Ahmet Çoktan'ın Hamd İsimli Sergisi Açıldı
Haberler » Kültür Sanat » Ahmet Çoktan'ın Hamd İsimli Sergisi Açıldı - Haberler

Ahmet Çoktan'ın Hamd İsimli Sergisi Açıldı

Ahmet Çoktan'ın kaatı sanatıyla yorumladığı 33 Elhamdülillah eserinin yer aldığı Hamd sergisi, Dolmabahçe Sarayı Sanat Galerisi'nde ziyarete açıldı.

Ahmet Çoktan'ın Hamd İsimli Sergisi Açıldı

Ahmet Çoktan'ın kaatı sanatıyla yorumladığı 33 "Elhamdülillah" eserinin yer aldığı "Hamd" sergisi, TBMM Sanat Galerisi'nde ziyarete açıldı. 

Kültürlerarası Sanat Diyalogları Derneği ve Uluslararası Köprü Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen serginin açılışı, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı ve Kuveyt Kültür Bakan Yardımcısı Fareed Al Ali ile çok sayıda davetlinin katılımıyla yapıldı. 

Sergi açılışında AA muhabirine açıklama yapan Çoktan, 25 yıldır ebru, son 8 yıldır da kaatı tekniğiyle ilgilendiğini belirterek, "Şehir yaşantısı içinde durup bir soluk almak ve küçük şeylerden mutlu olmanın önemini vurgulamak için bu sergi ortaya çıktı" dedi.

Eserleri toplam 8 bin 100 saatte tamamladığını ifade eden Çoktan, "Dünyaca ünlü 33 hattattan 'Elhamdülillah' ile ilgili yazılar yazmalarını istedik. Onlar yazdılar. Ben de bunları kaatı tekniğine uyguladım" şeklinde konuştu. 

Küratörlüğünü Beste Gürsu'nun yaptığı sergi, 19 Nisan'a kadar açık kalacak. - İstanbul

Kaynak: AA

Manşet

Haberler