Mustafa Ruhi Şirin Haberleri

Mustafa Ruhi Şirin haber, Mustafa Ruhi Şirin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mustafa Ruhi Şirin - 16.11.2021
Sezai Karakoç'un fikir dünyası bugüne ve yarına ışık tutuyor
Şair, yazar, Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin, AA muhabirine yaptığı açıklamada "Bilge şair" Sezai Karakoç'a Allah'tan rahmet, "Diriliş gönüllülerine" de başsağlığı diledi.
Mustafa Ruhi Şirin - 04.11.2021
Son Dakika | Eyüpsultan Çocuk Kitapları Fuarı yarın başlıyor
Çocuk kitaplarıyla tanınan usta yazar Mustafa Ruhi Şirin'in onur konuğu olacağı organizasyona, 69 yayınevi ve 56 yazar katılacak.
Mustafa Ruhi Şirin - 12.05.2021
"Muhit", 17. sayısında Yunus Emre dosyasıyla okurlarla buluştu
Hasan Aycın'ın anlam dolu çizgisiyle başlayan dergide Hüseyin Atlansoy, Ahmet Murat, Mustafa Akar, Nurullah Genç, Yunus Karadağ, Ervanur Erdoğan, Seyyid Ensar, Said Yavuz, Mehmet Narlı, Emel Özkan, Arif Ay, Mustafa Uçurum, Mustafa Ruhi Şirin ve İbrahim Tenekeci şiirleriyle yer alıyor.
Mustafa Ruhi Şirin - 05.01.2021
Özel yetenekli çocuklar, "Çocuk ve Medeniyet" dergisinin bu ayki konusu oldu
Bu sayıda Doç. Dr. Faruk Levent ve Dr. Mahmut Çitil'in editörlüğünü üstlendiği dergide, 12 makale, 4 görüş, 2 söyleşi, 2 kitap inceleme yazısı ve alanla ilgili Mustafa Ruhi Şirin'in "Türkiye'de Zeka ve Yetenek Eğitimi Sarmalı" başlığı altında 2015-2020 yıllarını kapsayan günlükleri okurlarla buluşuyor.
Mustafa Ruhi Şirin - 01.11.2020
Yahya Kemal Beyatlı, vefatının 62. yılında anıldı
Çocuk Vakfının kurucusu ve yazar Mustafa Ruhi Şirin, İspanya'dan getirilen zeytin ağacının altında yapılan etkinlikte, Beyatlı'yı anlattı.
Mustafa Ruhi Şirin - 27.10.2020
Çocuk Vakfı'ndan "Eğitim ve Öğretim Hareketi" için çağrı
Açıklamada görüşlerine yer verilen Çocuk Vakfı Başkanı ve Eğitim ve Öğretim Hareketi Sözcüsü Mustafa Ruhi Şirin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sonrası eğitim sisteminin kökten yenilenmesi amacıyla hazırlık yapılması gerektiğini aktardı.
Mustafa Ruhi Şirin - 24.10.2020
Son dakika haber! Çocuk ve Medeniyet Dergisi'nden "Koronavirüs" sayısı
Editörlüğünü Prof. Dr. Emrah Akbaş ve Mustafa Ruhi Şirin üstlendiği derginin koronavirüs sayısında, 11 makale, bir günlük türünde yazı ve koronavirüs temalı 12 şiir okurların beğenisine sunuluyor.
Mustafa Ruhi Şirin - 17.10.2020
Son dakika haber: "Yazdıklarıyla yaşayan usta kalem: Kemalettin Tuğcu"
Mustafa Ruhi Şirin tarafından hazırlanan kitapta, Tuğcu Ailesi ve Çocuk Vakfı arşivinden fotoğraf örneklerine yer verilirken, Tuğcu'nun tamamı daha önce hiçbir yerde yayımlanmayan "Yazarak Yaşadım" eseri, detaylı biyografisi, yazarlık hayatı, eser incelemeleri, portreleri ve eserlerinden seçmeler yer aldı.
Mustafa Ruhi Şirin - 01.06.2020
"Muhit"ten edebiyat tarihine ışık tutacak belgelerle Cahit Zarifoğlu dosyası
Cahit Zarifoğlu'ndan Hüsrev Hatemi'ye yazılan bir mektubun yer aldığı dosyada ayrıca, Ali Ural'ın "Cahit Zarifoğlu Şiiri Nedir '" makalesi, Mustafa Ruhi Şirin'in günlüğünden Zarifoğlu'nu andığı bölümler, aynı zamanda Şirin'in Zarifoğlu'na ithaf ettiği "Çocukların Anlamadığı" başlıklı şiir, Asım Gültekin'in Zarifoğlu şiirinin bilinmeyen kelimelerini incelediği yazı bulunuyor.
Mustafa Ruhi Şirin - 15.05.2020
Akif Emre röportajı 17 yıl sonra ilk kez "Muhit"te yayımlandı
Aralarında Hüseyin Atlansoy, Said Yavuz, Turan Koç, Mehmet Narlı, Mustafa Ruhi Şirin, Arif Ay, Emel Özkan, Mustafa Akar ve İbrahim Tenekeci'nin bulunduğu birçok şairin eserleriyle okurların karşısına çıktığı derginin öykü sayfalarında Gökhan Özcan'ın "Muhayyel Doğan'ın Mütemadiyen Ölümü", Hasanali Yıldırım'ın "Palyaço", Kamil Yeşil'in "Sekerat", Selma Aksoy Türköz'ün "Gökkuşağı", Suavi Kemal Yazgıç'ın "Seyirci" ve Selime Kahraman'ın "Karın Büyüsü" isimli öyküleri bulunuyor.
Mustafa Ruhi Şirin - 18.11.2019
Dünya Çocuk Hakları Günü Türkiye Bildirisini Mustafa Ruhi Şirin yazdı
Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun "Çocuk Haklarına Dair Sözleşme"yi imzaladığı 20 Kasım 1989'dan bu yana her 20 Kasım, "Dünya Çocuk Hakları Günü" olarak kutlanıyor.
Mustafa Ruhi Şirin - 19.10.2019
Kemalettin Tuğcu kabri başında anıldı
Tuğcu'nun ailesi ve Çocuk Vakfının düzenlediği anma törenine, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Mümin Yıldıztaş, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Üsküdar Kirazlı Orhan Seyfi Orhon Ortaokulu öğrencileri, Beykoz Kemalettin Tuğcu İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Savaş Yeşiltaş, Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin, yazar Muhsin Karabay ve Nemika Tuğcu, şair, çocuk edebiyatı yazarı Mevlana İdris Zengin, Kemalettin Tuğcu'nun oğlu Yaman Tuğcu, gelini Leyla Tuğcu ve torunlarının yanı sıra usta yazarın sevenleri katıldı.
Mustafa Ruhi Şirin - 02.08.2019
"Okuru çocuk olan kitapları genç kuşak edebiyatçılar yazdı"
Şair ve yazar Mustafa Ruhi Şirin, "çocuk gerçekliği" ve "çocuğa görelik" kavramlarının önemli olduğunu belirterek, "Bu iki kavram Türk Çocuk Edebiyatında genç kuşağın öne çıkmasını sağladı.
Mustafa Ruhi Şirin - 21.07.2019
"Türk Edebiyatı Yaz Okulu" yarın başlayacak
Katılımcıların Türkiye'nin Çeviri ve Yayım Destek Programı'nı da (TEDA) yakından tanıma fırsatı bulacakları okulda eğitim verecekler arasında, Dr. Mert Öksüz, Doç. Dr. Turgay Anar, Beşir Ayvazoğlu, Ömer Erdem, Ali Ayçil, Ercan Akbay, Ahmet Ümit, Sevinç Çokum, Dr. Necmettin Turinay, Dr. Bahtiyar Aslan, Sevengül Sönmez, Prof. Dr. Ahmed Güner Sayar, Prof. Dr. Turan Karataş, Prof. Dr. Handan İnci, Prof. Dr. Abdullah Uçman, Dr. Mehmet Fatih Uslu, Prof. Dr. İskender Pala, Doç Dr. Ahmet Özcan, Mustafa Ruhi Şirin ve Mehmet Nuri Yardım yer alıyor.
Mustafa Ruhi Şirin - 04.01.2019
Yazar Cahit Zarifoğlu'nun Kitabının Yasaklandığı İddiası
Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin, yazar Cahit Zarifoğlu'nun kitabının yasaklandığı iddiasına ilişkin, "Kitapla ilgili yasaklama ya da toplatma kararı söz konusu olmamıştır.
Mustafa Ruhi Şirin - 08.11.2018
Bu Topraklarda Türkçesiz Kalamayacağımızı Öğrenmemiz Gerekiyor"
Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin, Türk Edebiyatı Vakfı tarafından düzenlenen "Türkiye'de Çocuk Edebiyatının Gündemi" başlıklı etkinlikte konuştu.
Mustafa Ruhi Şirin - 13.05.2018
Kocaeli Kitap Fuarı Sona Erdi
Hayatını çocuk edebiyatına adamış olan yazar Mustafa Ruhi Şirin'in onur konuğu olduğu fuar, 470 yayınevi ile 650'nin üzerinde söyleşi, panel ve imza etkinliğine ev sahipliği yaptı.
Mustafa Ruhi Şirin - 12.05.2018
Özel Yetenekli Öğrencileri Örgün Eğitime Kavuşturmak İçin Çalışıyoruz"
BİLSEM'e giden öğrenciler arasında tek ölçüt zeka olmasa da çeşitli farklılıklar olduğunu dile getiren Bilgili, şu bilgileri verdi: "Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü'müze bağlı İstanbul'da bir araştırma ve uygulama merkezi kurduk. Bu uygulama merkezine bağlı bir ortaokul ve lise açtık. Zeka ve kabiliyet olarak en üst noktada bulunan öğrencileri örgün eğitime kavuşturmak için çalışma içerisindeyiz. Elimizde burada nasıl bir program uygulayacağımıza dair ciddi bir hazırlık yok. Bu Çamlıca'da açtığımız tamamen yatılı olan bu okulda, öğleye kadar ders sonrasında ise proje ve etkinlikler icra ediyoruz. Bu okulun programını yapmak için TÜBİTAK ve iki tecrübeli akademisyen hocamız çalışıyorlar. 5-6 ay içerisinde programımız tamamlanacak. Bu okulun pratik eğitimi de bir tecrübe ortaya çıkarıyor. Bu bir pilot çalışma. Bu işe devam edecekmişiz ve kontenjanımızı artıracakmışız gibi gözüküyor." "Çocuk hakları anlayışıyla bir eğitim modeli ön görüyoruz" Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin de 8'incisini düzenledikleri Zeka ve Yetenek Eğitimi Buluşmaları'nda özel yetenekli öğrencilerin, ailelerinin ve öğretmenlerinin sorunlarını ele aldıklarını belirtti.
Mustafa Ruhi Şirin - 05.05.2018
10'uncu Kocaeli Kitap Fuarı Başladı
İzmit Uluslararası Fuar Merkezi'nde düzenlenen 10'uncu Kocaeli Kitap Fuarı'nın açılışına Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahi Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, 10'uncu Kitap Fuarı Onur Konuğu Mustafa Ruhi Şirin ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Mustafa Ruhi Şirin - 05.05.2018
10. Kocaeli Kitap Fuarı Kapılarını Açtı
Fuarın onur konuğu Çocuk Vakfı Başkanı yazar ve şair Mustafa Ruhi Şirin de oyun, masal ve hayalin çocukluğun ikiz kardeşi gibi olduğunu belirtti.
Mustafa Ruhi Şirin - 04.05.2018
İzmit'te Ağaçlar Kitap Açtı
ÇOCUK EDEBİYATI TEMALI Kocaeli Kitap Fuarı'nda 470 yayınevi, 650'den fazla söyleşi, panel ve imza etkinliğiyle milyonlarca kitap okurları bekliyor. 10. Kocaeli Kitap Fuarı'nın bu yıl ki teması 'Çocuk Edebiyatı' olarak belirlendi. Çocuk edebiyatı yazarı ve Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin'in onur konuğu olacağı kitap fuarı, 9 gün boyunca 10.
Mustafa Ruhi Şirin - 04.05.2018
Dha Yurt Bülteni - 3
ÇOCUK EDEBİYATI TEMALI Kocaeli Kitap Fuarı'nda 470 yayınevi, 650'den fazla söyleşi, panel ve imza etkinliğiyle milyonlarca kitap okurları bekliyor. 10. Kocaeli Kitap Fuarı'nın bu yıl ki teması 'Çocuk Edebiyatı' olarak belirlendi. Çocuk edebiyatı yazarı ve Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin'in onur konuğu olacağı kitap fuarı, 9 gün boyunca 10.
Mustafa Ruhi Şirin - 04.05.2018
İzmit'te Ağaçlar Kitap Açtı
ÇOCUK EDEBİYATI TEMALI Kocaeli Kitap Fuarı'nda 470 yayınevi, 650'den fazla söyleşi, panel ve imza etkinliğiyle milyonlarca kitap okurları bekliyor. 10. Kocaeli Kitap Fuarı'nın bu yıl ki teması 'Çocuk Edebiyatı' olarak belirlendi. Çocuk edebiyatı yazarı ve Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin'in onur konuğu olacağı kitap fuarı, 9 gün boyunca 10.
Mustafa Ruhi Şirin - 02.05.2018
10. Kocaeli Kitap Fuarı'na Doğru
Fuarın bu yılki teması "Çocuk Edebiyatı" Fuarın 10.30-21.00 saatlerinde gezilebileceğini aktaran Bayram, şöyle devam etti: "Fuarın bu yılki teması 'Çocuk Edebiyatı' olarak belirlendi. Elbette fuarın teması bu olunca hayatını çocuk edebiyatına adamış olan yazar Mustafa Ruhi Şirin'i bu yıl fuarın onur konuğu olarak belirledik.
Mustafa Ruhi Şirin - 25.04.2018
Edebi Hayat Okumaları" Projesi Ödül Töreni
Öğrencileri kitap okumaya özendirmeyi amaçlayan proje kapsamında, ortaokullarda oluşturulan beşer kişilik gruplar Mustafa Ruhi Şirin'e, liselerde ise Sezai Karakoç'a ait kitapları okuyan öğrenciler arasında yapılan sınava katılan 279 ortaokul ve 159 liseden 7 bin 945 öğrenci içinde dereceye girenlerin isimleri belirlendi.
Mustafa Ruhi Şirin - 22.04.2018
Kitaplı Kahve Yeni Yerinde Açıldı
İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, Eyüpsultan Belediyesi Kültürel İşler Müdürü Davut Akgül, yazar Mustafa Ruhi Şirin, Tamburi Hakan Talu'nun da aralarında bulunduğu çok sayıda ismin katıldığı açılışta ikram edilen reyhan şerbeti beğeni topladı.
Mustafa Ruhi Şirin - 21.04.2018
Beykoz 4. Çocuk Kitapları Fuarı Açıldı
Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen ve Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin'in "Onur Konuğu" olduğu 4.
Mustafa Ruhi Şirin - 19.04.2018
Beykoz 4. Çocuk Kitapları Fuarı Açılıyor
Çocuk edebiyatı alanında değerli eserler veren Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin'in bu seneki fuarın onur yazarı olacağını anlatan Çelikbilek, "Şirin, 21 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilecek açılışta okuyucularla birlikte olacak.
Mustafa Ruhi Şirin - 29.03.2018
Kocaeli'den Kısa Kısa
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, öğrencilere kitap okumayı özendirecek yarışma sürecinde, okullarda oluşturulan beşer kişilik gruplar Mustafa Ruhi Şirin'e ve Sezai Karakoç'a ait kitapları okudu.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mustafa Ruhi Şirin Haberleri | Mustafa Ruhi Şirin Kimdir - Haberler - Mustafa Ruhi Şirin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mustafa Ruhi Şirin kimdir, hayatı ve biyografisi. Sezai Karakoç'un fikir dünyası bugüne ve yarına ışık tutuyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 09:06:02. #1.15#

title