Alparslan Türkeş'in Ölümünün 10. Yıldönümü

Alparslan Türkeş'in Ölümünün 10. Yıldönümü

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) Kurucu Genel Başkanı Merhum Alparslan Türkeş, Vefatının 10. Yıldönümünde Adana'da Dualarla Anıldı.

Alparslan Türkeş'in Ölümünün 10. Yıldönümü

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) Kurucu Genel Başkanı Merhum Alparslan Türkeş, vefatının 10. yıldönümünde Adana'da dualarla anıldı.

Alpaslan Türkeş için Adana Nuri Sabuncu Çifte Minareli Cami'de bugün akşam namazı sonrası mevlit okutuldu. MHP İl Başkanı Yılmaz Tankut'un Ankara'daki anma etkinliklerine katılmasından dolayı hazır bulunamadığı mevlide MHP İl Başkan Yardımcısı Muhittin Koç ve il yönetim kurulu üyeleri, MHP Seyhan İlçe Başkanı Hasan Yaman ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, MHP Yüreğir Teşkilatı mensupları ile Ülkü Ocakları İl Başkanı Taner Özler de iştirak etti.

Türkeş'in dualarla yad edildiği mevlidi kalabalık bir vatandaş topluluğu da dinledi. Türkeş için ayrıca MHP İl Başkanlığı'nda da bir anı defteri açıldı.

MHP İl Başkan Yardımcısı Muhittin Koç, mevlitten önce anı defterini imzalarken yaptığı açıklamada, Alparslan Türkeş'in fikirlerinin bugün daha da anlamlı ve önemli hale geldiğini söyledi. Koç, "Merhum Başbuğumuz Türkeş, bugün daha yeni yeni 'yükselen bir değer' olarak kabul gören Türk milliyetçiliği uğruna ömrünü adadı, çileler çekti. O hayatta iken de Türk milliyetçiliği öcü gibi gösteriliyor, potansiyel suçlu olarak gösterilmek isteniyordu. Ancak bugün çok iyi görülmektedir ki Türkiye'nin kurtuluşu teslimiyetçilikte değil, aksine milliyetçiliktedir. Başbuğumuz Türkeş yılmadı. Biz de yılmayacağız ve Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesine erişmesinde onurluca mücadele edeceğiz" dedi.

(DF-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA