Assan Gıda'dan Sezonun İlk Domateslerine Törenli Karşılama

Assan Gıda'dan Sezonun İlk Domateslerine Törenli Karşılama

Domates salçası, ketçap, mayonez ve sos üretimi ve ihracatı ile sektöründe dünya markası olan Assan Gıda, sezon açılış geleneğini sürdürdü.

Assan Gıda'dan Sezonun İlk Domateslerine Törenli Karşılama

Ayrıca, bu yıl ki sezon açılışında 3 senedir taahütlerini eksiksiz yerine getiren çiftçiler ödüllendirildi.

Türkiye'de Ev Dışı Tüketim Pazarı'nın önemli oyuncuları arasında yer alan ve üretiminin yarısını 30'dan fazla ülkeye ihraç eden Kibar Holding'in gıda şirketi Assan Gıda, domates işleme sezonu açılış törenini 27 Temmuz 2015'te Susurluk'taki fabrikasında gerçekleştirdi.

Assan Gıda'nın 1998 yılından bu yana düzenleyerek gelenekselleştirdiği sezon açılış törenine Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, Kibar Holding CEO'su Tamer Saka, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Kibar, Haluk Kayabaşı ve Serdar Koçtürk ile Assan Gıda Genel Müdürü Hakan Koçoğlu, Assan Gıda Fabrikalar Direktörü Mustafa Erdoğan, Assan Gıda yöneticileri ve çalışanları ile bölgeden pek çok çiftçi katıldı.

Assan Gıda'nın uzun yıllardır süre gelen ve gelenekselleşen sezon açılışında konuşan Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, tüm çiftçilere ve çalışanlarına bir dünya markası olma yolunda gösterdikleri çaba için teşekkür etti.

Kibar Holding'in çok büyük bir aile olduğuna vurgu yapan Ali Kibar, konuşmasına şöyle devam etti: "Assan Gıda ailemiz içinde hızla büyüyor. Grup olarak önümüzdeki dönemde gıda sektörüne yatırımlarımızı artıracağız. Bu yıl fabrikalarımıza 3 milyon €'luk bir yatırım planladık. Türkiye'nin bu alanda en modern ekipmanına sahip fabrikası olmamıza rağmen fabrikalarımızda sürekli iyileştirmeler yapıyor, yeni makineleri devreye sokuyoruz. 2014 yılında, sizlerin katkısı ile dünyadaki tüm domates işleyen fabrikalar içerisinde ilk 35 arasında yer aldık. Avrupa'ya, Afrika'ya, Japonya'ya, Ortadoğu'ya başta olmak üzere yaklaşık 30 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Bu sene de dünyanın dört bir yanındaki birçok ülkeye ihracatımızın artarak devam etmesi için çalışmalarımızı yürütüyoruz."

Türkiye'nin toplam ketçap ihracatının uzun yıllardır önemli bir kısmının Assan Gıda tarafından gerçekleştirildiğini ifade eden Ali Kibar, ayrıca birçok uluslu şirketlerin tercih edilen onaylı tedarikçisi olduklarını da hatırlattı.

Assan Gıda'nın Türkiye'de ev dışı tüketim kanalının önemli oyuncularından biri olduğunu vurgulayan Kibar, bu anlamıyla da sektörün gelişimine katkıda bulunduklarını söyledi. Ali Kibar, sözlerine şöyle devam etti:

"Geçtiğimiz yıl Kingtom ve Colorado markalı ürünlerimizi satacak bayi ağımızı genişlettik. Bunun sonucunda, Türkiye'deki şehirlerin neredeyse tamamında bizim ürünlerimiz var. Burger King, Pizza Hut gibi birçok restaurant zinciri de müşterilerimiz arasında yer alıyor. Uluslararası deneyim ve bilgi birikimine sahip ekibimiz ile müşterilerimizin taleplerine ve ihtiyaçlarına yönelik, farklı ve özel çözümleri hızlı bir şekilde geliştirebiliyoruz."

Çiftçilere 'bağlılık' ödülü

Bu yıl ki açılışta geçmiş senelerden farklı olarak 3 senedir taahütlerini eksiksiz yerine getiren çiftçiler için 'Çiftçi Bağlılık' ödül töreni düzenlendi. Törende, taahütünü eksiksiz tutturan çiftçilere plaket ve hediyeleri takdim edildi. Tören sonrası fabrikaya gelen ilk domateslerin döküldüğü havuz başında toplanan katılımcılar, sezonun bereketli geçmesi için dua etti, kurban kesildi.


Kaynak: Bültenler