Bilge Çocuk Mart Sayısı Bayilerde - Haberler
Haberi Paylaş

Bilge Çocuk Mart Sayısı Bayilerde

Bültenler - Güncel
 - Güncelleme:
Bilge Çocuk Mart Sayısı Bayilerde

Yedi yaş ve üzeri çocuklara hitap eden ve "Bilge çocukların dergisi" sloganını taşıyan Bilge Çocuk dergisinin 19. sayısı çıktı.

Her geçen sayıda adından söz ettirmeyi başaran dergi, çocukların ve ebeveynlerin yoğun ilgisiyle okuyucu kitlesini genişletmeye devam ediyor.

Kapak Konusu: Ya Dinozorlar Yaşasaydı?

Derginin bu sayısında, "Ya Dinozorlar Yaşasaydı?" başlığıyla dinozorlar ele alınmış. Dinozorların türleri, özellikleri, ne yiyip ne içtikleri, nasıl çoğaldıkları anlatılmış. "Dinozorlar yaşasaydı neler olurdu?" sorusu ile çocukların merak duygusu uyandırılmaya çalışılmış.

Dergide yine çocukların ilgisini çekecek haberler, bu ayda doğada neler olduğunu ve hangi besinlerin tüketilmesi gerektiğini öğreten Doğa Takvimi, Mustafa Ruhi Şirin'in şiiri, acayip İcatlar ve hikâyeler yer alıyor.

Dolu Dolu İçerik

Dergi, çizgi hikâye ve mizah yönüyle bu ay yine güçlü. Başlarından geçen olaylarla hem güldüren hem düşündüren Afacanlar Sınıfı, okurların dertlerine deva Profesör Limon Kafa, Sormagir Mahallesi Hikâyeleri ile Dayım ve Ben isimli hikaye çocuklara keyifli okumalar sunuyor. Mevlana İdris'e ait İyilik Dükkanı bölümünde de çocuklardan gelen iyilikler yer alıyor. Birbirinden yararlı zekâ soruları, dikkat ve beceri gerektiren etkinlikler, evde yapılabilecek deneyler de dergi sayfalarında meraklı ve heyecanlı bilge çocukları bekliyor.

Yazar ve Çizerler

Osman Turhan'ın Genel Yayın yönetmenliğini yaptığı derginin Mart sayısında, Mustafa Ruhi Şirin, Mevlana İdris Zengin, Özkan Öze, Fatih Dikmen, Halenur Çalışkan Gürbüz, Hatice Kübra Tongar, Sevde Sevan Uşak, Mustafa Baltacı, Serap Deliorman, Dağıstan Çetinkaya, Emre Bilgiç, Yavuz Girgin, Ogan Kandemiroğlu, Esra Ogunday Bakır, Volkan Akmeşe, Esma Genç, Emine Arslan, Yusuf Pehlivan, Murat Tanhu, Özlem Özden, Erişcan Türk, Emine Aydın, gibi tecrübeli isimler yer alıyor.

Her Ay Bir Zekâ Oyunu Hediye!

Her ay bir zekâ oyunu hediye eden Bilge Çocuk, çocukların zeka gelişimlerine katkı sağlamaya bu ay da "Dino Kahraman" oyunu ile devam ediyor. Oyun sayesinde çocuklar hem eğlenecekler hem öğrenecekler.

Bültenler - Güncel

Mustafa Ruhi Şirin, Mevlana İdris, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title