Advertisement

Antalya Dob "Carmen"İ Sahneleyecek

Antalya Dob 'Carmen'İ Sahneleyecek
Anadolu Ajansı - Haberler | Kültür Sanat

Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), Georges Bizet'in ünlü "Carmen" operasını sahneleyecek.

Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), Georges Bizet'in ünlü "Carmen" operasını sahneleyecek.

Antalya DOB'dan yapılan açıklamaya göre, Libretto Ludovic Halevy-Henri Meilhac'in yazdığı ve Evin Atik'in sahneye koyduğu eserde, orkestrayı şef Alexandru Samuil, koroyu Mahir Seyrek, çocuk korosunu Esra Serbest yönetecek.

Don Jose adlı bir muhafız çavuşunun, Carmen adında bir çingene kızına olan ihtiraslı aşkı ve bunun cinayetle biten sonunun anlatıldığı operanın, dekoru Çağda Çitkaya, kostümü Alev Tol, ışığı Müfit Özbek ile koreografisi Mehmet Sipahi tarafından hazırlandı.

Üç perdelik eserde, "Carmen"i Ankara Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Sezin Kirişçi, "Don Jose"u Koray Damcıoğlu, "Escamillo"yu Serhat Konukman, "Micaela"yı Sevinç Bilgin, "Zuniga"yı Emre Aytekin, "Morales"i Onur Alpaslan, "Frasquita"yı Serap Demirhan Işık, "Mercedes"i Seçil Eyilikeder, "Lillas Pastia"yı Selahattin Denizsümüren, "Le Dancairo"yu Ümit Burak Tekinay ve "Le Remendado"yu Engin Yaman canlandıracak.

"Carmen" operası, Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde 20 Şubat Salı günü saat 20.00'de sahnelenecek.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title