Başkentgaz Haberleri

Başkentgaz haber, Başkentgaz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Başkentgaz - 17.06.2021
Başkentgaz, Nallıhan'a ekimde doğal gaz hizmeti sağlayacak
Başkentgaz, 2021 yılı yatırım planı kapsamında Ankara'nın Nallıhan ilçesinde ekimde doğal gaz arzı sağlamaya hazırlanıyor.
Başkentgaz - 18.05.2021
Başkentgaz, bu yıl 525 milyon lira yatırım yapacak
Bu yıl 525 milyon liralık yatırım yapmayı planlayan Başkent Doğalgaz, yapacağı yatırımlarla Ankara'nın beş ilçesine daha doğalgaz ulaştıracak.
Başkentgaz - 11.05.2021
Başkentgaz'dan "tam kapanma"da kesintisiz mobil hizmet
Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ (Başkentgaz), "tam kapanma" döneminde abonelerine Başkentgaz Mobil uygulaması üzerinden kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor.
Başkentgaz - 05.04.2021
Başkentgaz, Ankara-Şili mesafesi uzunluğundaki dağıtım hattını yılda 2 kez kontrol ediyor
Başkentgaz, dağıtım şebekesini yılda iki kez kontrol ederek 2020'de 26 bin kilometrelik tarama faaliyeti gerçekleştirdi.
Başkentgaz - 09.02.2021
Başkentgaz'dan Keçiören'deki doğal gaz patlamasına ilişkin açıklama Açıklaması
Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ (Başkentgaz) tarafından Ankara'nın Keçiören ilçesindeki bir apartman dairesinde meydana gelen patlamaya ilişkin, "Bu üzücü olayın herhangi bir ölüm veya yaralanma vakası olmaksızın atlatılmış olması teselli edici olmakla birlikte, doğal gaz tesisat ve...
Başkentgaz - 23.01.2021
Ankara'da doğal gaz kullanımının yaygınlaşması hava kalitesini artırdı
Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ (Başkentgaz) Genel Müdürü Asım Yüksel, Ankara'nın hava kalitesinin doğal gaz kullanımının yaygınlaşmasıyla iyileştiğini belirterek, "Doğal gaz kullanımı alternatif yakıtlara göre ısınmada 2 kat, sıcak su ve ocakta ise 5 kat tasarruf sağlıyor.
Başkentgaz - 20.01.2021
Başkent'te kuşları ölen çift peş peşe felç geçirdi
Alınan bilgiye göre, olay Çankaya ilçesi Bahçelievler semtinde meydana geldi. Olay, baba Z.E.'nin evlerinde besledikleri kuşlarının ölümü üzerine üzüntüden yığılarak felç geçirmesiyle başladı. Z.E.'nin rahatsızlanarak felç geçirmesinin ardından anne N.E. de eşinin durumunu görünce o da rahatsızlanarak felç geçirdi. Alt kattaki ailesinin yanına gelen kızları I.E. ise annesi ve babasını yerde görünce şoka girerek bayıldı. Peş peşe felç geçirenleri yerde yığılı şekilde gören komşuları, doğalgaz zehirlenmesi sanarak polisi aradı. Çok sayıda polis ve 112 Acil Servisi ekiplerinin yanı sıra Başkentgaz yetkilileri de olay yerine geldi.
Başkentgaz - 19.11.2020
Son dakika haber: Başkentgaz'dan güvenli ve hızlı işlem için "mobil" çözüm
Son dakika haberler... Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ (Başkentgaz), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bulaş riskini azaltmak için abone işlemlerinin büyük kısmının mobil ve online platformda yapılmasını sağlıyor.
Başkentgaz - 28.10.2020
Başkentgaz'dan Mamak'taki doğal gaz patlamasına ilişkin açıklama Açıklaması
Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ (Başkentgaz) tarafından Ankara'nın Mamak ilçesinde bu sabah bir apartman dairesinde meydana gelen patlamaya ilişkin, "Yaşanan bu üzücü olay, doğal gaz tesisat ve bağlantılarına yetkisiz kişiler tarafından müdahale edilmemesi gerektiğini bir kez daha göstermiştir.
Başkentgaz - 17.03.2020
Başkentgaz'dan Kovid-19'a karşı hijyen çalışmaları
Başkentgaz'ın Corona virüse karşı abone işlem merkezlerini dezenfekte ederek hijyenik bir ortam sağladığı belirtildi.
Başkentgaz - 25.02.2020
CHP'li Fikret Şahin, Kızılay yöneticilerinin istifasını istedi
İstifa çağrısı Başkentgaz'ın, Kızılay üzerinden yaptığı bağışa işaret eden Şahin, bu durumun sonuçlarının iyi olmadığını söyledi.
Başkentgaz - 20.02.2020
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay gündemi değerlendirdi Açıklaması
Başkentgaz AŞ tarafından yapılan bağış konusunda Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'ın açıklamalar yapmaya devam ettiğini belirten Altay, gelirlerinde son yıllarda görülen yüksek artış oranına yönelik soruya Kurumun "yurt dışı gelirlerinin arttığı" cevabının verildiğini söyledi.
Başkentgaz - 18.02.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
"Ye yiyebildiğin kadar" Kılıçdaroğlu, Başkentgaz'ın Kızılay'a yaptığı bağışa da değinerek, şunları söyledi: "Saray sosyetesi vergi ödemez.
Başkentgaz - 13.02.2020
TBMM Genel Kurulu
CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, araştırma önergesinin sadece vergi kaçakçılığı, Kızılay ve Başkentgaz ile ilgili değil, devletin itibarı ve toplum vicdanıyla ilgili olduğunu söyledi.
Başkentgaz - 13.02.2020
TBMM Genel Kurulu
Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'ın, Başkentgaz ile bağış ilişkisini "vergi kaçırmak" olarak değil, "vergiden kaçınmak" olarak ifade ettiğini söyleyen Beyaz, Kınık'ın vergi kaçırmayı meşrulaştırdığını iddia etti.
Başkentgaz - 10.02.2020
CHP'li Emir: "Başkentgaz Ankaralının cebini boşaltıyor"
CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Başkentgaz'ın vatandaşları sayaç değiştirmek zorunda bıraktığını savunarak, "Elleri Ankaralının cebinde.
Başkentgaz - 08.02.2020
BBP Genel Başkanı Destici: "İdlib'de bir insanlık dramı var"
"İdlib'de inanılmaz, dayanılmaz ve anlatılamaz bir insanlık dramı var." diyen Destici, sözlerine şöyle devam etti: "Aslında gözlerin oraya çevrilmesi gerek. Bosna'da yaşananların bir benzeri orada yaşanıyor. Türkiye bunun için orada. Yapılan anlaşmalara ve mutabakatlara uyulmadığını görüyoruz. 'Bizim Suriye'de ne işimiz var' diyenler şunu bilmelidirler ki eğer biz bugün Suriye'de olmasaydık, orada bir PKK/PYD devleti çoktan kurulmuştu. 4 milyon değil, belki şu anda 8-10 milyonluk bir mülteciyle karşı karşıyaydık. Türkiye'nin oradaki varlığı hem bizim güvenliğimiz hem de Suriye'nin toprak bütünlüğü, Suriye'deki mazlumların güvenliği açısından çok önemli. Biz asla orada geri adım atmamalı sonuna kadar bu mücadeleyi götürmeliyiz."- "Doğru, ahlaki ve vicdani de bulmuyorum" Destici, son günlerde Türk Kızılay ile ilgili birçok tartışmanın yaşandığına değinerek, "Toplumumuzda bu süre içerisinde en çok tartışılan konulardan biri Türk Kızılay üzerinden yürütüldü. Kızılay'a Başkentgaz'ın şartlı bağışı, aslında buna şartlı bağış demenin de çok doğru olmadığını düşünüyorum.
Başkentgaz - 07.02.2020
CHP'li Özel, Başbuğ ve Çiçek hakkındaki suç duyurusunu değerlendirdi Açıklaması
CHP'li Özel, başka bir soruya da şu yanıtı verdi: "Siyasi ayak tartışmalarını yapmak isteyen biziz, yaptırmak istemeyenlerin durumu belli. Failiz diyorsanız ayrı mesele, 'FETÖ'nün siyasi ayağı değiliz' diyorsanız o zaman önergeyi kim verdiyse onu söyleyin, onun üstünden gidelim. Sizi suçlayan yok, elbette kusurlarınız var. Kusur, aldatılıp oyuna gelmek mi, FETÖ'nün şeytani operasyonunun parçası olmak mı? Mustafa Elitaş, Erdoğan'ı bu önergeye ikna eden kişiyse, nasıl ikna ettiğini, kimlerden ne bilgiler geldiğini söyleyecek. Şunu da söyleyebilirler, 'Biz hep beraber biliyorduk, bilerek ve isteyerek yaptık. Yaptık ki askerleri sivil mahkemelerde yargılayalım, Balyoz ve Ergenekon'da Atatürkçü subayları toplayalım.' Bu da bir tercih. Bu ikisinin dışında bir pozisyon yok. Elitaş'ın söylediği her söz, kendisini veya birilerini aklayayım derken gerçekleri çarpıtmadır." Başkentgaz'ın Kızılaya bağışı CHP'li Özel, Başkentgaz'ın sahibi Torunlar GYO'nun Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Torun'un "Biz Kızılay veya Ensar olsun hangisine yaparsak yapalım, matrahtan indireceğimiz kısım aynı.
Başkentgaz - 04.02.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (3)
Başkentgaz'ın Ensar Vakfı'na aktarılmak üzere Kızılay'a yatırdığı bağışla ilgili değerlendirmelerinin sorulması üzerine Çelik, şunları söyledi: "Bağışçı ile Kızılay arasındaki bir mesele.
Başkentgaz - 04.02.2020
TBMM Genel Kurulu
Kimsenin, Türk Kızılaya bağışların engellenmesini savunmadığını belirten Oluç, "Ahlaksızlık hat safhada, olacak iş değil. Başkentgaz, Kızılay, Ensar, ABD'deki bir vakıf.
Başkentgaz - 04.02.2020
CHP TBMM Grup Toplantısı
Kemal Kılıçdaroğlu, Başkentgaz'ın Kızılay üzerinden bir vakfa bağışta bulunmasını eleştirerek, Kızılay'ın bu olayda "paravan kuruluş" olarak kullanıldığını savundu.
Başkentgaz - 04.02.2020
Akşener: Gök kubbeyi, Mehmet'imizi toprağa düşüren alçakların başına yıkın
'ELAZIĞ'A HARCAMAYA GEREK DUYMAMIŞLAR' Meral Akşener, Elazığ depreminin ardından halkın 'Deprem paralarını ne yaptınız?' diye sorduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da 'Harcanması gereken yere harcadık' diye yanıt verdiğini kaydederek, şunları söyledi:   "Gereken yerin neresi olduğu belli değil. Ama belli ki Elazığ'a harcamaya gerek duymamışlar. Bakın size, cep telefonuma gelen bir mesajın bir bölümünü okuyayım. 'Elazığ'da şu ana kadar incelenen 14 bin binadan 1800'ü için yıkım kararı çıktı. 78 bin incelenecek'. Allah aşkına, bu kadar mı emanet yaşıyoruz? Şimdi düşünün; 10 bin binanın yıkılma ihtimali olan bir kentteki çaresizliği düşünün. Ülkeyi ve o kenti yönetenlerin sorumluluğunu düşünün sonra da benim kardeşim, 'Deprem için toplanan paraları ne yaptınız?' diye sorunca gördüğü muameleyi düşünün." BaşkentGaz'ın Türk Kızılayı üzerinden Ensar Vakfı'na bağışta bulunması ile ilgili tartışmaları da değerlendiren Akşener,  "Biz Kızılay'ı her felakette ısıtan battaniye biliriz.
Başkentgaz - 04.02.2020
Kızılay Genel Başkanı Kınık: Özel şartlı bağış oranı binde 5
'BAŞKENTGAZ UZUN YILLARDIR DESTEK VERİYOR' Başkan Kınık, Kızılay'ın vergi kaçırmak isteyen şirketlere aracılık ettiği iddiasının son derece çirkin bir iddia olduğunu ifade ederek, BaşkentGaz ve Ensar Vakfı ile ilgili tartışmalara ilişkin, şunları kaydetti: "BaşkentGaz, Kızılay'ımızın düzenli ve sürekli bağışçısıdır.
Başkentgaz - 04.02.2020
Kızılay Genel Başkanı Kınık: Özel şartlı bağış oranı binde 5
'BAŞKENTGAZ UZUN YILLARDIR DESTEK VERİYOR' Başkan Kınık, Kızılay'ın vergi kaçırmak isteyen şirketlere aracılık ettiği iddiasının son derece çirkin bir iddia olduğunu ifade ederek, BaşkentGaz ve Ensar Vakfı ile ilgili tartışmalara ilişkin, şunları kaydetti: "BaşkentGaz, Kızılay'ımızın düzenli ve sürekli bağışçısıdır.
Başkentgaz - 04.02.2020
Kızılay Genel Başkanı Kınık bağış tartışmalarına açıklık getirdi
"BaşkentGaz uzun yıllardır Kızılay'a destek veriyor" Kızılay'ın vergi kaçırmak isteyen şirketlere aracılık ettiği iddiasının son derece çirkin bir iddia olduğunu kaydeden Kerem Kınık, BaşkentGaz ve Ensar Vakfı ile ilgili tartışmalara şu sözlerle açıklık getirdi: "BaşkentGaz, Kızılayımızın düzenli ve sürekli bağışçısıdır.
Başkentgaz - 02.02.2020
CHP Kızılay için Meclis araştırması istedi
Önergede, 28 Ocak 2020'de kamuoyuna yansıyan belgeye göre Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ'nin (Başkentgaz), Türk Kızılay hesaplarına aktardığı 8 milyon dolarlık bağışın, 7 milyon 925 bin dolarlık kısmının yurt inşaatında harcanmak üzere Ensar Vakfı'na aktarıldığına yer verdi.
Başkentgaz - 01.02.2020
EPDK'den ön ödemeli sayaçlarda düzeltme uygulamasına yönelik açıklama Açıklaması
Daha önce abonelerin azami çoğunluğunun fiyat hareketlerinden eş zamanlı etkilenirken ön ödemeli sayaç sahipleri için bir eşitsizlik meydana geldiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Faturalı sayaç ile ön ödemeli sayaç kullanan tüketiciler arasındaki adaletsizliğin ortadan kaldırılması amacıyla yapılan düzenlemeyle her iki abone grubunun tüketimlerinin aynı şekilde faturalandırılması hedeflenmektedir. Ön ödemeli sayaç kullanan abonelerin tükettikleri doğal gazın da faturalı sayaç kullanan aboneler gibi o dönem içerisindeki fiyatla faturalandırılması ve dönem içerisinde doğal gaz fiyatında oluşabilecek değişikliklerin her iki abone grubuna da aynı şekilde yansıtılması sağlanmıştır. Dağıtım şirketleri her ay ön ödemeli sayaçlar dahil olmak üzere sahadaki bütün sayaçları okuyarak iki okuma tarihi arasındaki dönemsel fiili tüketimi belirlemektedir. Ortaya çıkan fiyat düzeltmesi farkı 'ilave' veya 'tenzil' şeklinde yansıtılmaktadır. Okuma personeli, işlem sonucunu gösteren bildirim kağıdını okuma cihazından alarak abonenin adresine bırakmaktadır. Bilgi edinmek isteyen aboneler, dağıtım şirketlerinin internet sitelerindeki 'online işlemler' sekmesinden de detaylı bilgi alabilmektedir." Açıklamada, uygulanan sistemin müşterilerin lehine de sonuçlanabildiği belirtilerek, "Uygulamanın başladığı tarihten itibaren bir yıllık uygulama sonuçlarına bakıldığında, Başkentgaz tarafından müşterilere yaklaşık 12 milyon lira borç çıkarılmışken, buna karşılık müşterilere yaklaşık 21 milyon liralık alacak tahakkuk ettirilmiştir.
Başkentgaz - 31.01.2020
Başkentgaz'dan 'bağış' açıklaması
BAŞKENTGAZ, Kızılay üzerinden Ensar Vakfı'na yaptığı bağışa ilişkin, "Kamu yararına çalışan vakıf olduğu kararı bulunan bir vakfa bağış yapmakla Kızılay'a bağış yapmak arasında hukuki ve ekonomik açıdan bir fark yoktur.
Başkentgaz - 31.01.2020
CHP Grup Başkanvekili Altay, Kızılay Başkanı Kınık'ın istifasını istedi Açıklaması
Altay, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, deprem yardımları ve Başkentgaz'ın Ensar Vakfı'na aktarılmak üzere Kızılaya yatırdığı bağışla ilgili değerlendirmelerinin ardından, AFAD ve Ensar Vakfı'nın açıklama yaptığını ifade etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Başkentgaz Haberleri | Başkentgaz Haber - Haberler - Başkentgaz haberleri, son dakika başkentgaz haber ve gelişmeleri burada. Çubuk'ta kırsal mahallelerde doğalgaz boru hattı döşeme çalışmaları başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.6.2021 10:02:24. #1.15#

title