Kahramanmaraş'ta Çobanlar Nesli Tükenmekte Olan Akbaba Buldu!

Kahramanmaraş'ta Çobanlar Nesli Tükenmekte Olan Akbaba Buldu!

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesine bağlı Ulubahçe Mahallesinde hayvan otlatan çobanlar, arazide uçamayan akbaba buldu. Halkalandığı ve nesli tükendiği tespit edilen akbabanın Belgrad'tan geldiği ortaya çıktı. Ekipler, akbabayı kontrol altına alıp tedavisini yaptıktan sonra doğaya bırakacak.

İlçeye bağlı Ulubahçe Mahallesi'nde hayvan otlatan çobanlar, arazide yorgun düşmüş uçamayan akbaba buldu.

Çobanların durumu bildirmesi üzerine bölgeye gelen Doğa Koruma ve Milli Parklar Kahramanmaraş Şube Müdürlüğü ekipleri hayvanın nesli tükenmekte olan bir kızıl akbaba olduğunu belirledi.

BİN 600 KİLOMETRE UÇMUŞ

Yapılan kontrollerde vücudunda herhangi bir kırık ve yara olmadığı belirlenen Kızıl Akbaba'nın ayağında bulunan halkadaki numaradan, bin 600 kilometre uzaklıkta olan Sırbistan'ın Belgrat şehrinden geldiği anlaşıldı.

TEDAVİSİ YAPILIP DOĞAYA BIRAKILACAK

Ekipler tarafından koruma altına alınarak Kapıçam Tabiat Parkı içerisindeki keklik üretim istasyonuna götürüldü. Akbaba, gerekli tedavi ve bakımlarının ardından doğaya salınacak.

Kaynak: AA
YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.