Altındere Haberleri

Altındere haber, Altındere son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Altındere - 14.9.2020
Erciş'te husumetli aileler barıştırıldı
Ağaçören ve Kekiksırtı mahallelerinde ikamet eden Macit ve Gürbüz aileleri arasında devam eden husumet, Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu ile Erciş İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yarbay Mehmet Demir'in girişimleriyle sona erdi. Pandemi nedeniyle barış yemeği verilmeden ve kısıtlı sayıda bireylerin katılımıyla Altındere Jandarma Komutanlığında gerçekleştirilen program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
Altındere - 8.9.2020
Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı ilk toplantısı yapıldı
Zorluoğlu, Çal Mağarası'na daha modern bir görünüm kazandırmak için epey çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, "Bilet, ürün satış ve seyir terası yapımı işi geçici kabul aşamasındadır. Maçka yolu üzeri Altındere Vadisi'nde önemli bir tesis yapıyoruz.
Altındere - 8.9.2020
Erzurum'da 15 bin kırmızı benekli alabalık yavrusu gölete bırakıldı
Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, Kaymakamlık koordinesinde, Erzurum Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ile Trabzon/Maçka Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünce gerçekleştirilen proje kapsamında, Maçka Altındere Alabalık Üretme İstasyonu'nda 15 bin alabalık yavrusu üretildi.
Altındere - 15.8.2020
Sümela Manastırı'nda 5 yıl aradan sonra ilk ayin
SÜMELA MANASTIRI Maçka'da Karadağ'ın Altındere Vadisi'ne bakan eteğinde, yaklaşık 300 metre yükseklikteki ormanlık alanda kayaların oyulmasıyla yapılan Sümela Manastırı, halk arasında 'Meryem Ana' adıyla da biliniyor.
Altındere - 14.8.2020
Sümela Manastırı ayine hazır
Trabzon'un Maçka ilçesinde Karadağ'ın Altındere Vadisi'ne bakan eteğinde bulunan ve 88 yıl aradan sonra 2010'dan itibaren yılda bir kez Hristiyan Ortodoksların ayin yapmasına izin verilen Sümela Manastırı'nda 7. kez ayin gerçekleştirilecek.
Altındere - 13.8.2020
Sümela Manastırı'nı 45 bini aşkın kişi ziyaret etti
Trabzon'un Maçka ilçesinde Karadağ'ın Altındere Vadisi'ne bakan eteğinde, vadiden 300 metre yükseklikteki ormanlık alanda kayalar oyularak yapılmış, halk arasında "Meryem Ana" adıyla da bilinen Sümela Manastırı, kaya düşme riskine karşı Eylül 2015'te ziyarete kapatıldı.
Altındere - 11.8.2020
"Minyatür 2.0: Güncel Sanatta Minyatür" sergisi açıldı
Pera Müzesi'nde düzenlenen basın toplantısının ardından serginin küratörleriyle sanatçılar CANAN, Cansu Çakar ve Halil Altındere ziyaretçilere sergiyi gezdirdi.
Altındere - 5.8.2020
"Minyatür 2.0: Güncel Sanatta Minyatür" sergisi, 11 Ağustos'ta açılacak
Azra Tüzünoğlu ve Gülce Özkara'nın küratörlüğünde hazırlanan sergide, Hamra Abbas, Rashad Alakbarov, Halil Altındere, Dana Awartani, Fereydoun Ave, Canan, Noor Ali Chagani, Cansu Çakar, Hayv Kahraman, Imran Qureshi, Nilima Sheikh, Shahpour Pouyan, Shahzia Sikander ve Saira Wasim'in eserleri görülebilecek.
Altındere - 28.7.2020
Sümela Manastırı restorasyonun ardından yeniden ziyarete açıldı
Trabzon'un Maçka ilçesinde Karadağ'ın Altındere Vadisi'ne bakan eteğinde, vadiden 300 metre yükseklikteki ormanlık alanda kayalar oyularak yapılmış, halk arasında "Meryem Ana" adıyla da bilinen Sümela Manastırı'nda, Şubat 2016'da başlayan restorasyon, çevre düzenlemesi, kayalıkların jeolojik ve jeoteknik bakımdan araştırılması ve güçlendirilmesi projelerinin önemli bölümü tamamlandı.
Altındere - 28.7.2020
Sümela Manastırı 2. etap açılışı ve Trabzon Ayasofya Camii açılış töreni Açıklaması
"Ülkemizin her değeri gibi bu esere de biz sahip çıktık" Kayalara oyulmuş bir dizi yapıdan oluşan Sümela Manastırı'nda bölgeye hakim tüm medeniyetlerin izlerini görmenin mümkün olduğunu vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu eser en parlak dönemlerini 19. yüzyılda yaşamış, Rus işgalinin ardından ise boşaltılarak mahzun kalmıştır. Maalesef bu güzel yapıdaki eserlerin bir kısmı 1930'lu yıllarda Yunanistan'a götürülmüştür. Ülkemizin her değeri gibi bu esere de biz sahip çıktık. Altındere Vadisi'nin gerdanlığı olarak nitelenen bu güzel eseri yeniden dünya kültür mirasına kazandırmak için uzun yıllardır çalışmalar yürütüyoruz.
Altındere - 28.7.2020
Sümela Manastırı restorasyonun ardından yeniden ziyarete açılacak
Sümela Manastırı Maçka ilçesinin Altındere Vadisi'ndeki Karadağ'ın eteklerinde, vadiden yaklaşık 300 metre yükseklikteki ormanlık alanda bulunan Sümela Manastırı, halk arasında "Meryem Ana" adı ile biliniyor.
Altındere - 12.7.2020
TIR'a çarpmamak için direksiyonu kırınca ot biçen kişiye çarptı
SAKARYA'nın Akyazı ilçesinde, TIR ile çarpışmamak için sürücüsünün direksiyonunu kırdığı otomobil tarlada ot biçen Ahmet Özdemir'e çarptı. Yaralanan Ahmet Özdemir tedavi altına alındı.  Kaza öğle saatlerinde, Akyazı ilçesi Yağcılar Mahallesi Altındere yolu üzerinde meydana geldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Altındere Haberleri | Altındere Haber - Haberler - Altındere haberleri, son dakika altındere haber ve gelişmeleri burada. Sümela Manastırı'na yoğun ilgi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 01:34:28. #1.15#
title