Başbakan Erdoğan'ın Hatay Gezisi

Başbakan Erdoğan'ın Hatay Gezisi

Hatay'da Bürokratlar, İşadamları ve Partilileriyle Bir Ayara Gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan; Millete Efendilik Etmeye Değil, Hizmet Etmeye Talip Olduklarını Söyledi.

Başbakan Erdoğan'ın Hatay Gezisi

Hatay'da bürokratlar, işadamları ve partilileriyle bir ayara gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan; millete efendilik etmeye değil, hizmet etmeye talip olduklarını söyledi.

Hatay Havaalanı ve bazı tesislerin açılışlarını gerçekleştiren Başbakan Erdoğan, daha sonra Hatay Valisi Ahmet Kayhan ve Antakya Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu'nu makamlarında ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyaretlerin ardından Büyük Antakya Oteli'nde düzenlenen yemeğe katılan Başbakan Erdoğan, burada bir konuşma yaptı. Erdoğan, "Türkiye, bizden önce 3 haneli rakamları gördü. Unutmayın, enflasyondan herkes 'illallah' diyordu. Akşam yatıp, sabah kalkıp 'ne olacak' diyorlardı. Ama şimdi tek haneli

rakamlarda olan bir enflasyon durumu var. O günlerden buralara geldik ve hiç patinaj yapmak niyetinde değiliz. Daha ileri gideceğiz. Hedefimiz, muasır medeniyetler seviyesine çıkmış bir Türkiye'yi bu nesle değil, bundan sonraki gelecek nesillere hazırlamaktır. Bizim derdimiz bu" dedi.

Küresel sermayenin yabancı sermaye olarak adlandırılmasının yanlış olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, "Biz gelmeden önce küresel sermayenin ülkemize katkısı fazla değildi. Küresel sermaye, yani halk arasında yabancı sermeye denilen ama ben yabancı sermeye kelimesini kullanmak istemiyorum; benim ülkeme girmişse bu ülkede bu bir küresel sermaye olarak vardır ve bu küresel sermaye Türkiye'ye girdiği zaman burada George'u, Hans'ı çalıştırmıyor. Ahmet'i, Mehmet'i, Hüseyin'i çalıştıracak. Biz bu ülkede

efendiliğe talip olmadık. Biz ülkemizde hizmete talip olduk. Çünkü halka hizmet, Hak'ka hizmettir" diye konuştu.

(OK-OK-Y)

Kaynak: İHA