Bakan Eroğlu, Mazbatasını Almak İçin Kimliğinin Getirilmesini Bekledi

Bakan Eroğlu, Mazbatasını Almak İçin Kimliğinin Getirilmesini Bekledi

İzmir'den milletvekili seçilen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, mazbatasını İzmir İl Seçim Kurulu'ndan aldı.

Bakan Eroğlu, Mazbatasını Almak İçin Kimliğinin Getirilmesini Bekledi

İzmir'den milletvekili seçilen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, mazbatasını İzmir İl Seçim Kurulu'ndan aldı. Üzerinde bir kimlik olmadığı için bir süre makam aracından çantasının getirilmesini bekleyen Eroğlu, "Uzun zamandır gerekli olmamıştı" dedi. Eroğlu, basından seçimden önce verilen vaatleri kimin yerine getirdiğinin takipçisi olmalarını istedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti'den milletvekili seçilen Nesrin Ulema, Kerem Ali Sürekli, Cemli Şeboy ile birlikte Kültürpark içinde yeralan İl Seçim Kurulu'ndan mazbatalarını almaya birlikte gitti. İl Seçimi Kurulu Başkanı Emin Akba, mazbatasını vermek için Bakan Eroğlun'dan bir kimlik istedi. Ancak, kimliği yanında olmayan Bakan Eroğlu, mazbatasını almak için süre beklemek zorunda kaldı. İki dakika sonra Bakan'ın makam aracından çantası getirildi. Çantasının içinden çıkardığı kimliğini Hakim Emin Akba'ya veren Bakan Eroğlu, "Uzun zamandır gerekli olmadığı için kullanmamıştım. Çantada duruyordu" dedi. Hakim Akba daha sonra mazbatasını Eroğlu'na verdi.

Diğer AK Parti milletvekillerinin de mazbatalarını almasının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Bakan Eroğlu, "İzmir'den milletvekil olmak gurur vesilesidir. İnşallah İzmir'e güzel hizmet edeceğiz. Birlik, beraberlik içide İzmir'e hizmet vermek, marka kent yapmak istiyoruz. Emeği geçen AK Parti teşkilatına ve İzmirlilere teşekkür ediyorum. Artık biz sadece bize oy verenlerin değil tüm İzmir'in milletvekiliyiz. Ayrım gözetmeyiz. İzmir'de gönül kazanmaya devam edeceğiz. Kavga istemiyoruz. Kavga için gelmedik" dedi. Eroğlu, basın mensuplarından, her partinin verdiği vaadleri takip etmelerini istedi. Muhalefetin fazla proje açıklayamadığını ama vaatlerde bulunduğunu belirten Eroğlu, "Kimin vaatlerini, projelerini hayata geçirdiğini göreceksiniz. Seçimlerden önce verilen vaatleri kimin yerine getirdiğinin takipçisi medya olacak" dedi. - İzmir

Kaynak: DHA