Ayşe Karaman'ın katil zanlısı, tacizden soruşturma geçirmiş

Ayşe Karaman'ın katil zanlısı, tacizden soruşturma geçirmiş

Anestezi teknikeri Ayşe Karaman'ın katil zanlısı olarak tutuklanan anestezi uzmanı doktor Ö.T.'nin daha önceden iki hastanede taciz şikâyetleri üzerine soruşturma geçirdiği ortaya çıktı.

Ayşe Karaman'ın katil zanlısı, tacizden soruşturma geçirmiş

Ankara'da 29 Temmuz'da, erkek arkadaşı anestezi uzmanı doktor Ö.T.'nin evinde ölü bulunan anestezi teknikeri Ayşe Karaman'ın şüpheli ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada yeni iddialar gündeme geldi. Tutuklanan doktor Ö.T.'nin daha önceden iki hastanede taciz şikâyetleri üzerine soruşturma geçirdiği iddia edildi. Ayrıca mahkeme dosyasına giren tanık ifadesine göre Ö.T., Ayşe Karaman'a olaydan üç gün önce damar yolu açıp propofol ilacı verdi.

"DAMAR YOLUNUN AÇILDIĞINI GÖRDÜM"

"Tasarlayarak öldürmek" suçundan tutuklanan Ö.T. hakkındaki iddialar dava dosyasına girdi. İsmi açıklanmayan bir tanık verdiği ifadesinde tutuklanan doktorla ilgili, "Ayşe'nin kolunda damar yolunun açıldığını gördüm. Bunun ne olduğunu sordum. O da bana Ö.T.'nin propofol ilacı yaptığını söyledi" iddiasını ortaya attı.

TACİZ ŞİKAYETLERİ ÜZERİNE SORUŞTURMA GEÇİRMİŞ

Aynı tanığın, "Ayşe, Ö.T.'nin bir erkek arkadaşının sevgilisi tarafından aldatıldığını kendisine anlattığını, bu olaydan dolayı imalı olarak bu şekilde aldatmanın sonucunun ölüm olduğunu ifade ettiğini bana söyledi" sözleri dosyaya girdi. Ö.T.'nin Ankara'da özel bir hastanede kadın çalışanların taciz şikâyetleri üzerine soruşturma geçirdiği de öne sürüldü. Ö.T. ile ilgili bir diğer iddia ise, ameliyatlara girmesinin yasaklandığı yönünde. Ö.T.'nin girdiği ameliyat sonrası eksik çıkan propofol ilacı sonrası hastane yönetimince ameliyatlara girmesinin yasaklandığı öğrenildi.

OLAYIN YAŞANDIĞI GECE İLAÇ İSTEMİŞ

Bu arada olayın yaşandığı gece Karaman'ın Ö.T.'den iki adet "propofol" ilacı, iki adet sıvı sızıntısını azaltmak için, ani aşırı duyarlılık reaksiyonları ve alerji sonucu yüz ve boğazda oluşan şişliğin tedavisinde kullanılan "avil" ilacıyla birlikte bazı ilaçlar istediği ileri sürüldü. İddiaya göre, Ö.T.'nin de içerisinde Karaman'ın istediği ilaçların bulunduğu çantayı eve getirdiği belirtildi.

ANNE: EĞİTİMİNİ KÖTÜYE KULLANDI

Yaşadıkları olayın kendilerinde derin bir yara oluşturduğunu ve kızını çok özlediğini belirten Ayşe Karaman'ın annesi Feride Karaman, Milliyet'e şunları söyledi: "Bir gün eve geldiğinde niye damar yolu açık dediğimde, 'Bağışlık sistemim çökmüş. Özgür hoca bana vitamin verdi' dedi. Benim çocuğumun sigaradan başka kötü alışkanlığı yoktu. Beni aradı, 'Çocuğunuzu eğitime göndermiyorsunuz. Çok başarılı bir çocuk. Ne için engel oluyorsunuz' dedi. Okumuş insan, eğitimli, doğru diyor dedim. Ama bu okumuşluğunu kötüye kullandı. 41 gün oldu, 41 gündür ağlıyorum ben. Adalet yerini bulsun istiyorum."

Ayşe Karaman'ın katil zanlısı, tacizden soruşturma geçirmiş
YORUMLAR (27)

 • VATANDASH:
  anası kızını okuttun bak aylıkçı oldu çok paralar kazandı kendi ayakları üstünde durdu kot pantolon giydi kaşları aldı makyajı yaptı parfümü sıktı özgür oldu(!) sonra ona özgür geldi, evine gidip gelirken sesin çıkmadı özgür hocası gıdıklarken, ölünce vay efendim özgür katil. sizi de anlamak zor arkadaş hem ayranım dökülmesin hem pastam yenilmesin. . . . . . özgür de katilse gereken cezayı alsın burda suçu meşru görmüyorum hemen zıplamayın. bunlar adam gibi ceza alsa prof HB ÇB yi taciz etmezdi.
 • YORUMCU:
  Olayi algilayamayanlar icin cizelge: Ayse: evli doktorla yalniz kalmak Doktor:Taciz, hastaneden ilac calma, evlilik disi iliski, cinayet. Kiz kendi ayagiyla gitmis olmus. Buna yapacak bir sey yok. Hastane yonetimleri ve saglik bakanliginin isyerinde taciz, ilac calma gibi meseleleri dikkate almasi lazim. Tedavi amacli kullanilan ilac yeri gelir insan oldurur. Suc dosyasi boyle kabarik bir doktoru ciddiye almalilar.
 • KARA:
  Ayşe de evli adamla ne işi var kaç senedir adamla çıkıyorsun sonra ölünce adam suçlu oluyor saçma bir mantık. . . .
 • GÜMÜŞ:
  evli oldugu nerde yazıyoır doktorun ben goremedım ama kızın adamla bas basa kalması cok yanlıs rabbıjm toplumu ıslah edsın amın . kızda cok hatalı ne ısı var nıkahsız adamın evınde
 • NE EVLİSİ ?:
  Adamın evli olduğunu nereden çıkardınız ? Sayenizde önceki haberlerede baktım hiç bir haberde adam evli olduğuna dair birşey yazmıyor. Lütfen totodan sallama. Önce okuduğunu anla, sonra konuş.
 • KARA:
  Beni eleştiren beyinler bekar bir kadının evli bir erkekle ne işi var ve adam resmen metres hayatı yaşamış bumu sizin mantığınız bumu dürüstlük bu kadar geniş olmayın. . .
 • ADAM HAKLI.:
  Bir de şuan baktığım da 4 beğeni, 10 beğenmeme almış. Yahu bu ülkede doğru söyleyen dokuz köyden kovuluyor. Yorum çok doğru. Ayşenin evli adamla ne işi var ki ? hadi adam şerefsiz. Onu zaten ayşeyi öldürmesinden de anlıyoruz ama ayşenin bu adamla işi ne. . Allah sonumuzu hayır etsin. . Toplum olarak kötüye gidiyoruz. Gerçi geçenlerde bir uzmanın yazısını okumuştum; ''Aslında eskiden de böyle şeyler vardı ama sosyal medya yoktu bir de insanlar utanıyor, anlatamıyordu'' demiş haklı olabilir aslında
Tüm 27 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.