AK Parti'de Doğu ve Güneydoğu İlleri Akil Adaylara Emanet - Haberler
Haberi Paylaş

AK Parti'de Doğu ve Güneydoğu İlleri Akil Adaylara Emanet

Haberler.Com - Haberler | Güncel
AK Parti'de Doğu ve Güneydoğu İlleri Akil Adaylara Emanet

Kulislerde, AK Parti'nin Doğu ve Güneydoğu illerinde, akil insanlar heyetinde yer alan isimlerle sandığa gideceği konuşuluyor.

Aday listesinin YSK'ya teslim edileceği 7 Nisan'a bir gün kala AK Parti'de liste heyecanı yaşanıyor. Hafta sonunu AK Parti Genel Merkezi'nde geçiren Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün de listeler üzerinde mesai yapacak.

Bu nedenle Bakanlar Kurulu toplantısı da çarşamba gününe ertelendi. Doğu ve Güneydoğu'da daha fazla oy almak isteyen AK Parti, listenin ilk sıralarına Çüzüm Süreci'nde kurulan Akil İnsanlar Heyeti'nden bazı isimleri koyacak.

ÖNE ÇIKAN İSİMLER

Kulislerde Abdurrahman Kurt'un Diyarbakır, Mehmet Emin Ekmen'in Batman'dan ilk sıralardan aday gösterileceği konuşuluyor. Hüseyin Yayman'ın ise Hatay'dan liste başı olması bekleniyor. Mücahit Arslan, Salim Ensarioğlu gibi etkili isimlerin listede yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

GİDENLERİN YERİNİ YENİ İSİMLER DOLDURACAK

Öte yandan 3 döneme takılmayan bazı bakanların seçime girmeyen isimlerin seçim bölgesine kaydırılacağı belirtiliyor. Buna göre, Faruk Çelik'in yerine Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un Şanlıurfa'dan, Binali Yıldırım yerine Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun İzmir'den, Hüseyin Çelik'in yerine Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül'ün Gaziantep'ten, Ömer Çelik'in yerine eski Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan'ın Adana'dan listelere konulacağı ifade ediliyor. (Kaynak: Sabah)

AK Parti'de Doğu ve Güneydoğu İlleri Akil Adaylara Emanet

Haberler.Com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (16)
Tt:Allah''ın malları AKP gibi mağdur Rolü oynamaya Başlıyor
SerhedmobilWeb@haberler.com:Halen bazıları daha ne istiyorlardiyiyorlar. Burada var oluşumız 1000.değil 1000000.yıllara dayanmaktadır,ve yaradan fatklı farklı kavimler yaratmış.bu topraklarda her kes gibi yaşama hakımız,yaradandan ötürü hakımız hukumuz vardır.ortak yanımız islam dinidir.buralara atalarımızın yardımıyla yarleştiniz örnekmalazgirt savaşı , işte kürtlere kimse hain diyemez ....bazıları gibi buraya göçebede gelmemişiz....asıl siz bizden ne istiyorsunuz.
tt:Yorumuma inanmayanlar AKP ile kardeşsiniz bunu inkar etmeyin rteyi dinleyin Kürdistan kurulursa ilk biz tanırız şehitler kelle Apo''ya sayın diyen AKP zamanında doğuda Hendek kazanlar kim neyse inkar etmeyin AKP size özerklik verecek
500
title