Ahmet Çoktan'ın Hamd İsimli Sergisi Açıldı

Ahmet Çoktan'ın Hamd İsimli Sergisi Açıldı

Ahmet Çoktan'ın Hamd İsimli Sergisi Açıldı
Anadolu Ajansı - Haberler | Kültür Sanat

Ahmet Çoktan'ın kaatı sanatıyla yorumladığı 33 Elhamdülillah eserinin yer aldığı Hamd sergisi, Dolmabahçe Sarayı Sanat Galerisi'nde ziyarete açıldı.

Ahmet Çoktan'ın kaatı sanatıyla yorumladığı 33 "Elhamdülillah" eserinin yer aldığı "Hamd" sergisi, TBMM Dolmabahçe Sarayı Sanat Galerisi'nde ziyarete açıldı. 

İstanbul Kültürlerarası Sanat Diyalogları Derneği ve Uluslararası Köprü Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen serginin açılışı, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Hayati Develi ve Kuveyt Kültür Bakan Yardımcısı Fareed Al Ali ile çok sayıda davetlinin katılımıyla yapıldı. 

Sergi açılışında AA muhabirine açıklama yapan Çoktan, 25 yıldır ebru, son 8 yıldır da kaatı tekniğiyle ilgilendiğini belirterek, "Şehir yaşantısı içinde durup bir soluk almak ve küçük şeylerden mutlu olmanın önemini vurgulamak için bu sergi ortaya çıktı" dedi.

Eserleri toplam 8 bin 100 saatte tamamladığını ifade eden Çoktan, "Dünyaca ünlü 33 hattattan 'Elhamdülillah' ile ilgili yazılar yazmalarını istedik. Onlar yazdılar. Ben de bunları kaatı tekniğine uyguladım" şeklinde konuştu. 

Küratörlüğünü Beste Gürsu'nun yaptığı sergi, 19 Nisan'a kadar açık kalacak. - İstanbul

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title