BEYLERBEYİ SARAYI HABERLERİ

Beylerbeyi Sarayı Haberleri

Beylerbeyi Sarayı haber, Beylerbeyi Sarayı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Beylerbeyi Sarayı - 25.8.2020
Kars Valisi Türker Öksüz, kentte yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceledi
Kars Valisi Türker Öksüz, kentte restorasyon çalışmaları devam eden Beylerbeyi Sarayı ve Kars Vadisi Projesi inşaat alanında incelemelerde bulundu.
Beylerbeyi Sarayı - 9.7.2020
Osmanlı-Rus savaşının tanığı tarihi Beylerbeyi Sarayı eski ihtişamına kavuşuyor
Kars Kalesi eteklerinde yer alan ve 3 yıl önce restorasyonuna başlanan tarihi Beylerbeyi Sarayı, yeniden eski görkemine kavuşup turizmin gözdesi olacak.
Beylerbeyi Sarayı - 1.6.2020
Topkapı Sarayı, 75 günün ardından ziyarete açıldı
Dolmabahçe Sarayı ve Beylerbeyi Sarayı da yarın ziyarete açılacak.
Beylerbeyi Sarayı - 31.5.2020
Milli Saraylar'a bağlı müzeler 75 gün sonra yeniden ziyarete açılıyor
Pandemi sürecinde 75 gün kapalı kalan başta Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı ve Beylerbeyi Sarayı olmak üzere tarihi kasırlar ziyaretçi kabul etmeye başlayacak.
Beylerbeyi Sarayı - 26.4.2020
Haftanın tarihine bakış
1918- II. Abdülhamid, Beylerbeyi Sarayı'nda öldü.
Beylerbeyi Sarayı - 16.3.2020
BEYLERBEYİ SARAYI DEZENFEKTE EDİLDİ
Koronavirüse karşı Beylerbeyi Sarayı ekipler tarafından dezenfekte edildi.
Beylerbeyi Sarayı - 16.3.2020
Saraylar koronavirüs tehdidine karşı dezenfekte ediliyor
Beylerbeyi Sarayı'nın günlük ortalama bin ziyaretçiyi ağırladığını dile getiren Güllü, "Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı olarak yeni tip koronavirüse karşı dezenfeksiyon çalışmalarımız devam ediyor.
Beylerbeyi Sarayı - 9.3.2020
Saraylar koronavirüs tehdidine karşı dezenfekte ediliyor
"Önümüzdeki hafta da Beylerbeyi Sarayı'na geçeceğiz.
Beylerbeyi Sarayı - 19.2.2020
"Sultan 2. Abdülhamid'in İstanbul'u" başlıklı sergi, Üsküdar'da açıldı
Bünyamin K., sergilenen resimleri 6 ayda hazırladığını ifade ederek, bir eserinin de Beylerbeyi Sarayı'nın bahçesindeki Abdülhamid portresi olduğunu söyledi.
Beylerbeyi Sarayı - 10.2.2020
Sultan 2. Abdülhamid Han'ın vefatının 102. yılı
Sultan 2. Abdülhamid Han'ın 1 Kasım 1912'den vefat ettiği 10 Şubat 1918'e kadar hayatını geçirdiği Beylerbeyi Sarayı'nda yatak odası, çalışma odası gibi alanlar ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.
Beylerbeyi Sarayı - 8.2.2020
İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, 15 Temmuz'da yaşananları anlattı
Çalışkan, darbe girişimi haberini aldığı sırada Vatan Caddesi'ndeki emniyet müdürlüğünde DEAŞ ile ilgili bir operasyon planlaması yaptıklarını anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir kişi emniyet müdür yardımcısını aradı, darbe yaptıklarını söyledi. 'Meczuptur.' dedik ve işimize devam ettik. Biraz sonra yine buna benzer bir haber geldi, inanamadık. 15 Temmuz Köprüsü'ndeki görevlinin arayarak Beylerbeyi Sarayı önündeki polislerin silahlarını, askerlerin almak istediğini haber verdiğinde olayın ciddiyetini anladık.
Beylerbeyi Sarayı - 24.9.2019
- Saray Koleksiyonları Müzesi vatandaşların ilgi odağı oldu
- Saray Koleksiyonları Müzesi vatandaşların ilgi odağı oldu II. Abdulhamit'in kullandığı özel yapım fayton müzede yerini aldı Halen çalışır vaziyette olan 150 yıllık tulumba görenleri kendisine hayran bıraktı İSTANBUL - İlk endüstriyel ve sanayi araçlarına ev sahipliği yapması bakımından özel bir mekan olan Saray Koleksiyonları Müzesi,günümüzde kullandığımız elektrikli araçların ilk örneklerinin görüldüğü zengin bir koleksiyona sahip. II. Abdulhamit'in Cuma Selamlığı dönüşünde kullandığı özel yapım fayton da müzede yerini alırken, halen çalışır vaziyette olan 150 yıllık tulumba görenleri kendisine hayran bıraktı. Saray Koleksiyonları Müzesi'nde sergilenen objeler, günlük hayatın vazgeçilmezi olan araçların 200 yıllık değişimini anlatan örneklerle ziyaretçilerin karşına çıkıyor. Telefon santralı, panorama makinası, kağıt imha makinası gibi ilginç objeler arasında en çok dikkat çeken araçlardan biri de itfaiye tulumbası. 1870 yılına ait olduğu tahmin edilen tulumbanın Osmanlı'nın 32. padişahı Sultan Abdülaziz döneminde Dolmabahçe Sarayı'nda çıkabilecek yangına müdahale edilebilmesi için satın alındığı düşünülüyor. Teknik donanımı ve estetik görünümüyle Saray'a özel sipariş olduğu anlaşılan tulumba, aradan geçen süreye rağmen işler vaziyette olmasıyla da hayranlık uyandırıyor. Dolmabahçe Sarayı'nda dikkat çeken bir başka endüstriyel araçlardan biri de telefon santralı. 1880 yılında Yıldız Sarayı'na telefon alan II. Abdulhamit aynı zamanda 1881 yılında İstanbul'a ilk telefon hattını çektirerek teknolojik gelişmeleri yakından takip etmiştir. Saray Koleksiyonları Müzesi hakkında bilgi veren Güller Karahüseyin," Burası Saray Koleksiyonları Müzesi'nin depo bölümü. Burada objeleri muhafaza ediyoruz. Dolmabahçe Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Küçüksu Kasrı, Aynalıkavak Kasrı, Ihlamur ve Maslak Kasrı'larında sergilenemeyen objelerin hepsini burada muhafaza ediyoruz.
Beylerbeyi Sarayı - 24.9.2019
Saray Koleksiyonları Müzesi, ziyaretçilerini bekliyor
Saray Koleksiyonları Müzesi Sorumlusu Güller Karahüseyin, müzeye ilişkin bilgi verirken, teşhir edilen eserlerin yanı sıra Milli Sarayları oluşturan Dolmabahçe Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Küçüksu, Maslak, Ihlamur, Aynalıkavak köşklerinden gelen, teşhirde kullanılamayan tüm objelerin Saray Koleksiyonları Müzesi deposunda muhafaza edildiğini belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Beylerbeyi Sarayı Haberleri | Beylerbeyi Sarayı Haber - Haberler - Beylerbeyi Sarayı haberleri, son dakika beylerbeyi sarayı haber ve gelişmeleri burada. Kars Vadisi Projesi Kars'a değer katacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 08:21:15. #1.14#
title