AMERİKA ERMENİ ULUSAL KOMİTESİ HABERLERİ

Amerika Ermeni Ulusal Komitesi Haberleri

Amerika Ermeni Ulusal Komitesi haber, Amerika Ermeni Ulusal Komitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 13.11.2019
ABD'de Ermeni dernekleri ve PKK yandaşlarından Türkiye karşıtı eylem
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi (ANCA), tarafından öncülük edilen protestoya, PKK sempatizanlarının yanı sıra Ermeni Gençlik Federasyonu ve PKK'ya verdiği destek ile bilinen Demokrasi İçin Amerikan Rojava Merkezi (ARCDEM) gibi gruplar da katıldı.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 13.11.2019
Ermeni dernekleri ve PKK yandaşları Türkiye karşıtlığında birleşti
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi'nin (ANCA) Twitter hesabından yapılan paylaşımında, ABD Başkanı Donald Trump'ın daveti üzerine Washington'a giden Erdoğan'ın ziyaretinin, Ermeni Gençlik Federasyonu ve terör örgütü PKK'ya destek verdiği bilinen Demokrasi İçin Amerikan Rojava Merkezi (ARCDEM) gibi bazı gruplar tarafından protesto edileceği bildirildi.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 10.03.2017
Ermeni Gençlik Federasyonu'ndan Çirkin Açıklama
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi'nin web sitesinde yayınlanan bildiride, filmin izleyici ile buluşmasına engel olmak amacıyla ilerleyen günlerde sinema salonlarına ve okullara birçok mektup gönderileceği söyleniyor ve bütün Ermeni topluluğundan kampanyaya destek vermeleri isteniyor.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 22.04.2016
Obama "Büyük Felaket" Dedi
Ermeni Diasporası'ndan tepki Obama'nın, 'soykırım' sözcüğünü kullanmaması, ABD'de yerleşik Ermeni Diasporası'nın tepkisini çekti. ABD'deki Ermeni kuruluşlarını çatısı altında toplayan Amerika Ermeni Ulusal Komitesi (ANCA) yaptığı açıklamada, Obama'yı "umursamaz" olmak ve soykırımı tanımamakla suçladı.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 24.04.2015
Obama'nın 24 Nisan Açıklaması
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi (ANCA) Direktörü Aram Hamparian, yaptığı yazılı açıklamada, Obama'nın "soykırım" ile kelime oyunu oynadığını ve gerçeklerden kaçtığını öne sürdü.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 23.04.2015
ABD'den Erkeni Konusundaki İlk Resmi Açıklamayı Dışişleri Bakanlığı Sözcü Vekili Harf Yaptı
Dışişleri Bakanlığı Sözcü Vekili Marie Harf, Başkent Washington'da düzenlediği günlük basın toplantısında bir gazetecinin, "Başkan Obama adaylığı sırasında soykırımı kabul edeceğini söylüyordu. Başkanlığı döneminde ise bu sözünü yerine getirmedi. Amerikalı Ermeniler, Obama yönetiminin 'Türklerin baskısına teslim olduğu' yönünde eleştiriler yöneltiyor, ne dersiniz?" sorusuna sert bir yanıt verdi. Harf, "Konular hakkında ne söyleyeceğimize ve nasıl konuşacağımıza ilişkin kararları kendimiz veririz. Başkan'dan, Osmanlı İmparatorluğu'nun son günlerinde 1,5 milyon Ermeni'nin katledildiği ya da ölüme yürümeye zorlandığına dair tarihi gerçek hakkında çok güçlü ifadeler duyacaksınız. Bunu sürekli olarak ve defalarca belirtti. Bu yıl bazıları biraz farklı bir dil duymayı bekliyordu, bunu biliyoruz. Onların bakış açılarını elbette anlıyoruz ama geçen yıllarda takındığımız yaklaşımın doğruluğuna inanmayı sürdürüyoruz" dedi. Harf, bir başka soru üzerine, Suriyeli muhaliflere yönelik eğit-donat programı konusunda ABD ve Türkiye'nin 'aynı sayfada' olmadığına dair görüşleri reddetti. Harf, bir soru üzerine, bu konunun dün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ABD Dışişleri Bakanı John Kerry arasındaki görüşmede de kısaca gündeme geldiğini kaydetti. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Bernadette Meehan dün, Beyaz Saray Özel Kalem Müdürü Denis McDonouğh ile Ulusal Güvenlik Danışmanı Yardımcısı Ben Rhodes'un ABD'deki Ermeni diaspora kuruluşlarıyla görüştüğünü bildirmişti. Daha sonra, görüşmeye katılan Amerika Ermeni Ulusal Komitesi (ANCA) adli kuruluştan yapılan açıklamada, "Görüşmede McDonouğh ve Rhodes, Obama'nın 24 Nisan açıklamasında 'soykırım' tanımlaması yapmayacağını teyit etti" ifadesi kullanılmıştı.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 22.04.2015
Obama "Soykırım" Demeyecek
Beyaz Saray Özel Kalem Müdürü Denis McDonough ile Ulusal Güvenlik Danışmanı Yardımcısı Ben Rhodes, Amerika Ermeni Kurulu ile Amerika Ermeni Ulusal Komitesi yetkilileri Beyaz Saray’da bir araya geldi.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 05.04.2014
Ermeni İddialarına ABD'deki Türk Toplumundan Karşı Kampanya
Mektubunda, Amerika'daki Ermeni diaspora kuruluşlarından Amerika Ermeni Ulusal Komitesi'nin (ANCA) yürüttüğü, Keseb'deki çatışmalarla ilgili Türkiye'yi suçlayan ve "soykırım yaptığını" iddia eden "yanlış ve sorumsuz" davranışlarından duyduğu derin kaygıyı ifade eden Çelebi, "aslında ANCA'nın Washington'da Esed rejimini desteklediğine" işaret etti.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 30.09.2011
Mehter Takımının Hollywood'da Vereceği Konser Ermeni Lobisinin Baskısı Üzerine İptal Edildi
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi (ANCA), Mehter Takımı'nın Los Angeles şehrinde gösteri yapmasına izin verilmesine tepki gösterdi.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
O Doktorlar Eski Fenerli Çıktı!
Fenerbahçe Kulübü, sakatlığı nedeniyle bir süredir takımla çalışmalara katılamayan Gökhan Gönül'ün kaburgasında kırık olduğunun anlaşıldığını ve bu durumun A Milli Takım sağlık heyeti tarafından doğru olarak aktarılmaması nedeniyle oyuncunun tedavisinin geciktiğini açıklamıştı.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
Finans Uzmanı, 11 Günlük Yaşam Savaşını Kaybetti
Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde, finans uzmanı olarak çalıştığı otelin 4'üncü kattaki terasından düşerek ağır yaralanan 33 yaşındaki Engin Şahin, Ege Üniversitesi Hastanesi'ndeki 11 günlük yaşam savaşını kaybetti.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
Tem'de Şüpheli Çanta Hareketliliği
Sancaktepe'de, TEM otoyolunun kenarındaki çalıların arasına bırakılan çanta, polis ekiplerini harekete geçirdi.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
Kanser Oldu, Eşi Terk Etti, Evladına Hasret Kaldı Ama Yıkılmadı
Kadir Yıldız ve Emrah Yorulmaz - Kocaeli'de gırtlak kanseri olunca eşi tarafından terk edilen kadın, maddi imkansızlıklar nedeniyle kayınvalidesine verdiği çocuğuna hasret, yanındaki 12 yaşındaki oğlunu okutabilmek için ağır hastalığına rağmen temizliğe giderek yaşamını sürdürüyor.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
Avrupa Basketbol Şampiyonası
(A) Milli Basketbol Takımı'nın 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası'ndan elenmesi tüm spor kamuoyunda üzüntü yaratırken, Türk hakemlerin gösterdiği performans ise herkesi gururlandırmaya devam ediyor.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
Mesaiye Gedikleri Yüzlerinden Belli Oluyor
Özgün Tiran - Tolga Ayan - Lüleburgaz Belediyesi filmlerdeki "yüz tanıma" teknolojisinin bir benzerini, personelin işe geliş-gidiş saatlerini takip etmek için kullanmaya başladı.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
Ayılara Karşı 'ayısavar"
"ayısavar' olarak adlandırılan düzeneklerden satın alıyor.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
Kaybederken Kazananlar...
"kaybederken kazanmalarına" yol açabiliyor. "Kaybederken kazananlar" kulübünün son üyesi oldu. 2004-2005 ve 2005-2006 sezonlarının ardından bu sezon üçüncü kez UEFA Şampiyonlar Ligi'nde ön eleme oynayan ve hiç birinde gruplara kalmayı başaramayan Trabzonspor, son anda elde ettiği fırsatı değerlendirebilmek için İtalya'nın İnternazionale Milano, Rusya'nın CSKA Moskova ve Fransa'nın Lille takımlarıyla mücadele ediyor.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
Kırşehir 112'de Asılsız İhbarlar Azaldı
Kırşehir Acil ve Afetler Sağlık Hizmetleri Müdürü Dr.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
Orduspor'da Manisaspor Hazırlıkları
Spor Toto Süper Lig ekibi Orduspor'un teknik direktörü Metin Diyadin, "Manisaspor maçı ligin her maçı gibi önemli bir maçı, biz kendi oyunumuzu sahaya yansıtarak karşılaşmayı kazanmak istiyoruz" dedi.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
Orman Alanlarında Kurulacak Tesisler
Orman Kanunu'nun orman alanlarında tesis kurulmasına ilişkin esasları düzenleyen 17 ve 18. maddelerinin uygulama yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
Aa Ekibi, Kıbyra Antik Kenti'nin Derinliklerine İndi
Sefa Karacan ve Bekir Bektaş - Anadolu Ajansı kameramanı ve foto muhabiri, Burdur'un Gölhisar ilçesindeki Kibyra Antik Kenti'nin MS 1. yüzyılda inşa edildiği belirlenen atık su kanalına girerek, henüz 100 metrelik bölümü açılabilen kanalın detaylarını görüntüledi ve fotoğrafladı.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
Maliye Bakanı Şimşek'ten Bütçe Değerlendirmesi Açıklaması
Zeynep Akyıl - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bütçenin ilk 8 ayda 6'ncı kez fazla verdiğini bildirirken, "Böylece 28 yıl aradan sonra bütçe, ilk 8 ayın 6'sında fazla vermiştir" dedi.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
Mersin'in "Turist Profili" Değişti
Nurdan Mısırlıoğlu Toros - Ülkelerinde yaşanan olaylar nedeniyle Mersin'e gelen Suriyeli turist sayısı büyük oranda düşerken, yılın ilk 8 aylık döneminde ilk sırayı Almanların aldığı bildirildi.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
Başkent Doğalgaz'ın, Hizmet Alanı Genişleyecek
Güliz Demircan Yücel - Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), ihale ilanına çıktığı Başkent Doğalgaz'ın hizmet alanına, Kızılcahamam'ın dahil edilmesi için, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na (EPDK) başvurdu.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
Ana Arı Sıkıntısı...
Günay Nuh - Ardahan İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı İlhan Evliyaoğlu, ana arı konusunda gerek yurtiçi, gerekse yurtdışındaki talepleri karşılayamadıklarını söyledi.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
Karapınar'daki "Kaza Anıtı"Nın Çöplüğe Dönüştüğü İddiası
Karapınar'da, 1997 yılında meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 49 kişinin isimlerinin yaşatıldığı "Kaza Anıtı"nın çöplüğe dönüştüğü iddia edildi.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
Turistlerin Gözüyle Avrupa'daki Irkçılık Akımları
Antalya'nın Alanya ilçesinde tatil yapan Alman, Hollandalı ve İngiliz turistler, Avrupa'da son dönemde artan ırkçılık akımlarını değerlendirdi.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
"Nöbet Tutamaz Raporu" Hemşireleri Yerinden Etti
Ömer Sarı - Adana'daki hastanelerde görevli olan ve farklı şikayetlerle "nöbet tutamaz raporu" alan 160 hemşire, aile sağlığı merkezlerinde görevlendirildi.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
Yoğun Bakımdan "Canlı Bağlantı"
Selma Bıyıklı - Dünyada artık insan hakları ile bir anılan ve Türkiye'de giderek önem kazanan hasta hakları kavramı, sağlık kurumlarını hastalarla yakınlarının beklentilerini karşılamaya yönelik yeni önlemler almaya itti.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
Evleri Var Ama Satamıyorlar
Hasan Hüseyin Köşger - Dünyanın çeşitli ülkelerinden Türkiye'ye gelen Ahıska Türkleri, devlet tarafından yaptırılan konutların tapu kayıtlarıyla nüfus cüzdanı bilgilerin uyuşmaması sonucu 17 yıldır ne evlerini satabiliyor, ne de devredebiliyor.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
Kadınların Yöresel Kıyafet Tutkusu Terzilerin Yüzünü Güldürüyor
Yılmaz Kazandıoğlu - Teknolojiye yenik düşen ve birçok yerde giderek yok olan terzilik mesleği, Hakkari'de kadınların özel günlerdeki tek tercihi olan yöresel kıyafetler sayesinde ayakta kalıyor.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
Dünya Çapında Geçen Yıl 2 Milyon Kadına Kanser Teşhisi Konuldu
Dünya çapında 2 milyon kadına, geçen yıl meme ya da rahim ağzı kanseri teşhisi konuldu.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
İzmirarşivyapay Kalpli En Küçük Hasta, Dönüşü Olmayan Yola Girdi
Türkiye'nin yapay kalp takılan ilk en küçük hastası olduğu öne sürülen 3 yaşındaki Hamdullah Kanat, 17 aydan bu yana bağış organ beklediği Ege Üniversitesi (EÜ) Hastanesi'nde beyin kanaması geçirdi.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
Kanser Yoksul Kadınları Vuruyor
Dünya çapında 2 milyon kadına, geçen yıl meme ya da rahim ağzı kanseri teşhisi konuldu.
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi - 15.09.2011
Yoğun Bakımdan "Canlı Bağlantı"
Yoğun bakımdaki hastaların yakınlarıyla görüntülü görüşme yapabilmesi için sistem kuruluyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Amerika Ermeni Ulusal Komitesi Haberleri | Amerika Ermeni Ulusal Komitesi Haber - Haberler - Amerika Ermeni Ulusal Komitesi haberleri, son dakika amerika ermeni ulusal komitesi haber ve gelişmeleri burada. Ermeni diasporası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Elon Musk ile görüşmesine tepkili: Uzayı sil
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.5.2021 00:08:05. #1.14#

title