kartı ile alışveriş yapmaya başlayarak otomattan yiyecek ve içecek alan hemşire, bir sonraki gün de alışveriş yapmaya devam etti. Soygun, dört gün sonra bankanın kartı iptal etmesi ile son buldu.

ÖNCE İNKAR SONRA İTİRAF ETTİ

Polis tarafından gözaltına alınan hemşirenin üzerinden hastanın banka kartı çıktı. Basharat, ifadesinde kartı yerde bulduğunu söyledi. Daha sonra hastanın kartını çaldığını itiraf eden hemşireye mahkeme tarafından 18 ay hapis cezası verildi, fakat ceza ertelendi. Hastane yönetimi olayın ortaya çıkmasından hemen sonra hemşirenin işten çıkarıldığını ve hastanın ailesine gereken desteğin verildiğini söyledi.

Bu kadarına da pes! Hemşire, ölen hastanın kredi kartını çalıp alışveriş yaptı
Haber Yorumları (3)
YUSUF KUZGUN: turkiyede bu olay olmaz niye derseniz 89 yasindaki kadin malina kartina cocuklari yakinlari malina coktan cokmuslerdi kadin bizde bes parasiz olurdu
YUSUF KUZGUN: turkiyede olsa bu olay o karin 10 dakikada iliyine kadar kuruturlardi bu mal hemsire gitmis icecek almis
YUSUF KUZGUN: zaten kadin olmus ne yapacak parayi bari hemsire yesin kalainida cok calistilar bu ara
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title