Adnan Sezgin: "Topu Hakemin Kucağına Attılar"

Adnan Sezgin: "Topu Hakemin Kucağına Attılar"

Galatasaray Futbol A.ş Genel Müdürü Adnan Sezgin, Bugün Yapılacak Konyaspor-galatasaray Maçının Yarına Ertelenmesiyle İlgili, 'Maçı Bu Saate Kadar Bekleyip de Topu Hakemin Kucağına Atanlar, Bunu Daha İyi Değerlendirsin' Dedi.

Adnan Sezgin:

Galatasaray Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin, bugün yapılacak Konyaspor-Galatasaray maçının yarına ertelenmesiyle ilgili, ''Maçı bu saate kadar bekleyip de topu hakemin kucağına atanlar, bunu daha iyi değerlendirsin'' dedi.

Sezgin, görevlilerin sahanın temizlenmesi için çaba gösterdiğini, ancak tam anlamıyla karın temizlenemediğini söyledi. ''Bu sahada maç oynanması futbolcuların sağlığı açısından da iyi olmazdı'' diyen Sezgin, ''Hakem kararını verdi ve maç ertelendi. Ama maçı bu saate kadar bekleyip de topu hakemin kucağına atanlar bunu daha iyi değerlendirsin. Futbolun içinde olan tüm insanların düşüncelerine göre, skordan daha çok sporcu sağlığı ön plandadır. Yani bu maç oynansaydı burada birçok arkadaşımız saha şartları nedeniyle sakat kalabilirdi. Sadece sahaya bakmayın. Yedek oyuncuların bile ısınacağı alan da karla kaplıydı. Yeterli temizleme yapılamadı. Burada çalışanlar ellerinden geleni yaptılar ama bu koşulların daha iyi olması gibi bir olanak yoktu. Bizim Avrupa kupası müsabakamız var. Bugün sabahtan itibaren Konya hava alanı kapalıydı. Ülkemizde kar yağışı nedeniyle birçok hava alanı da kapalı durumda. Avrupa müsabakaları milli maç niteliğindedir. Futbol Federasyonu sezon planlamasını hazırlarken bile Avrupa Kupası müsabakalarını göz önünde tutarak hazırlıyor. Saat 10.00'dan itibaren bütün teşebbüslerimiz sonuçsuz kaldı ve topu hakeme attılar. Hakem de doğru olanı yaptı ve yarına erteledi. Bundan sonra gündemimizdeki en önemli madde (İstanbul'a nasıl gideceğiz ve Almanya'daki maça nasıl hazırlanacağız) olacak.''

Galatasaraylı futbolcular, maçın ertelenmesinin ardından sahaya çıkarak yaklaşık 45 dakika antrenman yaptı. Daha sonra da ev sahibi takım sahada antrenman yaptı.

Kaynak: AA