Balıkesir'de "Bayrağa Saygı Yürüyüşü"

Balıkesir'de "Bayrağa Saygı Yürüyüşü"

Balıkesir Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı "Bayrağa saygı yürüyüşü" düzenlendi.

Balıkesir'de

Balıkesir Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı "Bayrağa saygı yürüyüşü" düzenlendi.

Balıkesir Ali Hikmet Paşa Meydanı'nda toplanan ülkü ocakları mensupları ellerinde Türk Bayrakları ile yürüdü. Polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemi yürüyüşe çok sayıda vatandaş da eşlik etti. Atatürk Anıtı'na yürüyen kalabalık grup saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okudu. MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut ile eski MHP'li Belediye Başkanı İsmail Ok'un da katıldığı yürüyüşte terör örgütü PKK aleyhine sloganlar atıldı. Atatürk Anıtı'nda bir basın açıklaması yapan Balıkesir Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Coşkun Özkan, bölücü örgütü mensuplarının rahat bir şekilde yol ve kimlik kontrolü yaptığını belirterek, "Dağda, tepede örgüt paçavraları dalgalanmaktadır. Diyarbakır - Bingöl kara yolu günlerdir kapalıdır. Askerin ve polisin müdahalesi biber gazı sıkmaktan öte geçememektedir" dedi.

Bir grup teröristin 2. Hava Kuvveti Komutanlığı'na bağlı bir askeri alana girerek, Türk Bayrağı'nı indirmesine sert tepki gösteren Özkan, "Yüksek güvenlikli bir alan olan 2. Hava Kuvvet Komutanlığında bu hadisenin meydana gelmiş olması da olayın vahametini arttırmaktadır. Böylesi bir ihmal ve acziyet asla kabul edilemez. Bayrak, Türk milleti için her şeyden kutsal olan ve uğruna milyonlarca şehit verilen bir değerdir" şeklinde konuştu.

Özkan, "Buradan herkese açıkça beyan etmek istiyoruz. Türk'ün bayrağına uzanacak eli kırarız. Türk'ün vatanına dikilecek gözü çıkarırız. Türk'ün şerefine uzanacak dilleri koparırız" dedi.

Basın açıklaması sonrası Atatürk Anıtı'nda toplanan vatandaşlardan bazıları anıtta bulunan bayrak direğinde Türk Bayrağı'nın olmamasına tepki gösterdi. Bunun üzerine Ülkü Ocakları Başkanı Özkan, Türk Bayrağını bayrak direğine asarak göndere çekti. - BALIKESİR

Kaynak: İHA