Başkan Durak'tan Müsiad'a Ziyaret

Başkan Durak'tan Müsiad'a Ziyaret

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (Müsiad) Adana Şubesi'ni Ziyaret Etti.

Başkan Durak'tan Müsiad'a Ziyaret

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adana Şubesi'ni ziyaret etti.

MÜSİAD Adana Şubesi'nin cuma toplantılarının konuğu olan Durak, dernek yönetimi ve üyeleri ile görüş alışverişinde bulundu. Adana'da çok güzel şeylerin olduğunu ve daha da artarak devam edeceğini belirten Durak, MÜSİAD Adana Şubesi'nden kalifiye ara eleman konusunda destek istedi. Durak, MÜSİAD'ın "Toplumun değerlerinin aynası olan, birleştirici ve saygın bir sivil toplum kuruluşu" olduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şu zamana kadar birçok güzel ve yararlı projeyle örnek olmuş ve diğer kuruluşlara model olmaya devam eden bir kuruluştur. Elbette bazı konularda beklentimizin hasıl olması MÜSİAD'ın topluma ve insanlığa faydalı olma azminden kaynaklanmaktadır. Adana'da yetişmiş ara eleman yok, bu konuda derin bir sıkıntı var. Sizin yüzlerce üyeniz var, bu konuda AB'den destek alınarak kalifiye eleman yetiştirebilmek üzere kurslar açılabilir. Biz bu konuda Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen görevleri yapmayı taahhüt ediyoruz." MÜSİAD Adana Şubesi Başkanı Bilal Nadir GÖK ise, "MÜSİAD, proje üreterek ya da mevcut projelere destek olarak şehrine, bölgesine ve ülkesine destek olmayı kendine görev bilmiştir. Bizler ciddi manada gerçekleştirilmesi düşünülen ve faydasının olacağını düşündüğümüz her projeye açığız" diye konuştu.

Kurulacak en az 3 rafineriden, tersane liman tesislerinden sonra adeta Rotterdam'a benzeyecek olan Yumurtalık için ara eleman sıkıntısı yaşanacağını da vurgulayan GÖK, MÜSİAD Adana Şubesi Yönetimi ile Büyükşehir Belediyesi'nin ortak hareketini olumlu bulduklarını ifade etti.

(YK-ÖZ-Y)

Kaynak: İHA