Baykal: ''Şahsi Kavga Yok''

Baykal: ''Şahsi Kavga Yok''

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, iktidar partisi ile şahsi bir kavgaları bulunmadığını belirterek, ''Yanlışa (yanlış) diyoruz'' dedi.

Baykal: ''Şahsi Kavga Yok''

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, iktidar partisi ile şahsi bir kavgaları bulunmadığını belirterek, ''Yanlışa (yanlış) diyoruz'' dedi.

Cumhuriyetin ve Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) 83. yılı münasebetiyle Söğütözü'ndeki inşaatı devam etmekte olan fuar ve kongre merkezinde bir kokteyl verildi.

Kokteyle, CHP Genel Başkanı Baykal, Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Zeki Sezer, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şevket Bülent Yahnici, milletvekilleri, işadamları ve konuklar katıldı.

Adalet Bakanı Çiçek ile CHP Genel Başkanı Baykal, kokteylde bir ara aynı masada yer aldılar. Baykal, burada ATO Başkanı Sinan Aygün'e Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun nerede olduğunu sordu. Aygün'den ''geliyor'' yanıtını aldıktan sonra Baykal, kısa bir süre önce TOBB Genel Kurulu'nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Mehmet Ağar ve kendisinin Hisarcıklıoğlu'nun isteği üzerine elele verdikleri pozu hatırlattı. Baykal, ''Rifat Bey bizi elele tutuşturdu, sonra kendisi kaçtı gitti Almanya'ya. İşler yolunda gidiyor diye o fotoğrafı verdi, sonra ekonomiyi allak bullak etti'' dedi.

Deniz Baykal, bir gazetecinin Merkez Bankası'nın faiz oranlarını artırmasına ilişkin sorusu üzerine de bu konuda gerekli açıklamayı yaptığını belirterek, ''Artık ekonomik ve mali soruların ayrıntıları ile ilgili değerlendirme yapmamızı beklemeyin, biz şimdi şakalaşıyoruz'' diye konuştu.

Bir başka gazetecinin, ''Burada şakalaşıyorsunuz ama Meclis'te kavga ediyorsunuz'' sözleri üzerine de Baykal, şunları kaydetti:

''Şahsi kavga yok. Yanlışa (yanlış) diyoruz. Bunu söylemek bizim görevimiz. Birilerinin söylemesi lazım. Bu benim görevim, ben onu yapıyorum. Muhalefet de çok sık yapmak zorunda kalıyoruz. Ondan da mutlu değilim. Keşke öyle olmasa ama maalesef bir şeylerin anlatılması söylenmesi lazım. Buna Türkiye'nin ihtiyacı var.''

Kaynak: AA