Bitlis: Anavatan Lideri Mumcu Bitlis'te Cenaze Törenine Katıldı

Bitlis: Anavatan Lideri Mumcu Bitlis'te Cenaze Törenine Katıldı

Hayatını Kaybeden Anavatan Partisi Muş İl Başkanı Ali Haydar Emre'nin Cenaze Törenine Katılan Anavatan Lideri Erkan Mumcu, "Türkiye Büyük Bir İnsanı Kaybetti" Dedi.

Bitlis: Anavatan Lideri Mumcu Bitlis'te Cenaze Törenine Katıldı

Hayatını kaybeden Anavatan Partisi Muş İl Başkanı Ali Haydar Emre'nin cenaze törenine katılan Anavatan lideri Erkan Mumcu, "Türkiye büyük bir insanı kaybetti" dedi.

Dün akşam geçirdiği mide kanaması sonucu hayatını kaybeden Muş İl Başkanı Ali Haydar Emre'nin cenazesi, Bitlis'in Mutki İlçesi'ne bağlı Koyunlu Beldesi'nde defnedildi. Emre'nin cenazesine katılmak üzere özel bir uçakla Muş'a gelen Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, buradan karayoluyla ile Koyunlu Beldesi'ne geçti. Koyunlu Merkez Camii'nde Emre'nin cenaze törenine katılan Mumcu, cenaze namazını kıldıktan sonra defin işlerinin yapılacağı mezarlığa geçti. Mumcu, "Türkiye büyük bir kişiliği kaybetti" dedi. Mumcu, burada Emre'nin kabrine kürekle toprak attı ve dua etti. Daha sonra Mumcu, karayoluyla Muş'a, buradan da Ankara'ya hareket etti.

Cenaze törenine Erkan Mumcu ile birlikte Anavatan Partisi Bitlis Milletvekili Edip Safder Gaydalı, Bitlis Valisi Mevlüt Atbaş, Muş Valisi İbrahim Özçimen, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları ile yaklaşık bin kişilik bir kalabalık katıldı.

Kaynak: İHA