BRİSTOL ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Bristol Üniversitesi Haberleri

Bristol Üniversitesi haber, Bristol Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bristol Üniversitesi: Covid-19 Kargo Paketleri ile BulaşabilirBristol Üniversitesi 12.5.2020
Bristol Üniversitesi 11.9.2019
ANALİZ – İnternetten öğrenilen asılsız sağlık haberleri sağlığımızı tehdit ediyor
Asılsız haberlere yönelik yeni kavramlar Asılsız haberlerin de salgınlar gibi birer "dijital salgın" veya orman yangınları gibi "dijital yangın" olduğu ifade ediliyor. 2017 yılının başından itibaren asılsız haberler dünya gündeminin ön sıralarında. Asılsız haberler konusunda bilimsel literatür de hızla büyümekte. "Fake news" kodu ile yapılan aramada PubMed'de yayın sayısı 119, Web of Science veritabanında yayın sayısı 807. (PubMed: Sağlık alanında küresel ölçekte bilimsel itibarı en yüksek veri veritabanı. Web of Science: Günümüzdeki bilimsel literatürün dizinlendiği referans sistem.) 2017 yılında Bristol Üniversitesi araştırmacıları, sahte haberler ile mücadele etmek için teknolojik çözümlerin psikoloji prensipleri ile buluşmasını, böylece interdisipliner çalışmalar yapılmasını önerdi.
Bristol Üniversitesi: İyimserler neden daha uzun yaşıyor?Bristol Üniversitesi 27.8.2019
Bristol Üniversitesi 12.3.2019
İskoçya'da Çığ Faciası: 2 Ölü, 2 Yaralı
2018'in Aralık ayında 21 yaşındaki Patrick Boothroyd isimli İngiliz dağcı Ben Nevis'e tırmanışı sırasında düşerek yaşamını yitirmişti. Ayrıca 2018'i 2019'a bağlayan yeni yılın ilk saatlerinde Ben Nevis'e tırmanan 3 kişilik ekipte yer alan 21 yaşındaki Bristol Üniversitesi öğrencisi bir Alman kadın da düşerek hayatını kaybetmişti.
Bristol Üniversitesi 28.5.2018
Hawai'deki Yanardağ Halen Faaliyette: Peki Volkanlar Ne Kadar Ölümcül?
Hawai'deki Kilauea Volkanı'nın Mayıs ayı başında patlaması sonrası lav nehirlerinin ve dev kül bulutlarının fotoğrafları haftalardır dünya medyasında yer alıyor.
Bristol Üniversitesi 14.5.2018
Nükleer Atıklardan Elmas Pil Üretildi
Yalnızca ABD'de 76.430 metrik ton nükleer atık bulunduğu düşünülürse, bu yeni teknolojinin önemi daha iyi anlaşılabilir. Bristol Üniversitesi Cabot Enstitüsü'nden bilim insanları, laboratuvarda radyoaktif atıkları dönüştürerek ürettikleri elmas pil ile enerji üretebilecekler.
Bristol Üniversitesi 7.4.2018
Diyet İçecekler Faydalı mı Zararlı Mı?
Bristol Üniversitesi Profesörü Peter Rogers ise bu araştırmadan tatmin olmadığını söylüyor.
Bristol Üniversitesi 8.1.2018
Birleşik Krallık'ta 2,300'den Fazla Akademisyen İstifa Etti
Bristol Üniversitesi ve Oxford'daki Saïd İşletme Okulunda daha önce çalışmış olan Alman vatandaşı Bohn, The Independent'a şunları söyledi: "Sanırım bunun üzerinde zaman gecikmesi göreceğiz çünkü ayrılmadan önce durumun daha da kötüye gidip gitmeyeceğini bekleyen çok sayıda insan biliyorum.
Bristol Üniversitesi 26.9.2017
Yunanistan'da Ölü Bulunan İngiliz Kadına 'Kurtlar Saldırmış Olabilir'
Bristol Üniversitesi'ndeki idari görevinden kısa bir süre önce emekliye ayrılan Hollingworth'tan Perşembe gününden bu yana haber alınamıyordu.
Bristol Üniversitesi: Pillerin Tahtını Sallayan Yeni TeknolojiBristol Üniversitesi 8.12.2016
Bristol Üniversitesi 15.11.2016
Milletvekili Küçükcan İngiltere Parlamentosu'nda Konuşacak
Milletvekili Küçükcan, İngiltere Parlamentosu'ndaki konuşmasına ilaveten Bristol Üniversitesi'nde konuşma yapacak, Londra ve Bristol'de Türk topluluğu ile bir araya gelecek.
Bristol Üniversitesi 19.4.2016
İngiltere'de İdrardan Elektrik Üretildi
Bristol Üniversitesi'nden bir araştırma ekibi idrarı oksijensiz ortamda yaşayabilen bakterilerin bulunduğu bir yakıt hücresine koyup bir süre sonra elektriğe dönüştürmeyi başardıklarını açıkladı.
Bristol Üniversitesi: İdrardan Elektrik Ürettiler!Bristol Üniversitesi 18.4.2016
Bristol Üniversitesi 12.10.2015
Nobel Ekonomi Ödülü İngiliz Ekonomist Angus Deaton'un
İngiltere'de Cambridge Üniversitesi'nden mezun olan ve Bristol Üniversitesi'nde ekonometri profesörü olarak akademik kariyerine devam eden Deaton, sonrasında ABD'de bulunan Princeton Üniversitesi'ne kabul edilmişti.
Bristol Üniversitesi: Bin Takipçinin Bedeli 10 DolarBristol Üniversitesi 5.8.2015
Bristol Üniversitesi 13.7.2015
Araştırma: Ultrason, Kronik Yaraları İyileştiriyor
İngiltere'deki bilim insanları, ultrason teknolojisinin kronik yaraların kapanmasına yardımcı olduğunu bildirdi. BBC'nin haberine göre, Sheffield ve Bristol Üniversitesi'nin ortak araştırma ekibi, hayvanlar üzerinde yapılan deneylerde, ultrason sayesinde kronik yaraların iyileşme sürecinin üçte bir oranında azaldığını ortaya çıkardı.
12
Şu an buradasınız: Bristol Üniversitesi Haberleri | Bristol Üniversitesi Kimdir - Haberler - Bristol Üniversitesi haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Bristol Üniversitesi kimdir, hayatı ve biyografisi. Covid-19 Kargo Paketleri ile Bulaşabilir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.8.2020 20:13:36. #1.14#
title