Aborjin Haberleri

Aborjin haber, Aborjin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aborjin - 24.03.2021
Avustralya'da Birleşik Krallık bayrağının kana bulanarak sanat eseri olarak sergilenmesi planı tartışma yarattı
Aralarında Aborjinlerin de bulunduğu birçok kişi eseri "istismarcı", "duyarsız" ve "sarsıcı" olarak nitelendirdi.
Aborjin - 23.02.2021
Avustralya'da 17 bin 300 yıllık kanguru çizimine rastlandı
BBC'nin haberine göre, arkeologlar, Aborjin kaya resimleri ile bilinen Kimberley bölgesinde 17 bin 300 yıllık bir kanguru resmine rastladı.
Aborjin - 29.12.2020
Son dakika haberleri! Avustralya'da bir askerin 200 yıl önce tuttuğu günlükte 6 Aborjin'in katledildiği iddia edildi
Son dakika haber... İrlandalı bir askerin 200 yıl önce yazdığı günlükte, Avustralya'nın Tazmanya eyaletinde 1820'li yıllarda 6 Aborjin'in katledildiği ileri sürüldü.
Aborjin - 27.10.2020
Avustralya'da Aborjinler için "kültürel öneme sahip" ağacın kesilmesi tepkilere neden oldu
Avustralya'nın yerli halkı Aborjinler için kültürel öneme sahip bir ağacın otoyol çalışması nedeniyle kesilmesi tepkilere yol açtı.
Aborjin - 11.09.2020
Avustralya'da prehistorik kaya barınaklarını tahrip eden maden şirketinin yöneticileri işten atıldı
Rio Tinto'dan yapılan açıklamada, şirket hissedarlarının Batı Avustralya eyaletindeki Juukan Vadisi'nde demir cevheri arama faaliyeti sırasında Aborjin yerlilerine ait iki kaya barınağının yok edilmesinde yöneticilerin sorumluluğa ilişkin endişelerini dile getirdiği, bu nedenle Üst Yönetici Jean-Sebastien Jacques ile yardımcıları Chris Salisbury ve Simone Niven'in görevden ayrılacağı belirtildi.
Aborjin - 02.06.2020
Polis şiddeti bu kez Avustralya'da kameraya yansıdı
Öte yandan ABD'de siyahi George Floyd'un polis şiddetiyle ölümünün ardından yaşanan olay, Avustralya'da gözaltında yaşamını yitiren kıtanın yerlisi Aborjinler meselesini de gündeme getirdi.
Aborjin - 02.06.2020
Son dakika haber... Avustralya'da Floyd için binlerce kişi sokaklara çıktı
Protestocular, "Siyahların Yaşamı Önemli", "Aborjinlerin Yaşamı Önemli" ve "Sizi Görüyoruz, Sizi Duyuyoruz ve Sizin Yanınızdayız" gibi yazılı pankartlar taşıdı.
Aborjin - 16.03.2020
Avustralya'da terör saldırısı hazırlığı yaptığı iddiasıyla aşırı sağcı bir kişi yakalandı
Basın mensuplarının sorularını cevaplayan NSW Emniyet Müdür Yardımcısı Mark Walton, "Bu kişinin hükümet karşıtı, antisemitik, Neonazi yanlısı, yerli halka (Aborjinler) ve birçok gruba karşı nefret duygusuna sahip olduğunu söyleyebilirim.
Aborjin - 23.02.2020
Quaden Bayles: Öğrencilerin sataşıp alay ettiği çocuk için 300 bin dolar yardım toplandı
' İ ki tarafı keskin bıçak' Bayles, "Çocuğunu kaybetmek her ebeveynin kabusudur, bu ise benim her gün yaşadığım bir durum" diyen Bayles, intihar girişimlerinin de "çok gerçek olduğunu" söyledi. "Hem Aborjin hem de engelli olmak iki tarafı keskin bıçak, insanlar bunu anlamıyor.
Aborjin - 11.02.2020
Avustralya'da yurt dışında doğan Aborjinlerin sınır dışı edilmesine Yüksek Mahkeme engeli
Avustralya'da Yüksek Mahkeme, hükümetin ülkenin yabancı suçlulardan temizlenmesi politikası çerçevesinde yurt dışında doğmuş Aborjinleri sınır dışı edemeyeceğine hükmetti.
Aborjin - 07.12.2019
Avustralya'da taşlayarak vombat öldüren polis 'suçsuz' bulundu
POLİS ŞEFİ:   HER HANGİ BİR YAPTIRIM OLMAYACAK Stevens bugün yaptığı açıklamada Johncock'a karşı herhangi bir yaptırım uygulanmayacağını ve görevine devam edeceğini duyurdu. Johncock'ın 'geleneksel bir Aborjin' olması sebebiyle 'vombat avlama izni' olduğunu söyleyen Stevens, Güney Avustralya Polisi'nin resmi Facebook hesabından yapılan açıklamada şu ifadeleri kullandı:  "Yapılan incelemeler, geleneksel bir Aborjin'in beslenmek için vombat avlayabilme izni olduğunu gösteriyor.
Aborjin - 25.10.2019
Avustralya'da "Kutsal Kaya Uluru" tırmanışa kapatıldı
Avustralya'nın yerli halkı Aborjinler tarafından kutsal sayılan ve "Ayers Kayası" olarak bilinen Uluru'ya tırmanma yasağı başladı.
Aborjin - 26.01.2019
Avustralya Günü" Protesto Edildi - Melbourne
Avustralya'da ilk Britanya filosunun 26 Ocak 1788'de kıtaya varmasının "Avustralya Günü" olarak kutlanmasına karşı çıkan yerli halk Aborjinler ve on binlerce kişi bu tarihin "İstila Günü" olduğunu belirterek, ülke genelinde gösteriler düzenledi.
Aborjin - 26.01.2019
Avustralya Günü" Protesto Edildi
Avustralya'da ilk Britanya filosunun 26 Ocak 1788'de kıtaya varmasının "Avustralya Günü" olarak kutlanmasına karşı çıkan yerli halk Aborjinler ve on binlerce kişi bu tarihin "İstila Günü" olduğunu belirterek, ülke genelinde gösteriler düzenledi.
Aborjin - 23.12.2018
Didgeridoo'lu Sokak Müzisyenlerini Görenler Şaşırdı
AVCILAR'da iki sokak müzisyeninden biri Avustralya yerlileri Aborjinler tarafından geliştirilen ve tüm dünyada kullanılan enstrüman Didgeridoo'yu çaldı.
Aborjin - 17.11.2018
Abna-Se 27. Genel Kurulu ve Konferansı
Biz ne olduğunu biliyoruz, siz de biliyorsunuz. Bu konuyu ilk defa dinleyecek Avusturalya'dan çağıracağımız 13 yaşında bir kız çocuğu da burada ne olduğunu sadece kendisine anlatılan detaylardan çok net biçimde bilebilir. Hayatını Suudi Arabistan dışında sürdüren bir gazeteci vatandaşın, bir evlilik işleminin tamamını temin için evrak, bilgi, belge ihtiyacı konusunda ziyaret ettiği başkonsolosluk ona daha sonra bir takvim, tarih ayarlıyor. Başkonsolosluk içerisine giriyor, nişanlısı kapıdayken bir kez daha çıkmıyor. 'Burada ne olmuş? Daha sonra şöyle açıklamalar var.' deseniz, Aborjin çağırıp, Aborjin'e anlatın, o da der ki 'Orijinal ülke gayet bilinçli bir şekilde yazmış, çizmiş, adam toplamış, göndermiş.
Aborjin - 22.06.2018
"Işıltılar İmgeler: Ressamın Minör Dünyası" NotaBene Yayınları'ndan Çıktı
Yaşamın sakıncalı, hassas yerlerine çomak sokan, çıkış arayan, kışkırtan, sancılı bir dile sahip öyküler, okuru Aborjinlerden, Maorilere, İrlandalılardan, Kürtler ve Yahudilere kadar pek çok arayış içerisinde olan ve acı çeken kültüre davet ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Aborjin Haberleri | Aborjin Haber - Haberler - Aborjin haberleri, son dakika aborjin haber ve gelişmeleri burada. Avustralya'da Birleşik Krallık bayrağının kana bulanarak sanat eseri olarak sergilenmesi planı tartışma yarattı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.4.2021 15:35:18. #1.15#

title