Aykut Ertuğrul Haberleri

Aykut Ertuğrul haber, Aykut Ertuğrul son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aykut Ertuğrul 20.7.2020
ZKS Kültür Sanat Yıllığı yayınlandı
Aykut Ertuğrul ve Asım Öz'ün yayına hazırladığı yıllık, Türkiye'nin kültür sanat hayatının farklı şehirlerdeki bir yıllık panoramik fotoğrafını çıkarıyor.
Aykut Ertuğrul 27.12.2019
"11. İstanbul Edebiyat Festivali" devam ediyor
Yusuf Kaplan, Ümit Meriç, Savaş Ş. Barkçin, Ahmet Murat, Belkıs İbrahimhakkıoğlu, Aykut Ertuğrul, Güray Süngü ve Turgay Anar'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda konuşmacı, etkinlik süresince Kızlarağası Medresesi, Akademi Beyoğlu, İstanbul İl Milli Eğitim Kütüphanesi, Pertevniyal Lisesi ve Üsküdar Ali Fuat Başgil Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleşecek oturumlarda, edebiyat ve gençlik ilişkisini irdeleyecek.
Aykut Ertuğrul: '11. İstanbul Edebiyat Festivali'Aykut Ertuğrul 26.12.2019
Aykut Ertuğrul: '11. İstanbul Edebiyat Festivali'Aykut Ertuğrul 26.12.2019
Aykut Ertuğrul 26.12.2019
"11. İstanbul Edebiyat Festivali" başladı
Yusuf Kaplan, Ümit Meriç, Savaş Ş. Barkçin, Ahmet Murat, Belkıs İbrahimhakkıoğlu, Aykut Ertuğrul, Güray Süngü ve Turgay Anar'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda konuşmacı, etkinlik süresince Kızlarağası Medresesi, Akademi Beyoğlu, İstanbul İl Milli Eğitim Kütüphanesi, Pertevniyal Lisesi ve Üsküdar Ali Fuat Başgil Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleşecek oturumlarda edebiyat ve gençlik ilişkisini irdeleyecek.
Aykut Ertuğrul: Edebiyat Festivali başlıyorAykut Ertuğrul 24.12.2019
Aykut Ertuğrul 23.12.2019
"11. Edebiyat Festivali" 26 Aralık'ta başlayacak
Yusuf Kaplan, Ümit Meriç, Savaş Ş. Barkçin, Ahmet Murat, Belkıs İbrahimhakkıoğlu, Aykut Ertuğrul, Güray Süngü ve Turgay Anar'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda konuşmacı, etkinlik süresince Kızlarağası Medresesi, Akademi Beyoğlu, İstanbul İl Milli Eğitim Kütüphanesi, Pertevniyal Lisesi ve Üsküdar Ali Fuat Başgil Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleşecek oturumlarda edebiyat ve gençlik ilişkisini irdeleyecek.
Aykut Ertuğrul: Hasan Aycın'dan 'çizginin ötesinde'Aykut Ertuğrul 21.11.2019
Aykut Ertuğrul 20.11.2019
Hasan Aycın'ın "Çizginin Ötesinde" sergisi açıldı
Açılışta, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, serginin küratörü Lütfi Şen, ZKSM Genel Sanat Yönetmeni Aykut Ertuğrul, tiyatro oyuncusu Ulvi Alacakaptan, yazar Ömer Lekesiz, Mete Çamdereli ve Sibel Eraslan'ın yanı sıra pek çok sanatsever yer aldı.
Aykut Ertuğrul 5.4.2019
Modernite Aslında Her Şeyi Tersine Döndüren Çok Keskin Bir Kırılmadır"
Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'de gerçekleştirilen, yöneticiliğini Aykut Ertuğrul'un üstlendiği etkinlikte İhsan, kitabında Joseph Campbell'ın geleneksel anlatıda teşhis ederek literatüre eklediği "kahramanın yolculuğunun" modern dönemdeki etabını ele aldığını söyledi.
Aykut Ertuğrul 21.12.2018
Necip Fazıl Ödülleri"
Ödüle layık görülen bilim ve sanat dünyasının değerli isimlerini tebrik eden Ersoy, "Bu gecenin kahramanları Türk şiirinin gelişmesine katkı sunan Arif Ay'a, öykülerin yakın tarihimizdeki başarılı ismi Aykut Ertuğrul'a, yetkin akademik çalışmaları ve yetiştirdiği öğrencilerle yalnız bugünümüzün değil geleceğimizin de önünü açan Prof.
Aykut Ertuğrul 21.12.2018
Necip Fazıl Ödülleri"
Bu bakımdan Necip Fazıl Ödülleri'nin ihdasını, devamlılığını ve başarısını son derece önemsediğini vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu: "Bu başarıda emeği, alın teri, katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Necip Fazıl Ödülleri'nin açtığı gedikten yürüyen genç sanatçılarımız, şairlerimiz, romancılarımız, düşünce adamlarımız, sınırları ve çağları aşan kaliteli çalışmalara imza atacaklardır, ben buna inanıyorum. Gelecek nesillere üstadın hayalini kurduğu güçlü bir Türkiye'yi inşallah bu eserlerle bırakacağımıza inanıyorum. Bugün yine ülkemizin kültür hazinesini zenginleştiren eserlere imza atan kültür ve sanat erbabımıza ödüllerini takdim ettik. Şiir dalında ödüle layık görülen, 'Saçların hangi ülkenin ırmaklarında ıslanır, ikindi gölgesi oralarda da uzun mu, oralarda da seven zorlanır, sevilen vurulur mu? ' mısralarının sahibi Sayın Arif Ay'ı tebrik ediyorum. Yarım asra yakındır kaderi acı ve hüzünle yoğrulmuş coğrafyamızdan emsalsiz mısralar çıkaran Arif Ay'a bu ödülün verilmesini oldukça isabetli buluyorum. Arif Ay'ın yakın tarihimizin mağduriyetlerini anlattığı 'Dosyalar' adlı şiir kitabı, üstat Necip Fazıl'ın 'Son Devrin Din Mazlumları' kitabının adeta şiirleşmiş halidir. Milletin nabzını tutan ve kayda geçiren en kapsamlı alanların başında hiç şüphesiz, roman ve hikaye gelir. Gerek hikayede yeni teknikler kullanmasıyla gerekse üslubuyla ödüle layık görülen Sayın Aykut Ertuğrul'u yine gönülden tebrik ediyorum.
Aykut Ertuğrul 18.11.2018
37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı" Sona Erdi
Demirci, fuardaki ilgiden çok memnun olduklarını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Fuarda edebiyat ve tarih ağırlıklı kitaplarımız öne çıktı. Ali Emre'nin 'Nureddin Zengi' romanı, Ahmet Murat'ın 'Kuşlarla Sohbetin Şartları', Aykut Ertuğrul'un 'Başlangıçların Sonsuz Mutluluğu', İsmail Kılıçarslan'ın 'Kara Dursun ve Diğer Ankara Söylenceleri', Mustafa Armağan'ın 'Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı' serisi bir de Taha Kılınç'ın Orta Doğu üzerine 20 Tez'i bu fuarda en çok öne çıkan kitaplarımız oldu.
Aykut Ertuğrul: Necip Fazıl Ödülleri 2018'Aykut Ertuğrul 28.9.2018
Aykut Ertuğrul 28.9.2018
Necip Fazıl Ödülleri 2018"
Değerlendirme neticesinde eserleriyle Türkiye'nin edebiyat ve düşünce dünyasında önemli yeri olan adaylar arasından, 7 kişi 6 ayrı dalda ödüle layık görüldü "Necip Fazıl Şiir Ödülü" şiire getirdiği yerli duyarlılık ve yönettiği edebiyat dergilerindeki poetik bakış açısıyla Türk şiirinin gelişmesine katkı sunan Arif Ay'a, "Necip Fazıl Hikaye-Roman Ödülü" de yönettiği dergilerle gençlere alan açan, kitaplaşan hikayelerinde dil, üslup, teknik ustalık ve özgünlük niteliğiyle öne çıkan Aykut Ertuğrul'a verilecek.
Aykut Ertuğrul 15.5.2018
Tyb Şeref Başkanı Doğan: "Abd'nin Saldırgan Başkanı İsrail'i Memnun Edecek Bir Hamle Yaparak...
10 gün süren kültür kervanına D. Mehmet Doğan, Musa Kazım Arıcan, İbrahim Ulvi Yavuz, Tarkan Zengin, Muhammed Enes Kala, Ahmet Fatih Gökdağ, Mehmet Kurtoğlu, Nazif Öztürk, Bekir Sıddık Soysal, Necip Tosun, Memiş Okuyucu, Mahmut Bıyıklı, İsmail Bozkurt, Hacı Ömer Özden, Fahri Tuna, Mustafa Özçelik, Caner Arabacı, Rahman Ademi, Cemal Şakar, Bünyamin Yılmaz, M. Sait Uluçay, Cihat Zafer, Faruk Uysal, Abdullah Harmancı, Maksut Yiğitbaş, Nazım Payam, Mücahit Koca, Mehmet Sarmış, Bedir Acar, Aykut Ertuğrul, M.
Aykut Ertuğrul 15.5.2018
5. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması"Na Doğru
Senaryo dalındaki bölümünün ön jüri heyetinde, Murat Çeri, Yektacan Özçift ve Ayşe Karaköse, ana jüri heyetinde ise Aykut Ertuğrul, Sadık Yalsızuçanlar, Ali Ural, Mahmut Ulu, Mehmet Uyar var.
Aykut Ertuğrul 28.4.2018
Samsun, Samsunspor'a Ağlıyor
Samsunspor, son hafta çok büyük bir sürprize imza atmazsa 1'inci Lig'de küme düşen 3'üncü takım olacakSamsunsporlu futbolseverler, takımlarının bu hale düşmesine sebep olanlara tepkiliMurat SANDIKÇI/SAMSUN,Tarihi başarılarla dolu olan ve Türk futboluna birçok yıldız oyuncu kazandıran...
Aykut Ertuğrul 6.4.2018
Kayseri'den Miyasoğlu'na Vefa
Yarışma jürisinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Salih Özgöncü'nün yanı sıra Prof. Dr. Atabey Kılıç, Ali Haydar Haksal, Necip Tosun, Cemal Şakar, Özcan Ünlü, Aykut Ertuğrul, Nurkal Kumsuz, İmdat Avşar yer alacak.
Aykut Ertuğrul 11.3.2018
Cnr 5. Uluslararası Kitap Fuarı"
Etkinlikler kapsamında ayrıca İsmail Kılıçarslan, Emre Miyasoğlu, Aykut Ertuğrul, Şener İşleyen ve Bestami Yazgan okuyucularıya buluştu.
Aykut Ertuğrul 6.3.2018
3. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali"Ne Doğru
Bu yılın sloganı "Anlatıyorum Öyleyse Varım!" Festivalin Genel Sanat Yönetmenliğini üstlenen Aykut Ertuğrul da festivalde bu yıl "Anlatıyorum Öyleyse Varım!" sloganıyla hareket edeceklerini dile getirdi.
Aykut Ertuğrul 6.3.2018
Türkiye'nin ve Dünyanın Önemli Öykücüleri 3'üncü Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali'nde
Türkiye'den ve dünyadan önemli yazarları buluşturan, bu yıl 3'üncüsü düzenlenen "Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali"nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Zeytinburnu Belediyesi Belgradkapı Sosyal Tesisleri'ndeki toplantıya Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, festivalin onur konuğu yazar Yıldız Ramazanoğlu, yazar Cemal Şakar, Festivalin Genel Sanat Yönetmeni Aykut Ertuğrul katıldı.
Aykut Ertuğrul 12.10.2017
​Dünyanın En Önemli Kitap Fuarı'nda Ülkemizi Temsil Eden Tek Belediye!
"KALIR DUDAKLARDA ŞARKIMIZ BİZİM" Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları, kaynak eserlerinden biri olan Necip Fazıl Kitabı'nda ise Türk edebiyatının usta sanatçısı ve Büyük Doğu Dergisi'nin kurucusu olan Necip Fazıl Kısakürek'in doğumunun 110. yılı vesilesiyle 2014 tarihinde adına düzenlenen "Kalır Dudaklarda Şarkımız Bizim" adlı sempozyumdan derlenen tebliğleri kitap haline dönüştürdü. Prof. Dr. İsmail Kara, Asım Öz ve Aykut Ertuğrul'un editörlüğünde yaklaşık bir yıllık bir çalışmayla hazırlanan kitap, Necip Fazıl'ın hayatını, edebi, fikri ve siyasi yönlerini ele alıp tahlil eden metinlerden oluşuyor.
Aykut Ertuğrul 7.7.2017
Cins Temmuz Sayısı Çıktı!
CİNS YAZARLAR Hüseyin Atlansoy, İsmail Kılıçarslan, Şaban Teoman Duralı, Mustafa Çiftci, Güray Süngü, Furkan Çalışkan, Ercan Yıldırım, Güven Adıgüzel, Aykut Ertuğrul, Neşe Kutlutaş ve Bahadır Yenişehirlioğlu Temmuz sayısında Cins yazılar yazmaya devam ediyor.
Aykut Ertuğrul 16.5.2017
Oltu'da Öğrenci-yazar Buluşması
Yazarlar, Aykut Ertuğrul ve Ercan Yılmaz, öğrencilere deneyimlerini aktarıp tavsiyelerde bulundu.
Aykut Ertuğrul: Hikaye Yarışması SonuçlandıAykut Ertuğrul 11.5.2017
Aykut Ertuğrul 16.3.2017
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali", 21 Mart'ta Başlayacak
Zeytinburnu Belediyesi Kültür Merkezi Genel Sanat Yönetmeni Aykut Ertuğrul, toplantıda yaptığı konuşmada, festivalin geçen yıl yoğun katılım ve ilgiyle gerçekleştiğini söyledi.
Aykut Ertuğrul 13.3.2017
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali"
Festivalin genel sanat yönetmeni ve öykü yazarı Aykut Ertuğrul, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Bu Senin Hikayen" sloganıyla gerçekleşecek festival sayesinde Türk öykücülüğünün, uluslararası alanda hak ettiği yere gelmesini sağlamak istediklerini söyledi.
Aykut Ertuğrul: İzmit Belediyesi'nden Vefa ProgramıAykut Ertuğrul 7.12.2016
123
Şu an buradasınız: Aykut Ertuğrul Haberleri | Aykut Ertuğrul Kimdir - Haberler - Aykut Ertuğrul haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Aykut Ertuğrul kimdir, hayatı ve biyografisi. ZKS Kültür Sanat Yıllığı yayınlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.8.2020 07:35:54. #1.14#
title