Kahvehanede mobil okey oynayan vatandaşlar taş çalamamaktan yakındı

Kahvehanede mobil okey oynayan vatandaşlar taş çalamamaktan yakındı

Koronavirüste normalleşme adımlarıyla birlikte açılan kahvehanelerde oyun oynamaya yasak geldi. Adana'da bir kahvehanede ise vatandaşlar çareyi mobil uygulamalarda buldu.

02.06.2020 09:59 | Son Güncelleme: 02.06.2020 10:35

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 1 Haziran itibariyla açılan kahvehanelerde iskambil, okey, tavla oynanması yasaklandı. Oyun oynanmaması sebebiyle vakit geçirmek isteyen vatandaşlar çareyi mobil oyunda buldu. Cep telefonlarındaki mobil uygulamadan okey oynayan vatandaşlar en çok taş çalamamaktan yakındı.

MOBİL UYGULAMADAN OKEY OYNADILAR

Koronavirüs salgını vakalarının azalması nedeniyle başlatılan normalleşme süreci kapsamında, 1 Haziran itibarıyla iskambil, okey, tavla oynanmaması kaydıyla kahvehaneler hizmete açıldı. Oyun oynanmaması nedeniyle masaların çoğu boş kaldı. Adana'da ise vakit geçirmek için okey oynamak isteyen bir grup arkadaş, çareyi mobil oyunlarda buldu. Kahvehanede karton bardaklarda çay ve kahvelerini içen vatandaşlar, cep telefonlarındaki uygulamayla okey oynadı. Oyuncular birbirleriyle şakalaşırken en çok taş çalamamaktan şikayet etti.

Kahvehanede cep telefonlarıyla okey oynayan vatandaşlar taş çalamamaktan yakındı

"GERÇEK OKEY KEYFİNİ HİSSETTİRMİYOR"

Oyunculardan Kayhan Yılmaz, cep telefonunda gerçek okey keyfini yaşayamadıklarını söyledi. Kahvehane işletmecisi Eyüp İşbulan ise 3 aydır koronavirüs nedeniyle dükkanının kapalı olduğunu ancak artık dükkanını açmasına rağmen oyun oynanmaması yüzünden müşteri gelmediğini kaydetti. 2 kişinin çalıştığı kahvehanesinde günlük dükkan açma masrafının 300 TL olduğunu kaydeden İşbulan, "Keşke oyunların da serbest olacağı gün kahvehanelerin açılması kararlaştırılsaydı. Bugün 30 tane çay sattım. İnsanlar oyun olmazsa gelmiyor. Çaylarını evlerinde de içiyorlar" dedi.

Kahvehanede mobil okey oynayan vatandaşlar taş çalamamaktan yakındı

Kaynak: DHA

title