Bahar Kalkanı Harekatı Haberleri

Bahar Kalkanı Harekatı haber, Bahar Kalkanı Harekatı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bahar Kalkanı Harekatı - 25.03.2021
"İdlib ve Halep bölgelerinde 3 geçişin yeniden açılması için anlaşmaya varıldığı iddiası gerçeği yansıtmıyor"
Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi'ndeki Ebu Zandin'in Bahar Kalkanı Harekatı'ndan bu yana zaten kapalı olduğunu aktaran kaynaklar, "İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde bulunan Serakib kapısının 18 Nisan 2020'de, Miznaz kapısının ise 30 Nisan 2020'de açılması planlanmış ancak halkın rejime yönelik protestoları nedeniyle kapıların açılması gerçekleşmemiştir.
Bahar Kalkanı Harekatı - 25.03.2021
"İdlib ve Halep'te üç geçişin yeniden açılması için anlaşmaya varıldığı" iddiası gerçeği yansıtmıyor
Bazı basın yayın organlarında "Suriye'nin kuzeyindeki İdlib ve Halep bölgelerinde üç geçişin yeniden açılması için Türk tarafı ile anlaşmaya varıldığına" yönelik haberler yer aldı. Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Rusya 1 Şubat'ta Ebu Zandin, Sarakib ve Miznaz sınır kapılarının açılarak, bölgede yaşayan halkın kullanması için ticari sınır kapısı oluşturulması teklifinde bulundu. Fırat Kalkanı Harekatı bölgesindeki Ebu Zandin'in Bahar Kalkanı Harekatı'ndan bu yana zaten kapalı olduğunu aktaran kaynaklar, "İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde bulunan Serakib kapısının 18 Nisan 2020'de, Miznaz kapısının ise 30 Nisan 2020'de açılması planlanmış, ancak halkın rejime yönelik protestoları nedeniyle kapıların açılması gerçekleşmemiştir" ifadesini kullandı.
Bahar Kalkanı Harekatı - 18.03.2021
Son dakika! HDP'ye kapatma davası iddianamesi: HDP, PKK'nın partisidir
OPERASYONLARA KARŞI ÇIKTILAR Partinin hiçbir milli meselede Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yanında yer almadığı, aksine Türk Devletinin ve milletinin karşısında yer alan kim varsa haklı olup olmadıklarına bakmaksızın ön kabulle onların safında yer almayı tercih ettiklerine vurgu yapıldı. Bunun son dönemdeki örneklerinin ise Türk Silahlı Kuvvetlerinin Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak amacıyla yaptığı Fırat Kalkanı Harekatı, İdlib Operasyonu, Zeytin Dalı Harekatı, Barış Pınarı Harekatı, Bahar Kalkanı Harekatı ile Gara Operasyonuna karşı takındığı olumsuz tavır olduğu kaydedildi.
Bahar Kalkanı Harekatı - 18.03.2021
Yargıtay'ın HDP iddianamesinden: "HDP'nin temelli kapatılması hukuksal bir zorunluluktur"
"Hiçbir milli meselede Türkiye Cumhuriyeti devletinin yanında yer almadı" İddianamede şunlar kaydedildi: "Davalı parti hiçbir milli meselede Türkiye Cumhuriyeti devletinin yanında yer almamış aksine Türk devletinin ve milletinin karşısında yer alan kim varsa haklı olup olmadıklarına bakmaksızın ön kabulle onların safında yer almayı tercih etmiştir. Bunun son dönemdeki örnekleri Türk Silahlı Kuvvetlerinin Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak amacıyla yaptığı Fırat Kalkanı Harekatı, İdlip Operasyonu, Zeytin Dalı Harekatı, Barış Pınarı Harekatı, Bahar Kalkanı Harekatı ile Gara Operasyonuna karşı takındığı olumsuz tavırdır.
Bahar Kalkanı Harekatı - 18.03.2021
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının HDP'nin kapatılması istemli iddianamesi: (2)
Bunun son dönemdeki örneklerinin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak amacıyla yaptığı Fırat Kalkanı Harekatı, İdlib Operasyonu, Zeytin Dalı Harekatı, Barış Pınarı Harekatı, Bahar Kalkanı Harekatı ile Gara Operasyonu'na karşı takınılan olumsuz tavırlar olduğu bildirildi.
Bahar Kalkanı Harekatı - 16.03.2021
AK Parti'li Metin Yavuz: "Vatan topraklarımız, sözde haritalarda art niyetli olarak farklı gösterilmiştir"
Yerli ve milli silah teknolojisine yönelik çalışmaların önemine değinen Yavuz, "Daha düne kadar, İsrail ve ABD'den mecburi olarak aldığımız İHA ve SİHA'ları, parasını vermemize rağmen gerekli teknik desteği vermedikleri için uçuramamıştık. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliği ve desteği ile Türk mühendislerinin feraseti ile dünyaya adı altın harflerle yazdırılacak tamamı milli ve yerli yeni nesil silahlar üretildi. Suriye'de özellikle İdlib bölgesine yoğunlaşan Bahar Kalkanı Harekatı'nda ve Azerbaycan'ın Karabağ zaferinde başrol oynayan yerli ve milli İHA ve SİHA'lar, yeni nesil savaş araç ve gereçleri olarak tarihe geçti.
Bahar Kalkanı Harekatı - 28.02.2021
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan Bahar Kalkanı Harekatı paylaşımı Açıklaması
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, terörü kaynağında kurutmak için haklı mücadelelerini en ufak bir taviz vermeden sürdüreceklerini bildirdi.
Bahar Kalkanı Harekatı - 27.02.2021
MSB'den Bahar Kalkanı Harekatı paylaşımı Açıklaması
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 27 Şubat - 5 Mart 2020 tarihlerinde Suriye'nin kuzeyindeki İdlib'de düzenlediği Bahar Kalkanı Harekatı'nın yıl dönümüne ilişkin paylaşımda bulundu.
Bahar Kalkanı Harekatı - 22.02.2021
Milli SİHA Bayraktar TB2, 300 bin uçuş saatini tamamladı
Barış Pınarı Harekatı'nda da Türk Silahlı Kuvvetlerinin keşif gözetleme kabiliyetlerini büyük oranda artırarak başarıya ulaşılmasına katkı sağlayan Bayraktar TB2 SİHA'lar aynı zamanda harekat boyunca birçok hedefi başarıyla imha etti. Son olarak Bahar Kalkanı Harekatı'nda ilk defa sürü halinde filo olarak uçuşlar yaparak birçok zırhlı araç, obüs, Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) ve hava savunma sistemini imha etti.
Bahar Kalkanı Harekatı - 09.02.2021
Anadolu Ajansının üç ayrı dilde hazırladığı 2020 yıllıkları yayımlandı
Sade ve anlaşılır dili ile dikkati çeken, güçlü fotoğraf içeriğiyle ön plana çıkan yıllıklarda Ayasofya'nın ibadete açılması, Türkiye tarihindeki en büyük doğal gaz keşfi, Bahar Kalkanı Harekatı, FETÖ ile mücadele, Türkiye Büyük Millet Meclisinin 100.
Bahar Kalkanı Harekatı - 20.01.2021
Mehmetçik Bahar Kalkanı bölgesindeki Suriyeli ihtiyaç sahiplerine yardım dağıttı
Mehmetçik, Bahar Kalkanı bölgesindeki Suriyeli ihtiyaç sahiplerine kıyafet ve gıda yardımında bulundu.
Bahar Kalkanı Harekatı - 31.12.2020
SAHA İstanbul Başkanı Bayraktar : "Savunma sanayisindeki yerlilik oranı yüzde 20'lerden 70'lere ulaştı"
Bayraktar, 2020'de Türkiye açısından askeri operasyonların yoğun yaşandığını kaydederek, "Libya'da, İdlib'de düzenlenen Bahar Kalkanı harekatında ve Azerbaycan'ın Ermenistan tarafından yaklaşık 30 yıldır süren Karabağ işgalini sonlandırdığı Tek Vatan Harekatı'nda Türk savunma sanayisinin milli ve özgün olarak geliştirdiği yüksek teknolojiye sahip sistemler oyun değiştirici bir etki yaptı.
Bahar Kalkanı Harekatı - 30.12.2020
Son dakika haberleri: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 2020 dış politikasını değerlendirdi: (2)
"İdlib'de bir insani felaketi önledik" Suriye'de Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatlarının ardından 2020'de İdlib'de Bahar Kalkanı Harekatı ile büyük bir insani felaketin önlendiğini belirten Çavuşoğlu, "Ülkemize gelebilecek milyonlarca mültecinin tekrar İdlib'de evlerine dönmesini sağladık.
Bahar Kalkanı Harekatı - 23.12.2020
Yetiştirdiği elmaları 700 kilometre yol katederek hudut nöbeti tutan Mehmetçiğe getirdi
Yılmaz, askerlere ikram ettiği elmaları bahçesinde yetiştirdiğini, Bahar Kalkanı Harekatı döneminde elmaları bittiği için baba mesleğini icra edip askere fıstıklı irmik helvası yaptığını belirtti.
Bahar Kalkanı Harekatı - 13.12.2020
TBMM Genel Kurulunda Sağlık, Çevre ve Şehircilik ile İçişleri bakanlıklarının bütçeleri görüşülüyor
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Her insanın intiharı hepimizi üzer ama dünyada, Türkiye'de de oluyor maalesef. Hepimiz aile sahibiyiz, hepimizin başına kötü işler gelebilir ama geride bıraktıklarımıza hiç olmazsa o kötü işlerin mirasını ömür boyu sırtlarında bir yük olarak bırakmayalım." dedi.
Bahar Kalkanı Harekatı - 10.12.2020
Son dakika... Bakan Akar, MSB'nin 2021 yılı bütçesi üzerinde TBMM Genel Kurulu'nda konuştu: (1)
Suriye'nin kuzeyindeki PKK/YPG ve DEAŞ varlığını sonlandırmak üzere gerçekleştirilen Fırat Kalkanı Harekatı, Zeytin Dalı Harekatı, Barış Pınarı Harekatı ve Bahar Kalkanı Harekatı'nın başarıyla icra edildiğini, teröristlerin kurmaya çalıştığı koridorun parçalandığını vurgulayan Akar, "Yaklaşık 450 bini İdlib'de olmak üzere, 1 milyondan fazla Suriyeli kardeşimiz evlerine ve topraklarına gönüllü, güvenli ve saygın bir şekilde dönmüştür.
Bahar Kalkanı Harekatı - 18.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "24 binden fazla birimde aile hekimi ve aile sağlığı çalışanıyla ülke genelinde 8 bini aşkın noktada vatandaşlarımızın sağlığını korumak, geliştirmek için hizmet vermekteyiz.
Bahar Kalkanı Harekatı - 30.10.2020
Sınır güvenliğine 'paramotor' tehdidi
Buraya Suriye'de Bahar Kalkanı harekatında, Libya'da ve son olarak Azerbaycan'da Türk yapımı Baykar Savunma/Bayraktar TB-2 ve TUSAŞ ANKA-S'nin başarılarını da ekleyebiliriz.
Bahar Kalkanı Harekatı - 28.10.2020
Son dakika haberleri: Erdoğan: Peygamber efendimize yapılan saldırılara karşı durmak, şeref meselemizdir (2)- Yeniden
Gelen son dakika haberine göre CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Mekke'ye, Medine'ye, Asya'ya, Afrika'ya, Avrupa'ya, tüm dünyaya, tüm alemlere ve tüm zamanlara şeref veren Peygamber Efendimize yapılan saldırılara samimiyetle karşı durmak bizim şeref meselemizdir.
Bahar Kalkanı Harekatı - 24.10.2020
Milli Savunma Bakanı Akar, AK Parti Kayseri 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu: (2)
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Herkes müsterih olsun ki aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin mübarek kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Sevdiklerinin gözyaşlarının hesabını sorduk, sormaya devam edeceğiz.
Bahar Kalkanı Harekatı - 07.10.2020
Türk askerinin Irak ve Suriye'deki görev süresi uzatıldı (2)
AK Parti'li Gülpınar, Bahar Kalkanı Harekatıyla ise 370 meskun mahal ve 3 bin 394 kilometrekarelik alanın kontrol altına alındığını da söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bahar Kalkanı Harekatı Haberleri | Bahar Kalkanı Harekatı Haber - Haberler - Bahar Kalkanı Harekatı haberleri, son dakika bahar kalkanı harekatı haber ve gelişmeleri burada. Suriye sınırındaki 3 geçiş kapısının açılacağı iddiası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.4.2021 21:14:39. #1.14#

title