AÇIK ÖĞRETİM ORTAOKULU HABERLERİ

Açık Öğretim Ortaokulu Haberleri

Açık Öğretim Ortaokulu haber, Açık Öğretim Ortaokulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Açık Öğretim Ortaokulu - 31.5.2020
Açık öğretim kurumları 2'nci dönem sınavları 25-26 Temmuz'da yapılacak
Milli Eğitim Bakanlığı, Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılı 2'nci dönem sınavlarının 25-26 Temmuz'da yapılacağını bildirdi.
Açık Öğretim Ortaokulu - 31.5.2020
MEB: "Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam...
MEB: "Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılı 2.dönem sınavları 25-26 Temmuz'da yapılacak.
Açık Öğretim Ortaokulu - 31.5.2020
flaş
MEB: "Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinin 2019-2020 eğitim öğretim yılı 2' inci dönem sınavlarının;
Açık Öğretim Ortaokulu - 31.5.2020
flaş
MEB: "Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinin 2019-2020 eğitim öğretim yılı 2' inci dönem sınavlarının;
Açık Öğretim Ortaokulu - 4.4.2020
MEB, LGS'ye ilişkin merak edilenleri yanıtladı
Buna göre, sınava ilişkin bazı sorular ve yanıtları şöyle: Merkezi sınav başvuruları, nereden yapılacak, başvuru ücretli midir? "Merkezi sınav başvuruları, yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı olmayan okullarda öğrenim gören öğrenciler hariç, tüm 8'inci sınıf öğrencileri için Bakanlık tarafından merkezi olarak gerçekleştirilecektir. Başvurusu Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek öğrencilerin sınav başvurusu için ayrıca bir işlem yapılmayacaktır. Başvurular ücretsizdir." Sınava tüm öğrencilerin katılma zorunluluğu var mıdır? "Hayır, sınava katılma zorunluluğu bulunmamaktadır." Resmi ve özel ortaokullar, imam hatip ortaokulları ve geçici eğitim merkezi öğrencilerinin başvuru şartları nelerdir? "2019-2020 eğitim öğretim yılında resmi, özel ve imam hatip ortaokullarının 8'inci sınıfında öğrenim gören tüm öğrenciler ile geçici eğitim merkezlerinde örgün ortaöğretim kurumuna kayıt olma şartını taşıyan 8'inci sınıf öğrencilerinin, merkezi sınav başvurusu Bakanlık tarafından yapılacaktır." Açık öğretim ortaokulu öğrencilerinin başvuru şartları nelerdir? "Örgün ortaöğretim kurumuna kayıt olma şartını taşıyan ve öğrenim gördüğü okulun 8'inci sınıfına devam eden öğrenciler merkezi sınava başvurabilir.
Açık Öğretim Ortaokulu - 11.3.2020
MEB, yurt dışında yapılacak açık öğretim sınavlarını erteledi
MEB'den alınan bilgiye göre Bakanlık tarafından bazı yurt dışı temsilciklerine gönderilen yazıda, açık öğretim ortaokulu, açık öğretim lisesi, açık öğretim imam hatip lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi ikinci dönem sınavlarının, 21-22 Mart'ta yurt içi sınav merkezleri ile eş zamanlı olarak yurt dışında da yapılmasının planlandığı belirtildi.
Açık Öğretim Ortaokulu - 25.6.2019
'Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Klavuzu' yayımlandı
AÇIK LİSELERE YERLEŞTİRME Açık Öğretim Ortaokulu öğrencileri ise, kayıt kabul şartlarını taşımaları halinde sınavla öğrenci alan okullar için tercihlerini kılavuz ekinde yer alan tercih formunu doldurarak yapacak.
Açık Öğretim Ortaokulu - 19.9.2018
Batı Avrupa Açık Ortaokul ve Açık Lise Kayıt Süresi Uzatıldı
Avrupa ülkelerinde yaşayan öğrenci adayları için 21 Eylül'de sona erecek "Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa Programı" kayıt süresinin 28 Eylül'e kadar uzatıldığı açıklandı.
Açık Öğretim Ortaokulu - 14.5.2018
Milli Eğitim Bakanlığı'nca Mtsks'da Dijital Devrim"
Bakanlığın MTSKS'yi 81 ilde e-Sınav merkezlerinde yaptığını aktaran Cırıt, şunları kaydetti: "Yakın zamanda Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Açık Öğretim Ortaokulu (AÖO) sınavlarının da elektronik ortamda yapılması planlanmaktadır.
Açık Öğretim Ortaokulu - 11.4.2018
Liselere Girişte İsteğe Bağlı Merkezi Sınav Başvuruları Başladı
Açık öğretim ortaokulu öğrencilerinin başvuru işlemleri, Açık Öğretim Ortaokulu Müdürlüğü tarafından takip edilecek.
Açık Öğretim Ortaokulu - 10.4.2018
Sınavla Girilecek Okullar ve Liselere Geçiş Kılavuzu Açıklandı
Açık öğretim ortaokulu öğrencilerinin başvuru işlemleri, Açık Öğretim Ortaokulu Müdürlüğü tarafından takip edilecek.
Açık Öğretim Ortaokulu - 1.9.2017
Avrupa'da Yaşayanlar İçin Sınavsız 2. Üniversite
Kurt, ikinci üniversite kapsamında 2 ve 4 yıllık olmak üzere yeni açılan bölümlerde toplam 21 program bulunduğunu aktararak, şöyle konuştu: "İkinci üniversite kapsamında kayıt yaptırmak isteyen adaylar www.anadolu-uni.de adresi üzerinden çevrimiçi olarak kayıt başvurusu yapabilirler. Kesin kayıt online başvuru işlemleri 15 Eylül'de sona erecek ve bu süre uzatılmayacaktır. Öğrenci adayları başvurular hakkında bizimle hafta içi 14.00-17.00 (TSİ 15.00-18.00) saatleri arasında 0049 221 511044 nolu telefondan ya da bap@anadolu-uni.de adresinden irtibat kurabilir." Açık öğretim lisesi ve ortaokulu kayıtları Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile AÜ iş birliğiyle Batı Avrupa'da yerleşik öğrenci adayları için yürütülen "Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu" kayıt başvurularının da 15 Eylül'de sona ereceği kaydedildi.
Açık Öğretim Ortaokulu - 26.7.2017
MEB ile Noterler Birliği Arasında Diploma Sorgulama Protokolü
MEB ile Noterler Birliğinde ağ kurulacak Protokol, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerine devam eden Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Liselerinden mezun öğrencilerin noterlerden tasdik ettirdikleri diploma belgelerinin gerçeğe uygun olup olmadığının tespit edilebilmesi, sahteciliğin önüne geçilmesi ve diploma belgesi ve içeriğinin doğruluğunun teyidini öngörüyor.
Açık Öğretim Ortaokulu - 31.3.2017
Midyatlı Kadının Okuma Azmi: 51 Yaşında Lise Diploması Aldı 2
Midyat'taki bir kurumda aşçı olarak çalışan Hatun İnan, küçük yaşlardan beri çalışmak zorunda olduğu ve zaman bulamadığı için okuyamadı. Daha sonra fırsat bulunca Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Açık Öğretim Ortaokulu, ardından da 4 yıllık Açık Öğretim Lisesi'ni bitiren Hatun İnan, lise diplomasını Midyat Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Şaşmaz'ın elinden aldı.
Açık Öğretim Ortaokulu - 31.3.2017
Midyatlı Kadının Okuma Azmi: 51 Yaşında Lise Diploması Aldı
Midyat'taki bir kurumda aşçı olarak çalışan Hatun İnan, küçük yaşlardan beri çalışmak zorunda olduğu ve zaman bulamadığı için okuyamadı. Daha sonra fırsat bulunca Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Açık Öğretim Ortaokulu, ardından da 4 yıllık Açık Öğretim Lisesi'ni bitiren Hatun İnan, lise diplomasını Midyat Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Şaşmaz'ın elinden aldı.
Açık Öğretim Ortaokulu - 17.3.2017
Açık Öğretim Okulları Sınavları Hafta Sonu Yapılacak
Açık öğretim ortaokulu öğrencileri her iki oturumda ayrı ayrı 12 dersten sınava girecek, her ders için dört seçenekli, 20 sorudan oluşan soru kitapçıkları kullanılacak, sınav 150 dakika sürecek.
Açık Öğretim Ortaokulu - 23.2.2017
Seçim Torbaları Kadın Cezaevinde Üretildi
Hükümlü mevcudu en yüksek kadın açık ceza infaz kurumunda çeşitli eğitimler verildiğini anlatan Alper, şunları belirtti: "456 kadın hükümlü ile 26 çocuğun bulunduğu ceza infaz kurumumuzda hükümlüleri üretken bireyler olarak topluma kazandırmak, meslek ve sanat öğrenmelerini sağlamak amacıyla Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen ve cezaevi idaremizce uygun görülen her türlü kurs açılabilmektedir." Alper, 28 hükümlünün açık öğretim ortaokulu, 34 hükümlünün Açık Öğretim Lisesi ve 13 hükümlünün de Açık Öğretim Fakültesine devam ettiğini belirterek, cezaevinde pek çok iş kolunda faaliyette bulunulduğunu ancak temel uzmanlık alanının tekstil ve unlu mamuller olduğunu aktardı.
Açık Öğretim Ortaokulu - 15.12.2016
E-sınav" Sisteminin Yaygınlaşması Amaçlanıyor
"Başka sınavlar da yapılabilir" Bakanlık bünyesinde, geniş katılımlı bazı sınavların da elektronik ortamda yapılması için planlamalar yapıldığını vurgulayan Çetin, şunları kaydetti: "Bakanlık bünyesinde geniş çaplı yapılan bazı sınavlarımızı da elektronik ortamda yapmayı planlıyoruz. Şimdilik MTSKS'yi yapıyoruz. Büyük sınavlardan bir tanesi de Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Açık Öğretim Ortaokulu (AÖO) sınavları.
Açık Öğretim Ortaokulu - 7.10.2016
Açık Öğretim Okulları Balkanlar'da Yaygınlaştırılacak
MEB ile Anadolu Üniversitesi arasında, bakanlığın merkez binasında "Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu Batı Avrupa Programları Uygulama" protokolü imzalandı.
Açık Öğretim Ortaokulu - 30.8.2016
MEB Gelecek Yılın Sınav Takvimini Açıkladı
Bakanlığın internet sitesinden açıklanan sınav takvimine göre, açık öğretim ortaokulu-açık öğretim lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi birinci dönem sınavları, 7-8 Ocak 2017'de, ikinci dönem sınavları 18-19 Mart 2017'de, üçüncü dönem sınavları ise 1-2 Temmuz 2017'de yapılacak.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Açık Öğretim Ortaokulu Haberleri | Açık Öğretim Ortaokulu Haber - Haberler - Açık Öğretim Ortaokulu haberleri, son dakika açık öğretim ortaokulu haber ve gelişmeleri burada. Açık öğretim kurumları 2'nci dönem sınavları 25-26 Temmuz'da yapılacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.9.2020 19:06:25. #1.14#
title