Amazonlar Haberleri

Amazonlar haber, Amazonlar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Amazonlar - 14.7.2020
13 Temmuz 2020 Haberleri
13 Temmuz 2020 Manşet Haberleri.
Amazonlar - 27.6.2020
Sahra Çölü kaynaklı dev toz bulutu ABD sahillerine ulaştı
Yaz mevsiminde Sahra Çölü'den Atlantik Okyanusu'na doğru esen rüzgarların taşıdığı kum taneleri Karayipler, Kuzey ve Güney Amerika'ya kadar ulaşıyor. Karayip adalarının plajlarını dolduran kumlar Amazonlar'daki turbalıkları verimli hale getiriyor.
Amazonlar - 27.11.2019
Lula'nın dönüşü Latin Amerika'da siyaseti hareketlendirecek
ABD Başkanı Trump'a hayranlığını sıklıkla dile getiren Bolsonaro, seçim kampanyası sürecinde ve başkanlığının ilk günlerinde gerek Brezilya halkından gerekse uluslararası kamuoyundan ciddi destek aldı. Fakat Brezilya'nın geleneksel olarak barışçıl ve çok ortaklı dış politika anlayışını yıpratan söylemlerinin yanı sıra kendi kabinesi ile düştüğü görüş ayrılıkları ile süregelen sosyo-ekonomik sorunlar, Bolsonaro'nun Brezilya'nın kamuoyu nezdindeki imajının yıpranmasına neden oldu. Venezuela'daki kriz sürecinde darbeyi destekleyen ABD yanlısı tutumu ve yaz aylarında Amazonlar'da çıkan büyük yangınlar konusunda hem müdahalede hem de uluslararası toplumla iletişimde yaşanan sorunlar, "herkesle konuşabilen ülke" imajına geçmişte önemli yatırım yapmış olan Brezilya'nın küresel ilişkilerini zedeledi.
Amazonlar - 1.11.2019
Brezilya'nın güneyinde orman yangını
Brezilya Ulusal Uzay Araştırmaları Enstitüsü (INPE), 29 Ağustos'ta yayımladığı açıklamada, bu yıl Amazonlar'da 1 Ocak'tan itibaren 83 binden fazla yangın çıktığını bildirmişti.
Amazonlar - 26.10.2019
"Amazonlar" kadına yönelik şiddete tepki için kürek çekti
Eskişehir'de diş hekiminden akademisyene, ev hanımından öğretmene pek çok iş kolunda faaliyet gösteren 16 kadın, hemcinslerine yönelik şiddete dikkati çekmek amacıyla "Amazonlar" adıyla kadın dragon takımı oluşturdu.
Amazonlar - 6.9.2019
Dha yurt bülteni - 2
Görüntü Dökümü ------------- -Şüphelinin Asayiş Şube Müdürlüğünden çıkartılması  -Araca alınması  -Bulunun tüfek ve aracının fotoğrafı Haber- Kamera: İsmail AKKAYA- Erkan ALTUNTAŞ AKSARAY DHA) ============================ Alapınar, Amazonlar gibi Erzurum'un Karadeniz bölgesine sınır ilçesi Tortum'a bağlı Alapınar Mahallesi, ormanı, şelalesi ve dereleriyle adeta Afrika'daki amazonları andırıyor.
Amazonlar - 4.9.2019
72 engelliye tekerlekli sandalye hediye etti
Elibol, 17 yıldır yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi kapsamında engellilere tekerlekli sandalye hediye ediyor. Eşiyle birlikte İstanbul'da kurduğu el sanatları atölyesinde ürettiği ürünleri satıp engellilere tekerlekli sandalye alan Elibol'un her ay geliştirdiği proje kapsamında yolu bu sefer de Şırnak'ın Silopi ilçesine düştü. İlçede 72 bedensel engelliye tekerlekli sandalye hediye eden Elibol, "17 yıldır sosyal sorumluluk projeleri kapsamı altında Teksem Türkiye Engelsizler Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi ve Engelsiz Amazonlar Sanat Evi'ni kurdum.
Amazonlar - 24.8.2019
Arjantin'de Amazonlar'daki yangınlar için gösteri
BUENOS Arjantin'de, dünyanın en büyük yağmur ormanları Amazonlar'da iki haftadır devam eden yangınlara müdahale edilmemesi ve Brezilya'nın aşırı sağcı Devlet Başkanı Jair Bolsonaro karşıtı protesto düzenlendi.
Amazonlar - 23.8.2019
Brezilya'nın Amazonlar'daki yangınla mücadele için kaynağı yok
BUENOS Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, Brezilya'nın dünyanın en büyük yağmur ormanları Amazonlar'daki yangınla başa çıkabilecek kaynağının olmadığını belirtti.
Amazonlar - 22.8.2019
Bolivya da orman yangınlarıyla mücadele ediyor
Sivil toplum kuruluşları ise Amazonlar'daki orman tahribatının artmasında Devlet Başkanı Jair Bolsonaro hükümetinin, yasa dışı çiftçilik ve madencilikle mücadeleyi azaltmasının yanı sıra korunan alanlarda uygulanan para cezaları ile ekipmanların imha edilmesi gibi tedbirleri ihmal etmesinin rol oynadığını ileri sürdü.
Amazonlar - 21.8.2019
Brezilya'da orman yangınlarında artış
Brezilya Ulusal Uzay Araştırmaları Enstitüsü (INPE) verilerine göre, ülkede bu yıl 72 bin 843 yangın çıktı. Sivil toplum kuruluşları, Amazonlar'daki orman tahribatı ve ülkedeki orman yangınları hakkında hükümetin politikalarını sebep gösterirken, Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro ise orman yangınlarının arkasında sivil toplum kuruluşlarının olabileceğini öne sürdü.
Amazonlar - 9.8.2019
Amazonlardaki orman tahribatında yüzde 278 artış
BUENOS Amazonlardaki orman tahribatı temmuzda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 278 artış gösterdi.
Amazonlar - 1.8.2019
Bolsonaro, Fransız Bakanla görüşmesini iptal edip saç tıraşı oldu
Brezilya'nın aşırı sağcı Devlet Başkanı Bolsonaro, devlet başkanı adayıyken dünyanın en büyük yağmur ormanları olan Amazonları ticari kullanıma açacağı vaadinde bulunmuş ve Devlet Başkanlığı görevine geldikten sonra da korunan alanlarda yasa dışı çiftçilik ve madencilikle mücadeleyi azaltmıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Amazonlar Haberleri | Amazonlar Haber - Haberler - Amazonlar haberleri, son dakika amazonlar haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi! Dadaş amazonlar, Azerbaycan için atlarını dörtnala sürüp, ok attı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.11.2020 19:34:10. #1.15#
title