Anadolu Selçukluları Haberleri

Anadolu Selçukluları haber, Anadolu Selçukluları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Anadolu Selçukluları - 13.05.2020
743. Türk Dil Bayramı etkinlikleri kapsamında Karamanoğlu Mehmet Bey'in heykeli açıldı
Karamanoğlu Mehmet Bey'in Türkçe'nin yaşatılmasında çok önemli katkıları olduğunu aktaran Yücel, Anadolu Selçuklularından sonra Türkçe'ye çok önem veren Karamanoğulları beyliğinin yönetimine giren Alanya'nın aynı zamanda tarihi mirasına da sahip çıktığını kaydetti.
Anadolu Selçukluları - 03.03.2020
3 bin rakımlı Kösedağ'ın zirvesine şehitler için Türk Bayrağı diktiler
İlçede yaşayan ve amatör dağcılık da yapan Salih Güleç, İsmail Bülbül, Ali Canpolat ve Yunus Emre Kutlu, Kösedağ'a zirve yürüyüşü düzenledi. Amatör 4 dağcı, Çataloluk köyünden başlayan ve 2 gün süren tırmanışın ilk gününde yaklaşık 28 kilometre yürüyerek, tırmanışı gerçekleştirdi. Geceyi ise kardan yaptıkları iglo içerisinde geçiren dağcılar, zirvede yemek yapıp bir süre vakit geçirdiler. Dağcılar 3 bin rakımlı zirvede bulunan ve 1243 yılında Anadolu Selçukluları ile Moğollar arasında yapılan Kösedağ Savaşında şehit düşen Köse Süleyman Türbesi'ne şehitler anısına Türk Bayrağı dikti.
Anadolu Selçukluları - 20.02.2020
Antalya'nın fethinin 813. yıl dönümü
Bu yılki parola, "813 yıldır Akdeniz evimiz" Fetih programının bu yılki parolasının "813 yıldır Akdeniz evimiz" olduğunu anlatan Karaloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu tesadüf değil. Son 2 senedir Doğu Akdeniz'de en uzun sahili olan ülke Türkiye olmasına rağmen, Doğu Akdeniz'de 12 bin kilometreden, 5 bin kilometreden, 8 bin kilometreden birileri gelip hak iddia ederken, neredeyse Türkiye'ye olta atacak yer bırakmama gayretindeler. Biz de onlara diyoruz ki, 'beyler durun bakalım, bir saniye' Akdeniz sahillerinde ilk fethedilen şehir Antalya'dır. Anadolu'da Türklerin denizle buluştukları ilk nokta Antalya Limanıdır ve Akdeniz 813 yıldır bizim evimizdir ve bu böyle kalacaktır. Bunu dünyaya haykırmak için bu sene fetih kutlamalarımızın mottosu, '813 yıldır Akdeniz evimiz' olmuştur. Bunu Antalya'da yaşayan, Türkiye'de yaşayan her vatandaşımıza ezberletebilirsek, herkesi söylediğinde tüyleri diken diken olacak şekilde getirebilirsek, o zaman Antalya fethinin kutlamalarının amacına ulaştığını söyleyebiliriz." Etkinlikleri "toplandık, konuştuk, koştuk, dağıldık" gibi görmediklerini vurgulayan Karaloğlu, "Bu topraklarda geçici değiliz, bu topraklarda kıyamete kadar kalıcıyız, bizim köklerimiz, Anadolu Selçuklularına 1071'e gider, 1071, 1453, 1207 hepsi bu toprakların vatan kılınması için aynı değerde aynı özelliktedir.
Anadolu Selçukluları - 04.12.2019
2 bin 500 yıllık Sinop Kalesi, restore edilecek
Sinop kentinin bulunduğu yarımada üzerinde kurulu, M.Ö. 7'nci yüzyılda kenti korumak amacıyla inşa edilen Roma, Bizans ve Anadolu Selçukluları döneminde onarılan Sinop Kalesi'nin surlarında taş düşmeleri yaşanmaya başladı.
Anadolu Selçukluları - 04.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 4
Görüntü Dökümü ------------- -Gökyüzünde uçuş sırasında çekilen görüntüler -İlçe merkezi ve körfezin görüntüsü -Anıt alanına inişleri -İlker ile röp -Uçuş öğretmenin açıklamaları -İker'in annesi Haber-Kamera Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN,(Hatay), ===================================== 2 bin 500 yıllık Sinop Kalesi, restore edilecek Sinop'ta, Gaskalılar tarafından yapılan, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan 2 bin 500 yıllık Sinop Kalesi'nde surlarda tehlike oluşturan taş kopmaları üzerine restorasyon çalışması başlatıldı.   Sinop kentinin bulunduğu yarımada üzerinde kurulu, MÖ 7. yüzyılda kenti korumak amacıyla inşa edilen Roma, Bizans ve Anadolu Selçukluları döneminde onarılan Sinop Kalesi'nin surlarında taş düşmeleri yaşanmaya başladı.
Anadolu Selçukluları - 28.11.2019
Tokat'ın kültürü ve yemekleri İstanbul Havalimanı'nda tanıtıldı
Tokat'ın saklı bir cennet olduğunu aktaran Balcı, şöyle konuştu: "Tokat üstü açık bir müze gibi. Anadolu Selçuklularının, Osmanlıların eserlerinin görüldüğü kıymetli şehir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Anadolu Selçukluları Haberleri | Anadolu Selçukluları Haber - Haberler - Anadolu Selçukluları haberleri, son dakika anadolu selçukluları haber ve gelişmeleri burada. TBMM Başkanı Şentop, Sağlık Bilimleri Üniversitesi akademik yıl açılışında konuştu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 10:36:32. #1.16#

title