Akdağlar Haberleri

Akdağlar haber, Akdağlar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Akdağlar - 10.12.2020
Son dakika haber! DHA YURT BÜLTENİ - 16
PKK'lıların teslim olmaları için dağlara 10 bin kartpostal atılmasına evlat nöbetindeki ailelerden destek   İÇİŞLERİ Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı işbirliğiyle, PKK'lı teröristlerin teslim olmasını teşvik etmek amacıyla yeni bir proje oluşturuldu. Türkçe ve Kürtçe yazılan 'Gidişin kötü sürprizdi, gelişin doğduğun gün gibi olsun' mesajlarının yer aldığı 10 bin kartpostal dağlara atıldı. Kartpostalların diğer yüzünde ise Diyarbakır'ın tarihi mekanlarından fotoğraflar yer aldı. HDP önünde evlat nöbeti tutan aileler ise projeyi çağrılarıyla destekledi.   Güvenlik güçlerince son yıllarda düzenlenen kapsamlı operasyonlarla bitme noktasına gelen terör örgütü PKK'nın Türkiye sınırları içerisinde kalan son 320 teröristi dağda inmelerini sağlamaya yönelik İçişleri Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı'nca proje hayata geçirildi. Proje kapsamında Diyarbakır'ın dağlarına teröristlerin teslim olmalarına yönelik yapılan çağrılarının yer aldığı 10 bin kartpostal atıldı. Kartpostallar,  helikopterlerle Diyarbakır'ın Kulp, Bingöl'ün Solhan ve Muş'un Kızılağaç beldesi üçgenindeki Şenyayla, Darbi yaylası, Dokuzvirajlar, Kepir, Kulp-Sason arasındaki Zori Çayı, Kulp, Lice, Genç üçgenindeki Akdağlar, Dicle ile Elazığ Arıcak arasındaki Görese Dağı, Kurşunlu mevkii, Hani İlçesinin Aşağı Turalı Köyü, Hazro'nun Çiftlibahçe ve Şahgeldi bölgesi, Silvan-Lice arasındaki Dolapdere, Dağcılar, Üçdirek, Taşköprü, Bayrambaşı, Kutlu, Kerpiçören bölgelerinde, teröristlerin kullandıkları sığınak, barınma alanları ve geçiş güzergahlarına atıldı.
Akdağlar - 18.08.2020
Tavas Kurbağası'nın yaşam alanı koruma altına alındı
Akdağlar'ın bin 700 rakımlı Çakıroluk mevkisinde yaşayan literatürdeki ismiyle "Rana Tavasensis" kurbağasının neslini korumak için Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalar sürüyor.
Akdağlar - 08.10.2019
Endemik tür 'tavas kurbağası' tel örgüyle korunacak
Tavas ilçesine bağlı Akdağlar Çakıroluk mevkisindeki sulak alanda yaşayan Tavas kurbağaları, 1960 yılında Ege Üniversitesi'nden Prof.
Akdağlar - 08.10.2019
Tavas kurbağasını koruma çalışmaları
Denizli'nin Tavas ilçesinde Anadolu'ya özgü dağ kurbağalarından olan ve dünyada sadece Çakıroluk mevkisindeki sulak alanda bulunan Tavas kurbağasının yaşadığı bölgenin, tel örgüyle kapatılması için çalışma başlatıldı. Akdağlar'ın bin 700 rakımlı Çakıroluk mevkisinde yaşadığı belirlenen ve "Rana Tavasensis" ismi verilen kurbağanın neslini korumak için Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalar sürüyor.
Akdağlar - 08.10.2019
Dha yurt bülteni-12
Haber-Kamera: Murat SÖYLEMEZ / BAYBURT - ==================================== ENDEMİK TÜR 'TAVAS KURBAĞASI' TEL ÖRGÜYLE KORUNACAK Dünyada sadece Denizli'nin Tavas ilçesinde görülen, nesli tükenmekte olan 'Tavas kurbağası' adlı endemik türün koruma altına alınması için toplantı yapıldı. Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyeleri Zooloji Uzmanı Prof. Dr. Serdar Düşen, Tavas kurbağasının korunması için canlının yaşam alanının çevresinin tel örgüyle kapatılacağını açıkladı.  Tavas ilçesine bağlı Akdağlar Çakıroluk mevkisindeki sulak alanda yaşayan Tavas kurbağaları, 1960 yılında Ege Üniversitesi'nden Prof.
Akdağlar - 07.08.2019
Nesli tehlike altındaki Tavas Kurbağası için koruma projesi
Sürüngen ve amfibilerin incelendiği herpetoloji bilim dalının önde gelen uzmanlarından Prof. Dr. İbrahim Baran tarafından 1960 yılında Akdağlar'ın bin 700 rakımlı Çakıroluk mevkisindeki sulak alanda tespit edilen Tavas kurbağasına ilişkin Pamukkale Üniversitesi Biyoloji Bölümü tarafından bilimsel çalışma yürütüldü.
Akdağlar - 06.07.2018
Anadolu'da 20 Yeni Böcek Türü Bulundu
Böceklere yörenin ismi verildi Anlaş, ilk kez buldukları böcek türlerine toplandıkları yörenin ismini verdiklerine işaret ederek, "Örneğin Denizli'nin Honaz Dağı'nda 3 yeni tür keşfettik. Bunlara, Sunius honazensis, Eurysunius honazicus ve Geostiba honazicus adını verdik. Bunun dışında Denizli-Çökelez Dağı, Afyon-Sandıklı Dağları, Kütahya-Akdağlar, Manisa-Bozdağlar, Aksaray-Melendiz ve Hasan Dağı, Ankara-Elmadağ, Konya-Meke Gölü, Konya, Karaman ve Niğde'deki Toros dağlarından ve daha pek çok yerden çok sayıda yeni tür bulduk ve hepsine o bölgenin adını verdik.
Akdağlar - 07.07.2017
Bu Suda 5 Dakika Durana Ödül
Suyun, Akdağlar'dan kar sularının erimesiyle mahalleye ulaştığını anlatan Güzel, bu şekilde soğuk suyun havuza ulaştığını bildirdi.
Akdağlar - 27.06.2017
Bingöl'de 10 Terörist Etkisiz Hale Getirildi
Vali Köşger, etkisiz hale getirilen teröristlerin, örgütün sözde Akdağlar grubu olduğunu değerlendirdiklerini kaydederek, terör örgütüne yönelik operasyonun sürdüğünü belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Akdağlar Haberleri | Akdağlar Haber - Haberler - Akdağlar haberleri, son dakika akdağlar haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber: Bölükyayla beldesine Türk bayrağı çekildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.1.2021 10:56:51. #1.14#
title