AHMET MUZAFFER DEMİR HABERLERİ

Ahmet Muzaffer Demir Haberleri

Ahmet Muzaffer Demir haber, Ahmet Muzaffer Demir son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmet Muzaffer Demir - 8.1.2020
Edirne'den kısa kısa
Sağlık, eğitim ve hizmet anlamında çok önemli bir noktada olduklarını ifade eden Tabakoğlu, şunları kaydetti: "Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin yanı sıra kentimizde kapasite ve donanımı yüksek bir devlet hastanemiz var. Onlar da bizim gibi, çok iyi hazırlanmış ve konumlanmış hastaneleri ile ileri sağlık hizmeti yürütüyor. Kentimizin diğer kurumları ve sağlık kuruluşlarıyla uyum ve entegrasyon içerisinde çalışıyoruz. İl Sağlık Müdürlüğümüz ile iş birliği içerisindeyiz. Bu önemli organizasyonun hazırlanmasında da ortak gayret ve istekle hareket ettik. Bu anlayışı sürdürmek istiyoruz. Bu tür etkinliklerin mezuniyet öncesi ve sonrası öğrencilerimize, hekim arkadaşlarımıza, tıp alanında araştırma ve çalışmalarını devam ettiren meslektaşlarımıza önemli katkıları olduğuna inanıyoruz." Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir de mesleki gelişim ve yenilenmenin, mezuniyet sonrası yapılan eğitimler, toplantılar ve teknolojik değişimle yaşanabildiğini ifade etti.
Ahmet Muzaffer Demir - 6.12.2019
Edirne'den kısa kısa
Törende konuşan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, Karamanlıoğlu'na teşekkür ederek, emeklilik hayatında sağlıklı ve mutlu bir yaşam diledi.
Ahmet Muzaffer Demir - 23.10.2019
"Balkan misyonunu tıp alanında devam ettiriyoruz"
Büyükelçi Vural, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir'in davetiyle yeni akademik yılda TÜ Tıp Fakültesi çalışmalarında yer alacağı için mutluluk duyduğunu ifade etti.
Ahmet Muzaffer Demir - 16.8.2019
Edirne'den kısa kısa
Balkan üniversiteleri ile bu güçlü ilişkileri sağlama konusunda Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'nun büyük bir özverisi söz konusu olduğunu ifade Hatipoğlu, "Gerçekten Balkanlar deyince bizim için akan sular durur. Biz tüm Balkan ülkelerindeki soydaşlarımızı kendimizden ayrı görmüyoruz. Tetovalı öğrencilerin üniversitemize gelmesi ve buradaki süreçlerin hazırlanmasında Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir ve Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç.
Ahmet Muzaffer Demir - 27.6.2019
"TÜ, Balkanlar'a sağlık hizmeti sunuyor"
Fakülte hastanesinin Balkanlar'a şifa dağıttığını anlatan Tabakoğlu, şöyle devam etti: "Bin 100 yataklı hastanemiz bölgenin en büyük sağlık kuruluşlarından. Üniversitemizin gözde bölümlerinden olan fakültemiz kaliteli bir kadroya sahip. Avrupa'nın ortalarına kadar bu kalitede hizmet veren kurum yok diyebiliriz. 3 yıldır hastanenin yenilenmesi yapılıyor. 45 milyon liralık bir harcama yapıldı. 10 yeni ünite kazandırdık. Yenileme çalışmaları acil servis ve diğer bölümlerde devam edecek." Programda, Edirne Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir ve fakülte birincisi Bartu Barlas da bir konuşma yaptı.
Ahmet Muzaffer Demir - 9.5.2019
Edirne'den Kısa Kısa
Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir ise Edirne'de sağlık hizmetlerinin 1488 yılından beri kesintisiz devam ettiğine değinerek 24.
Ahmet Muzaffer Demir - 24.9.2018
İTP,  Hastaların Yaşam Kalitesini Olumsuz Etkiliyor
İTP hastalığı ile ilgili açıklamalarda bulunan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Hematoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, İTP tedavisinde belirleyici olan hastanın geliş şikayeti, eşlik eden kronik hastalıkları ve kullandığı/kullanması gereken ilaçları ve kan sayımındaki trombosit sayısı olduğunu vurgularken, İTP hastalarına her zaman tedavi verilmesinin gerekli olmadığını ve tedavisiz izlem ile de bir kısım hastada kendiliğinden trombosit sayısının artabildiğini belirtti.
Ahmet Muzaffer Demir - 14.9.2018
Edirne'den Kısa Kısa
Dr. Ratip Kazancıgil derslik binasında verilen ilk derse, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, dekan yardımcıları Prof.
Ahmet Muzaffer Demir - 12.8.2018
Ratip Kazancıgil Anıldı
Üretken bir ömür sürmenin ve iz bırakmanın önemine işaret eden Gürkan, şunları kaydetti: "Üretebiliyor musunuz, bu dünyadan göçtükten sonra sizi ürettiklerinizle bıraktıklarınızla ananlar oluyor mu, Önemli olan budur. Sevgili Ratip Hoca üretken ve bıraktıklarıyla dolu doluydu. Ratip Hoca'nın beni en çok etkileyen yönlerinden biri bitmeyen, tükenmeyen heyecanıydı." Gürkan, Edirne Belediye Meclis Salonu'nda eski belediye başkanlarının çerçeveli fotoğraflarının yer aldığına işaret ederek, şöyle devam etti: "Ratip Hoca'nın da fotoğrafı vardır orada. Aslında Ratip Hoca bildiğiniz anlamda belediye başkanlığı yapmamıştır. O dönemde belediye başkanının bir soruşturma nedeniyle açığa alınmasından dolayı vekaleten iki kez görev yapmıştır. Onun Edirne için yaptıkları, Edirne için mücadelesi ve sevgisi nedeniyle bugüne kadar bende dahil hiçbir belediye başkanı, 1955'ten beri o fotoğrafı orada durur ve kimse dokunmaz. İki yıl önce biz, askeri dönemde, askeri vesayet döneminde, darbe dönemlerinde atamayla görev yapmış belediye başkanlarının fotoğraflarını bir meclis kararıyla kaldırdık ama Ratip Hoca'nın fotoğrafı orada duruyor ve durmaya da devam edecek. Bir kez daha değerli hocamıza Allah'tan rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun." Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir de Kazancıgil'in eserlerinin gelecek nesillere miras kaldığını ifade etti.
Ahmet Muzaffer Demir - 6.7.2018
Tü'de "Balkan Kardiyoonkoloji Günleri" Düzenlendi
TÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, Balkan Kongre Merkezinde düzenlenen etkinlikte, kardiyoonkoloji konusunda Trakya bölgesinde farkındalığın her geçen gün daha da arttığı belirtti.
Ahmet Muzaffer Demir - 20.6.2018
İnternlerden Anlamlı Kampanya
Törene, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan, akademisyenler ve aileler katıldı.
Ahmet Muzaffer Demir - 4.11.2017
Hematoloji ve Onkoloji Tanısında 'Yapay Zeka' Rol Oynayacak
Türk Hematoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir de bu konunun yeni bir tartışma alanı olduğunu belirterek, hekimlerin andının içinde duygu ve sosyal etkiler olduğunu ifade etti.
Ahmet Muzaffer Demir - 12.10.2017
Uzun Süre Hareketsiz Kalmak Tromboz Nedeni"
Türk Hematoloji Derneği (THD) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, uzun süre hareketsiz kalmanın tromboz nedeni olduğuna ve uzun süreli yolculukların venöz tromboz oluşma riskini 2-4 kat arttırdığına dikkati çekerek, 6-8 saatten uzun süreli hava yolculukları başta olmak üzere tüm...
Ahmet Muzaffer Demir - 15.9.2017
Dünya Lenfoma Farkındalık Günü
Türk Hematoloji Derneği (THD) Başkanı Ahmet Muzaffer Demir, çoğu kişinin lösemi, lenfoma gibi kan hastalıklarının adını bildiğini belirterek, "Ama önemli olan bu hastalıkların erken tanısı için belirtilerini, nedenlerini bilmek ve zamanında doktora başvurmaktır.
Ahmet Muzaffer Demir - 12.5.2017
Yürümek Kanser Hastalarını Yaşam Kalitesini İyileştiriyor
TÜRK Hematoloji Derneği (THD) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, yürümenin kanserli hastalarda yaşam süresi ve kalitesine etki ettiğini belirterek, "Yeni bir çalışmaya göre, kanser hastaları haftada üç kez sadece 30 dakika yürüdüklerinde yaşam kalitelerinde artış olmaktadır" dedi.
Ahmet Muzaffer Demir - 12.5.2017
Dha Yurt Bülteni - 13
"EN BÜYÜK ADALETSİZLİK KAMUDA YAPILIYORö Vergi affının yeniden gündeme getirilmesine de tepki gösteren Yokuş, aynı zamanda yan yana çalışan memurlar arasında da maaş adaletsizliklerinin olduğunu ifade etti. Yokuş, şunları söyledi: "Bakın vergi affı yine Meclis'e geldi. Vergi  çalışanları yine kitap defter elinde mevzuata göre vatandaşla yüzleşecek. Hadi yeniden yapılandırma  hizmete devam devamda, bu Maliye çalışanının hiç özlük hakkını  düşünen var mı? Bu Maliye çalışanının arasında  kimi masada yan yana çalışırken bin 1500  lira maaş farkının olduğunu bilen var mı? Var elbette var. Buna çare arayan var mı? Elbette yok. Diyorlar ki, biz uzmanlaşmaya gideceğiz. Buyurun gidelim. Belli miktarda uzman yaparız, gerisini kaderine terk ederiz. Uzman yaptığınla yapmadığın arasında  tahsil eksikliği var ama çalışma şartları konusunda var mı'ö "KİM  HIRSIZLIK YAPMIŞSA BOYU DEVRİLSİN, CANI CEHENNEMEö Devlet memurlarının sahipsiz olduğunu öne süren Yokuş, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bir çok kamu çalışanının haksız yere görevlerinden ihraç edildiklerini de öne sürdü. Yokuş, "Bu devlet memurları öyle sahipsiz ki, 15  Temmuz'da, yani geçtiğimiz  yıl hain bir kalkışma oldu. Bu hainler çatışmanın müsebbipleri  ortadadır, bellidir. Bu hain kalkışma sonrası maalesef  birçok memur yargısız infaza tabii tutuldu. Haksız yere cezaevlerine  atılan, açığa alınan arkadaşlarımız oldu. İşinden  aşından edilen insanlarımız oldu. Biz dedik ki yapmayın, eli silah alan haine hep beraber gereğini yapalım. Maliye'de çalışan bir hizmetlinin  bir memurun eline silah mı aldı ki?  657 burada duruyor, Anayasa burada duruyor. OHAL yasası  Anayasanın 657'nin üstünde mi?  Nerede görülmüş böyle bir şey? Niye hukuksuzluk yapıyorsunuz?  Niye yargısız infaz yapıyorsunuz? Bugün 100 bin den fazla devlet memuru ihraç edilmiş, 25 bine yakını da hala yanlışlık yaptık  diyerek geri gönderilmiş, pardon denilmiştir. 50 bine yakın memur ise şu anda  açıktadır.  Bizim derdimiz şu; bu devlete, millete kim  kem gözle baktıysa, kim  devletin memuru olup kaynakları FETÖ'ye, şuraya buraya peşkeş çektiyse, kim devletin memuru olup, terör  örgütüne bulaştıysa kim  memur olup birilerine haksız kazanç kazandırmışsa ya da kendisi devlet kaynaklarından  hırsızlık yapmışsa boyu devrilsin, canı çıksın, canı cehenneme. Çünkü  devletin malı yetim malıdır.ö Görüntü Dökümü ------------------------ -TÜRK Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş'un açıklamaları -İş yeri temsilciliğinin açılışı -Detaylar Haber-Kamera: Cafer ZENGİN/KAYSERİ, ============================================== Yürümek kanser hastalarını yaşam kalitesini iyileştiriyor TÜRK Hematoloji Derneği (THD) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, yürümenin kanserli hastalarda yaşam süresi ve kalitesine etki ettiğini belirterek, "Yeni bir çalışmaya göre, kanser hastaları haftada üç kez sadece 30 dakika yürüdüklerinde yaşam kalitelerinde artış olmaktadır" dedi.
Ahmet Muzaffer Demir - 13.4.2017
Yrd. Doç. Dr. Kazanzacıgil'in Adı Dersliğe Verildi
Kazancıgil'in sadece Edirne için değil Türkiye için de önemli bir isim olduğunu ifade eden Tabakoğlu, şunları söyledi: "1974 yılında harap halde aldığı Sultan II. Bayazıd Külliyesinin tekrar canlandırılmasında büyük emek harcadı. Bugün eğer Müzemiz UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alıyorsa bunun temellerini hocamız atmıştır. Gençler de hocamızın birikimlerinden faydalanarak kendilerini geliştirmekteler ve buradan mezun olduklarında Ratip Hocamızın öğrencisi oldukları için gurur duyacaklardır." Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir de bugün kalplere dokunan güzel bir iş yaptıklarını belirtirken Yrd.
Ahmet Muzaffer Demir - 14.3.2017
14 Mart Tıp Bayramı
Gece gündüz demeden emek verdiklerini ifade eden Çakır, "Mesleğimizi icra ederken karşımıza çıkan güçlükler hiçbir zaman bizi yıldırmamalı, yolumuzdan alı koymamalı. Bunu yaparken sadece erdemli bir şekilde mesleki görevinizi yerine getiriyorsunuz. İnsanımıza daha fazla hizmet vermek için bu duygularla işimizi yapmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir ise, üniversite olarak ilk hedeflerinin iyi hekimler yetiştirmek olduğunu söyledi.
Ahmet Muzaffer Demir - 28.2.2017
Türkiye'de 7 Milyon Kişi Nadir Hastalıkların Kıskacında
Türk Hematoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, Nadir Hastalıklar Günü dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.
Ahmet Muzaffer Demir - 22.10.2016
Ulusal Hematoloji Kongresi Belek'te Yapıldı
TÜRK Hematoloji Derneği (THD) tarafından düzenlenen Ulusal Hematoloji Kongresi ile 11'inci Balkan Hematoloji Günü, Antalya'da turizm Belek bölgesinde yapıldı. Titanik Deluxe Otel'de 4 gün süren kongre ardından kongrede ele alınan konularla ilgili basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısına, THD Yönetim Kurulu Başkanı ve Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıklar ABD Hematoloji Bilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr. Ahmet Muzaffer Demir, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları ABD Hematoloji Bilim Dalı öğretim üyesi Prof.
Ahmet Muzaffer Demir - 11.10.2016
Beşiktaş'ta "Dünya Tromboz Günü" Etkinliği
Türk Hematoloji Derneği Başkanı ve Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada trombozun özetle "kan damarının, pıhtılaşmış kan nedeniyle tıkanması" şeklinde tanımlanabileceğini söyledi.
Ahmet Muzaffer Demir - 20.9.2016
Tü'de İlk Ders Rektör Prof. Dr. Tabakoğlu'ndan
Program kapsamında, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, öğrencilere 20 Eylül 2016 tarihinde Tıp Fakültesi Amfi Binası'nda ilk dersi gerçekleştirdi. Derste Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir ve Dekan Yardımcısı Prof.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ahmet Muzaffer Demir Haberleri | Ahmet Muzaffer Demir Kimdir - Haberler - Ahmet Muzaffer Demir haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmet Muzaffer Demir kimdir, hayatı ve biyografisi. Edirne'den kısa kısa.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.9.2020 08:34:25. #1.14#
title