Altındere Haberleri

Altındere haber, Altındere son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Altındere - 21.08.2021
Enişte ile kayınbirader arasında çıkan kavgada kan aktı: 1 yaralı
Olay, Akyazı ilçesi Altındere Mahallesinde bulunan fındıklık bahçesinde meydana geldi.
Altındere - 31.01.2021
Trabzon Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler kısıtlamalarda da çalışmalarına devam ediyor
Fen İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı ekiplerin, kısıtlama süresince İskenderpaşa Otoparkı, Kadınlar Hali, yeni otogar, Yalıncak Plajı, Ulaşım Koordinasyon Merkezi, Maçka ilçesi Altındere Vadisi Sosyal Tesisleri ve Uzungöl'ün 2'nci etap projelerinde çalışmalarını yürüttüğü ifade edildi.
Altındere - 19.01.2021
Sümela Manastırı'nı açık olduğu 99 günde 123 bin 933 kişi ziyaret etti
Trabzon'un Maçka ilçesinde Karadağ'ın Altındere Vadisi'ne bakan eteğinde, vadiden 300 metre yükseklikteki ormanlık alanda kayalar oyularak inşa edilen, halk arasında "Meryem Ana" adıyla da bilinen Sümela Manastırı, kaya düşme riskine karşı Eylül 2015'te ziyarete kapatıldı.
Altındere - 15.01.2021
Trabzon'da korunan alanları geçen yıl 1,5 milyonu aşkın kişi ziyaret etti
Uzungöl Tabiat Parkı, geçen yıl 1 milyon 263 bin 493 kişiyle en çok ziyaretçiyi ağırladı. Burayı 162 bin 274 kişiyle Altındere Vadisi Milli Parkı, 36 bin 628 ziyaretçiyle Sera Gölü Tabiat Parkı izledi.
Altındere - 07.01.2021
Sümela Manastırı ve Altındere Vadisi yeni turizm sezonuna hazırlanıyor
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Sümela Manastırı'nın bulunduğu Altındere Vadisi'nde turizm sezonuyla birlikte yerli ve yabancı ziyaretçiler için yeme içme ve dinlenme mekanları oluşturacaklarını ifade etti.
Altındere - 21.12.2020
Sakarya'da iki elini gidondan ayırarak bisiklet kullanan kişiye para cezası
Akyazı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Altındere yolu Hasanbey kavşağında ellerini gidondan ayırarak bisiklet süren M.
Altındere - 20.12.2020
Trabzon Büyükşehir Belediyesi sokağa çıkma kısıtlamalarında da çalışmalarını sürdürüyor
Açıklamada, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı şantiyeleri ve ekiplerinin, hafta sonu boyunca İskenderpaşa otoparkının yıkımı, Sporcu Yetenek ve Perfonmans Merkezi, Millet Bahçesi buz pateni ve kaykay pisti, Yalıncak Plajı, Kadınlar Hali ve gasilhane, yeni ulaşım binası, Pelitli ve Fatih taksi durakları ile birlikte Arsin Kuran Kursu, Akçaabat Konukevi, Maçka Altındere Vadisi Sosyal Tesisi, Çayırbağı mescit ve tuvalet inşaatlarının yapım çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüğü ifade edildi.
Altındere - 02.12.2020
Karadeniz alabalığında damızlık stoku sağım çalışması başladı
Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ekiplerince Fırtına Deresi'nde yakalanan damızlık alabalıklar, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün Maçka Altındere Şefliğinde oluşturulan sağım merkezine getiriliyor.
Altındere - 28.11.2020
Denizli'de kaybolan zihinsel engelli genç kız bulundu
Altındere Mahallesi'ndeki evinden ayrıldıktan sonra haber alınamayan Y.
Altındere - 27.11.2020
Son dakika haberi... Denizli'de kaybolan genç kızı arama çalışması başlatıldı
Altındere Mahallesi'nde oturan 18 yaşındaki Yasemin Küçük'ün akşam eve dönmemesi üzerine ailesi, gidebileceği yerleri kontrol etti.
Altındere - 14.09.2020
Erciş'te husumetli aileler barıştırıldı
Ağaçören ve Kekiksırtı mahallelerinde ikamet eden Macit ve Gürbüz aileleri arasında devam eden husumet, Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu ile Erciş İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yarbay Mehmet Demir'in girişimleriyle sona erdi. Pandemi nedeniyle barış yemeği verilmeden ve kısıtlı sayıda bireylerin katılımıyla Altındere Jandarma Komutanlığında gerçekleştirilen program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
Altındere - 08.09.2020
Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı ilk toplantısı yapıldı
Zorluoğlu, Çal Mağarası'na daha modern bir görünüm kazandırmak için epey çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, "Bilet, ürün satış ve seyir terası yapımı işi geçici kabul aşamasındadır. Maçka yolu üzeri Altındere Vadisi'nde önemli bir tesis yapıyoruz.
Altındere - 08.09.2020
Erzurum'da 15 bin kırmızı benekli alabalık yavrusu gölete bırakıldı
Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, Kaymakamlık koordinesinde, Erzurum Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ile Trabzon/Maçka Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünce gerçekleştirilen proje kapsamında, Maçka Altındere Alabalık Üretme İstasyonu'nda 15 bin alabalık yavrusu üretildi.
Altındere - 15.08.2020
Sümela Manastırı'nda 5 yıl aradan sonra ilk ayin
SÜMELA MANASTIRI Maçka'da Karadağ'ın Altındere Vadisi'ne bakan eteğinde, yaklaşık 300 metre yükseklikteki ormanlık alanda kayaların oyulmasıyla yapılan Sümela Manastırı, halk arasında 'Meryem Ana' adıyla da biliniyor.
Altındere - 14.08.2020
Sümela Manastırı ayine hazır
Trabzon'un Maçka ilçesinde Karadağ'ın Altındere Vadisi'ne bakan eteğinde bulunan ve 88 yıl aradan sonra 2010'dan itibaren yılda bir kez Hristiyan Ortodoksların ayin yapmasına izin verilen Sümela Manastırı'nda 7. kez ayin gerçekleştirilecek.
Altındere - 13.08.2020
Sümela Manastırı'nı 45 bini aşkın kişi ziyaret etti
Trabzon'un Maçka ilçesinde Karadağ'ın Altındere Vadisi'ne bakan eteğinde, vadiden 300 metre yükseklikteki ormanlık alanda kayalar oyularak yapılmış, halk arasında "Meryem Ana" adıyla da bilinen Sümela Manastırı, kaya düşme riskine karşı Eylül 2015'te ziyarete kapatıldı.
title