Bakan Aydın: "Toptan'en Önerisi Hemen Hayata Geçecek Değil"

Bakan Aydın: "Toptan'en Önerisi Hemen Hayata Geçecek Değil"

Devlet Bakanı Mehmet Aydın, TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın Senato Önerisine Yönelik "Böyle Zamanlarda Arkadaşlarımız Farklı Şeyler Düşünebiliyorlar. Bunun Yadırganacak Bir Tarafı Yok. Yarın Hemen Toplanıp Anayasa Değişikliği Yapıp da Meclis Kurulacak Değil. Bu Bir Fikir ve Öne Atılıyor. Hepsi Bu" Dedi.

Bakan Aydın:

Devlet Bakanı Mehmet Aydın, TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın senato önerisine yönelik, "Böyle zamanlarda arkadaşlarımız farklı şeyler düşünebiliyorlar. Bunun yadırganacak bir tarafı yok. Yarın hemen toplanıp Anayasa değişikliği yapıp da Meclis kurulacak değil. Bu bir fikir ve öne atılıyor. Hepsi bu" dedi.


Devlet Bakanı Aydın, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün 88. kuruluş yıldönümüne katıldı. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Aydın, TBMM Başkanı Toptan'ın senato önerisine ilişkin Toptan'ın "Ben hemen yarın kurulsun şeklinde bir şey söylemedim. Üzerinde düşünülen bir konu olsun diye söyledim" dediğini ifade etti. Aydın, şöyle konuştu:


"Böyle zamanlarda arkadaşlarımız farklı şeyler düşünebiliyorlar, farklı önerilerde bulunabiliyorlar. Bunun yadırganacak bir tarafı yok. Yarın hemen toplanıp Anayasa değişikliği yapıp da Meclis kurulacak değil. Bu bir fikir. Öne atılıyor. Hepsi bu."


Aydın, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya'nın "Anayasa Mahkemesi'nin kararı askıya alınsın" ifadelerine yönelik ise "Duydum ama metni görmedim. Şimdi Bakanlar Kurulu'ndan çıkınca buraya geldim. Ama haberim oldu. Hukuki bir şey, öyle zannediyorum" ifadelerini kullandı.


(GO/KEN/ZG)

Kaynak: ANKA