Bağdat: Muallim'in Irak Ziyareti - Haberler
Haberi Paylaş

Bağdat: Muallim'in Irak Ziyareti

İhlas Haber Ajansı - Dünya
Bağdat: Muallim'in Irak Ziyareti

Irak'a Sürpriz Bir Ziyaret Düzenleyen Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, Bağdat Ziyaretinin Amacının ABD'yi Yatıştırmak Olmadığını Söyledi.

Irak'a sürpriz bir ziyaret düzenleyen Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, Bağdat ziyaretinin amacının ABD'yi yatıştırmak olmadığını söyledi.

Iraklı Şii lider Abdülaziz el Hekim ile ortak düzenlediği basın konferansında, Muallim, "Bölgede ABD'nin bir arabulucusu değilim. Suriye ve ABD arasında bir diyalog bulunmuyor. ABD veya herhangi bir tarafı yatıştırmak amacıyla Irak'a gelmedim" dedi.

İngiltere Başbakanı Tony Blair, yakınlarda, ABD Başkanı George W. Bush'a bir çağrıda bulunarak Irak'ın istikrara kavuşturulması için olayın içinde Irak'ın komşuları Suriye ve İran'ın da katılması gerektiğini söylemişti.

Bu ay başlarında, Şam'ın Irak ve bölgede istikrara kavuşulması için ABD ile diyalog kurmaya hazır olduğunu bildiren Muallim, Saddam Hüseyin'in 2003'te iktidardan uzaklaştırılmasından beri Irak'ı ziyaret eden ilk Suriyeli bakan oldu.

İhlas Haber Ajansı - Dünya

, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title