Atilla Engin Haberleri

Atilla Engin haber, Atilla Engin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Atilla Engin - 19.10.2020
Son dakika haber: Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde "Kilis Yağlık Zeytini" tanıtım günü
Krallık başkenti Etkinliğe ev sahipliği yapan Oylum Höyük'teki arkeolojik kazıları yürüten Kazı Başkanı Prof. Dr. Atilla Engin, höyüğün 9 bin yıllık bir yerleşim yeri olduğunu kaydederek, "Burası Tunç Çağı'nda Nuhaşşe isimli şehir krallığının başkenti (Ulisim veya Ullis) olarak geçiyor.
Atilla Engin - 19.09.2020
Yesemek Açık Hava Müzesi yakınlarında yeni kalıntılar tespit edildi
Gaziantep Üniversitesi Arkeoloji Bölümü ve Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Atilla Engin, gazetecilere, bölgede çeşitli yüzey araştırmaları yaptıklarını belirtti.
Atilla Engin - 24.07.2020
Yesemek'in UNESCO'nun kalıcı listesine alınma çalışmaları
GAÜN Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Atilla Engin ve ekibinin yürüttüğü proje kapsamında, Yesemek Taş Ocağı'na ilişkin önemli birçok bulgu ve bilgi tespit edildi.
Atilla Engin - 15.06.2020
Gaziantep Müze Müdürü Çomak, İslahiye'de incelemede bulundu
Çomak, Gaziantep Üniversitesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Atilla Engin ile UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'ndeki Yesemek Açık Hava Müzesi ile Tilmen Höyük Arkeolojik Parkı'nı gezdi.
Atilla Engin - 10.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 13
İslahiye ilçe merkezine 25 kilometre uzaklıktaki Tahtaköprü Barajında bir süre önce suların çekilmesiyle Hamam Höyüğü ortaya çıktı. Höyüğün gün yüzüne çıkmasının ardından bölgede arkeoloji çalışması başlatıldı. Gaziantep Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Atilla Engin başkanlığındaki 25 kişilik ekiple yürütülen çalışmalarda, bir süre sonra yeniden sular altında kalacak olan höyükle ilgili elde edilen bilgi ve bulgular ile dokümantasyon oluşturularak bölge arkeolojisine katkı sunulmasının amaçlandığı belirtildi.
Atilla Engin - 16.09.2019
Bahçe duvarında tarihi keşif
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gaziantep Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi ve İslahiye Belediyesi'nin destekleriyle Prof. Dr. Atilla Engin başkanlığında, tarihi Yesemek Heykel Atölyesi ve Taş Ocağı'nda devam eden kazı çalışmaları sırasında çevrede yüzey araştırması yapan ekip, bir evin briketten bahçe duvarında kullanılan garip şekilli bir taş fark etti.
Atilla Engin - 11.09.2019
Kilis'te 4 bin yıllık saray kalıntısı bulundu
Gaziantep Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Engin ve ekibi tarafından Oylum Höyük'te sürdürülen kazılarda 4 bin yıllık olduğu tahmin edilen saray kalıntısı ortaya çıkarıldı.
Atilla Engin - 05.09.2019
Kilis'te 4 bin yıllık olduğu tahmin edilen nar kabuğu bulundu
Gaziantep Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Engin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yörenin başta zeytin, badem ve buğday gibi birçok ürünün ana vatanı olarak bilindiğini söyledi.
Atilla Engin - 21.08.2019
Suriye sınırındaki Oylum Höyük'te kazılar yeniden başladı
Kazı Başkanı ve Gaziantep Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Anabilim Dalı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Atilla Engin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yılki çalışmalarla daha önce bir bölümü açığa çıkarılan sarayın güneye doğru uzanan bölümlerine ağırlık verileceğini söyledi.
Atilla Engin - 28.05.2019
"Diriliş Ertuğrul" final bölümüyle yarın sona eriyor
Yönetmenliğini ise Fethi Bayram ile Ahmet Yılmaz'ın gerçekleştirdiği dizinin senaryosunu Bozdağ'ın yanı sıra Atilla Engin, Aslı Zeynep Peker Bozdağ ve Serdar Özönalan kaleme aldı.
Atilla Engin - 06.12.2018
Denizlispor'da Başkan Ali Çetin Güven Tazeledi
Denizlispor Kulübünün olağanüstü genel kurulunda Ali Çetin, tekrar başkanlığa seçildi.
Atilla Engin - 28.11.2018
Kilis'te 4 Bin Yıllık Zeytin Çekirdekleri Bulundu
Gaziantep Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Engin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kilis'in de içerisinde bulunduğu Doğu Akdeniz Bölgesi'nin, zeytinin anavatanı olarak bilindiğini söyledi.
Atilla Engin - 07.11.2018
2. Uluslararası Yesemek Sempozyumu
Gaziantep Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Ana Bilim Dalı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Atilla Engin, Yesemek'in eski ön Asya'nın en büyük taş ocağı ve heykel atölyesinden biri olduğunu, bu açıdan önem taşıdığını söyledi.
Atilla Engin - 25.07.2018
Suriye Sınırındaki Oylum Höyük'te 29. Dönem Kazıları
Kazı başkanı ve Gaziantep Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Anabilim Dalı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Atilla Engin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yılki çalışmalarla Demir Çağı ve ikinci bin yıla ait tabakaların araştırılmasının hedeflendiğini söyledi.
Atilla Engin - 21.10.2017
54. Uluslararası Antalya Film Festivali
Antalya Büyükşehir Belediyesince düzenlenen 54. Uluslararası Antalya Film Festivali'nin açılış töreninde "onur ödülleri" sahiplerini buldu.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Atilla Engin Haberleri | Atilla Engin Kimdir - Haberler - Atilla Engin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Atilla Engin kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haber: Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde Kilis Yağlık Zeytini tanıtım
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.1.2021 14:21:42. #1.15#
title