ABDULLAH ÖZKAN HABERLERİ

Abdullah Özkan haber, Abdullah Özkan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Abdullah Özkan - 05.07.2020
Son dakika güncel: Şehitler için motosikletle hatim okuyarak 2 bin 23 km yol katedecek
Son dakika güncel haberi: İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, şehitler için motosiklet üzerinde 2 bin 23 kilometre yol katederek Kuran-ı Kerim'i hatmedecek müezzin Abdullah Özkan'ı yeni turuna uğurladı.
Abdullah Özkan - 11.03.2020
Gönüllü öğretmenler, köy köy dolaşıp masal anlatıyorlar
Gönüllü öğretmenler, köy köy dolaşıp masal anlatıyorlar BİTLİS - Bitlis'in Tatvan ilçesindeki gönüllü öğretmenler köy köy dolaşıp çocukları masallarla buluşturuyorlar. Tatvan Kaymakamlığı tarafından hayata geçirilen "Anadolu'nun Somut Olmayan Kültürel Mirası Şahlanıyor" projesi kapsamında hayata geçirilen "Geleneksel Masal Anlatıcılığı" Tatvan'a bağlı köylerde uygulanıyor. Anadolu'nun kültürel birikiminin gelecek nesillere aktarılmasının amaçlandığı projede yer alan gönüllü öğretmenler, kar-kış demeden köyleri dolaşıp öğrencilere masallar anlatıyor. Ziyaret ettikleri köylerde belirlenen evlerde köy çocuklarını toplayan öğretmenler, burada çocuklara türlü türlü masallar anlatıyor. Öğretmenlerin anlattığı masalları can kulağı ile dinleyen çocuklar keyifli anlar yaşayarak bu sayede eğlenmiş oluyor. Masal anlatımı sonrası öğretmenler yanlarında götürdükleri şeker, çikolata ve gofret gibi yiyecekleri de çocuklara ikram ediyorlar. Köyleri dolaşıp çocuklara masal anlatan öğretmenlerden Mihraç Kulu, Tatvan Kaymakamlığının "Anadolu'nun Somut Olmayan Kültürel Mirası Şahlanıyor" projesi kapsamında kar kış demeden köy köy dolaşıp çocukları masallarla buluşturduklarını söyledi. Kulu, "Geleneksek masal anlatıcılığını yaşatmak için çaba gösteriyoruz. Şimdiye kadar birçok gönüllü öğretmenimize masal anlatıcılığı eğitimi verdik. Sağ olsunlar öğretmenlerimizde bizimle gönüllü olarak zorlu kış şartlarına rağmen köy köy dolaşıyorlar. Şimdiye kadar 12 köy gezdik. Bugünde Sarıkum köyündeyiz. Gerek köy halkı, gerekse çocuklarımız masallarımızdan, ikramlarımızdan ve bu masal gecelerinden çok memnun, bu da bizi mutlu ediyor" dedi. Masal dinleyen Sarıkum köyü çocuklarından Abdullah Özkan da, masal ve hikayeleri duymaz olduklarını ifade ederek, "Öğretmenlerimiz bizim için köyümüze geldiler.
Abdullah Özkan - 25.02.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
İnşaat temelinin bulunduğu alanın çevresindeki 3'er katlı 2 binada herhangi bir hasar meydana gelmediği görüldü. Darıca Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Abdullah Özkan olay yerinde incelemede bulunarak, iki binadaki 4 ailenin tedbir amaçlı binalara boşaltmasına karar verdi.
Abdullah Özkan - 24.02.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 14
İnşaat temelinin bulunduğu alanın çevresindeki 3'er katlı 2 binada herhangi bir hasar meydana gelmediği görüldü. Darıca Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Abdullah Özkan olay yerinde incelemede bulunarak, iki binadaki 4 ailenin tedbir amaçlı binalara boşaltmasına karar verdi.
Abdullah Özkan - 10.05.2019
İstanbul ve Rize'de İşlenen 7 Cinayetin Sırrı Çözüldü
Rize İkizdere'deki bir kahvehanenin otomatik silahlarla taranması Aynı çeteye mensup şüphelilerin, 1 Kasım 2016 tarihinde Rize'nin İkizdere ilçesine bağlı Güneyce köyündeki bir kahvehanenin otomatik silahlarla tarandığı olayda, Ahmet Şahin Akyıldız, Mehmet Yaşar Akyıldız ve Abdullah Özkan'ın öldürülmesi, 7 kişinin de yaralanmasının failleri olduğu ortaya çıkarıldı.
Abdullah Özkan - 19.04.2019
Kudüs Bizi Birleştiriyor, Sağlamlaştırıyor"
Hafız Abdullah Özkan'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Yüncüoğlu, birçok problemin, savaşın ve acının sebebinin işgal altındaki Filistin, Kudüs, Mescid-i Aksa olduğunu söyledi.
Abdullah Özkan - 10.02.2019
70 Yaşındaki Şerif Kunt İlk Maçına Çıktı
Abdullah Özkan ise kaptanları Şerif Kunt'tan çok memnun olduklarını belirterek, "Ondan çok şey öğreneceğiz, büyük bir tecrübesi var.
Abdullah Özkan - 24.01.2019
Müsiad Adana Şube Başkanı Kavak Güven Tazeledi
Kavak'ın başkanlığındaki yeni yönetim kurulunda Abdullah Hamidi, Mehmet Akif Akyıldız, Mehmet Çalık, Zeynel Abidin Üstemel, Dr. Cengiz Yılmaz, Mehmet Şahbaz, Ahmet Aslan, Hasan Abdullah Özkan, Güray Atak, Serdar Kutlu, Cumali Kocabey, Şahin İplikçi, Abdullah Göktekin ve Muhammed Veysel Gök yer aldı.
Abdullah Özkan - 16.08.2018
7 Kişinin Öldürülmesinden Sorumlu Tutulan Çete Davasında 9 Tahliye Kararı
Pazartesi başlayan ve bugün 4'üncüsü görülen duruşmaya, sanıkların savunmaları ile başlandı.  Suç örgütü tarafından öldürüldüğü iddia edilen maktul Mustafa Çakar'ın ablası Pınar Çakar, müşteki sıfatıyla katıldığı duruşmada, "Kardeşime bunu yapan başta Ümit Saral olmak üzere herkesten şikayetçiyim. Kardeşimin ne 'Şirinler' adı altında ne de 'Sarallar' adı altında olan örgüt üyeleriyle uzaktan yakından alakası yok. Bunu onlar da biliyor. Hepiniz yalan beyan veriyorsunuz. Kalaşnikoflarla gezmeye çıktığınızı söylüyorsunuz. Bu ülkede kim kalaşnikoflarla geziyor. Siz ancak kendinizi kandırırsınız" dedi.    Pınar Çakar olay gününü ise şöyle anlattı:   "Olay günü benim kardeşim olayın olduğu yerin iki sokak arkasında oturuyor. İftarı beklerken bu adamlar Menderes Caddesi'ni baştan sona kapatıyorlar ve caddenin bir ucundan diğer ucuna tarayarak ilerliyorlar. Bunu gören kardeşim eğiliyor yere doğru ve bu esnada kurşunun biri çenesinden girip şah damarını patlatıyor. 2'si ölümcül 5 kurşun isabet ediyor. Kardeşimin 18 yaşında bir kızı var. Biz 1.5 yıldır gülmüyoruz" dedi.    HASAN SARAL'IN DA ARALARINDA BULUNDUĞU 9 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ Mahkeme heyeti daha sonra tahliye talepleri için sanıklara ve avukatlara söz verdi. Söz alan sanıklar ve avukatları, tahliye talebinde bulundu. Ümit Saral'ın bir dahaki duruşmada hazır edilmesi için cezaevine yazı yazılmasına karar veren mahkeme heyeti; Kenan Seyis, Mustafa Bozkurt, Suat Erduran, Nurullah Kapçu, Tayfun Demirer, Mehmet Salih Ablak, Hasan Saral, Sebahattin Eroğlu ve Ömer Mehmet Özkanlı'nın tahliyelerine karar verdi.  Bu kişilerin yurt dışına çıkışlarını yasaklayan mahkeme, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.    İDDİANAMEDEN Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Ümit Saral'ın liderliğini yaptığı suç örgütünün eski gücünü tekrar kazanmak için Mehmet Sabri Şirin ile anlaşarak kendi gücüne dahil ettiği, karşılıklı menfaat ilişkisi içinde uluslararası uyuşturucu ticareti yapmaya başladıkları anlatılıyor.  İddianamede, Ümit Saral ile Mehmet Sabri Şirin arasında gelir paylaşımı konusunda anlaşmazlık çıktığı, Kenan Şirin, Abdullah Özkan, Ahmet Şahin Akyıldız, Hakan Koyuncu, Mehmet Yaşar Akyıldız, Murat Mehmetefendioğlu ve Mustafa Çakar'ın farklı tarihlerde ve farklı yerlerde öldürüldükleri anlatılıyor.
Abdullah Özkan - 16.08.2018
7 Kişinin Öldürülmesinden Sorumlu Tutulan Çete Davasında 9 Tahliye Kararı
Pazartesi başlayan ve bugün 4'üncüsü görülen duruşmaya, sanıkların savunmaları ile başlandı.  Suç örgütü tarafından öldürüldüğü iddia edilen maktul Mustafa Çakar'ın ablası Pınar Çakar, müşteki sıfatıyla katıldığı duruşmada, "Kardeşime bunu yapan başta Ümit Saral olmak üzere herkesten şikayetçiyim. Kardeşimin ne 'Şirinler' adı altında ne de 'Sarallar' adı altında olan örgüt üyeleriyle uzaktan yakından alakası yok. Bunu onlar da biliyor. Hepiniz yalan beyan veriyorsunuz. Kalaşnikoflarla gezmeye çıktığınızı söylüyorsunuz. Bu ülkede kim kalaşnikoflarla geziyor. Siz ancak kendinizi kandırırsınız" dedi.  Pınar Çakar olay gününü ise şöyle anlattı:   "Olay günü benim kardeşim olayın olduğu yerin iki sokak arkasında oturuyor. İftarı beklerken bu adamlar Menderes Caddesi'ni baştan sona kapatıyorlar ve caddenin bir ucundan diğer ucuna tarayarak ilerliyorlar. Bunu gören kardeşim eğiliyor yere doğru ve bu esnada kurşunun biri çenesinden girip şah damarını patlatıyor. 2'si ölümcül 5 kurşun isabet ediyor. Kardeşimin 18 yaşında bir kızı var. Biz 1.5 yıldır gülmüyoruz" dedi.  HASAN SARAL'IN DA ARALARINDA BULUNDUĞU 9 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ Mahkeme heyeti daha sonra tahliye talepleri için sanıklara ve avukatlara söz verdi. Söz alan sanıklar ve avukatları, tahliye talebinde bulundu. Ümit Saral'ın bir dahaki duruşmada hazır edilmesi için cezaevine yazı yazılmasına karar veren mahkeme heyeti; Kenan Seyis, Mustafa Bozkurt, Suat Erduran, Nurullah Kapçu, Tayfun Demirer, Mehmet Salih Ablak, Hasan Saral, Sebahattin Eroğlu ve Ömer Mehmet Özkanlı'nın tahliyelerine karar verdi.  Bu kişilerin yurt dışına çıkışlarını yasaklayan mahkeme, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.  İDDİANAMEDEN Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Ümit Saral'ın liderliğini yaptığı suç örgütünün eski gücünü tekrar kazanmak için Mehmet Sabri Şirin ile anlaşarak kendi gücüne dahil ettiği, karşılıklı menfaat ilişkisi içinde uluslararası uyuşturucu ticareti yapmaya başladıkları anlatılıyor.  İddianamede, Ümit Saral ile Mehmet Sabri Şirin arasında gelir paylaşımı konusunda anlaşmazlık çıktığı, Kenan Şirin, Abdullah Özkan, Ahmet Şahin Akyıldız, Hakan Koyuncu, Mehmet Yaşar Akyıldız, Murat Mehmetefendioğlu ve Mustafa Çakar'ın farklı tarihlerde ve farklı yerlerde öldürüldükleri anlatılıyor.
Abdullah Özkan - 16.08.2018
7 Kişinin Öldürülmesinden Sorumlu Tutulan Çete Davasında 9 Tahliye Kararı
Pazartesi başlayan ve bugün 4'üncüsü görülen duruşmaya, sanıkların savunmaları ile başlandı.  Suç örgütü tarafından öldürüldüğü iddia edilen maktul Mustafa Çakar'ın ablası Pınar Çakar, müşteki sıfatıyla katıldığı duruşmada, "Kardeşime bunu yapan başta Ümit Saral olmak üzere herkesten şikayetçiyim. Kardeşimin ne 'Şirinler' adı altında ne de 'Sarallar' adı altında olan örgüt üyeleriyle uzaktan yakından alakası yok. Bunu onlar da biliyor. Hepiniz yalan beyan veriyorsunuz. Kalaşnikoflarla gezmeye çıktığınızı söylüyorsunuz. Bu ülkede kim kalaşnikoflarla geziyor. Siz ancak kendinizi kandırırsınız" dedi.  Pınar Çakar olay gününü ise şöyle anlattı:   "Olay günü benim kardeşim olayın olduğu yerin iki sokak arkasında oturuyor. İftarı beklerken bu adamlar Menderes Caddesi'ni baştan sona kapatıyorlar ve caddenin bir ucundan diğer ucuna tarayarak ilerliyorlar. Bunu gören kardeşim eğiliyor yere doğru ve bu esnada kurşunun biri çenesinden girip şah damarını patlatıyor. 2'si ölümcül 5 kurşun isabet ediyor. Kardeşimin 18 yaşında bir kızı var. Biz 1.5 yıldır gülmüyoruz" dedi.  HASAN SARAL'IN DA ARALARINDA BULUNDUĞU 9 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ Mahkeme heyeti daha sonra tahliye talepleri için sanıklara ve avukatlara söz verdi. Söz alan sanıklar ve avukatları, tahliye talebinde bulundu. Ümit Saral'ın bir dahaki duruşmada hazır edilmesi için cezaevine yazı yazılmasına karar veren mahkeme heyeti; Kenan Seyis, Mustafa Bozkurt, Suat Erduran, Nurullah Kapçu, Tayfun Demirer, Mehmet Salih Ablak, Hasan Saral, Sebahattin Eroğlu ve Ömer Mehmet Özkanlı'nın tahliyelerine karar verdi.  Bu kişilerin yurt dışına çıkışlarını yasaklayan mahkeme, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.  İDDİANAMEDEN Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Ümit Saral'ın liderliğini yaptığı suç örgütünün eski gücünü tekrar kazanmak için Mehmet Sabri Şirin ile anlaşarak kendi gücüne dahil ettiği, karşılıklı menfaat ilişkisi içinde uluslararası uyuşturucu ticareti yapmaya başladıkları anlatılıyor.  İddianamede, Ümit Saral ile Mehmet Sabri Şirin arasında gelir paylaşımı konusunda anlaşmazlık çıktığı, Kenan Şirin, Abdullah Özkan, Ahmet Şahin Akyıldız, Hakan Koyuncu, Mehmet Yaşar Akyıldız, Murat Mehmetefendioğlu ve Mustafa Çakar'ın farklı tarihlerde ve farklı yerlerde öldürüldükleri anlatılıyor.
Abdullah Özkan - 16.08.2018
Organize Suç Örgütü Hakkında Dava
Abdullah Özkan, Ahmet Şahin Akyıldız, Hakan Koyuncu, Kenan Şirin, Mehmet Yaşar Akyıldız, Murat Mehmetefendioğlu ve Mustafa Çakar'ın maktul olarak yer aldığı 144 sayfalık iddianamede, Mehmet Sabri Şirin'in de arasında olduğu 12 mağdur, 16 müşteki, 8 mağdur-müşteki ile 21'i tutuklu 26 sanık yer aldı.
Abdullah Özkan - 13.08.2018
Organize Suç Örgütü Hakkında Dava
Abdullah Özkan, Ahmet Şahin Akyıldız, Hakan Koyuncu, Kenan Şirin, Mehmet Yaşar Akyıldız, Murat Mehmetefendioğlu ve Mustafa Çakar'ın maktul olarak yer aldığı 144 sayfalık iddianamede, Mehmet Sabri Şirin'in de arasında olduğu 12 mağdur, 16 müşteki, 8 mağdur-müşteki ile 21'i tutuklu 26 sanık yer aldı.
Abdullah Özkan - 13.08.2018
7 Kişinin Öldürülmesinden Sorumlu Tutulan Ümit Saral'ın Yargılanmasına Başlandı
Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına bazı tutuklu sanıklar ile bir tutuksuz sanık katıldı. Üç sanık da tutuklu  bulundukları cezaevinden duruşma salonuna SEGBİS sistemi ile bağlandı. Tutuklu sanık Ümit Saral duruşmaya katılmadı.  Kimlik tespitinin ardından sanıkların sorgusuna geçildi.  Tutuklu sanık Hasan Kavasoğlu, iddianamede kendisine yüklenen suçların hiçbirini kabul etmediğini belirterek, "Ben örgüt üyesi değilim. Ümit Saral ve ağabeyi dostumdur. Hakan Koyuncu'nun öldürüldüğünü öğrendiğimde üzüldüm, dostumdu. Ümit Saral'ın bu olayı gerçekleştirdiğini düşünmüyorum. Ben kimsenin öldürülmesinde silah temin etmedim, kimseden emir almadım, kimseye talimat vermedim. Herhangi bir eyleme karışmadım, beraatimi istiyorum" dedi.  KENAN ŞİRİN'İN ÖLDÜRÜLMESİ EYLEMİNE KATILDIĞI İDDİA EDİLEN SANIK EYLEMİ KABUL ETMEDİ Maktül Kenan Şirin'in öldürülmesi eylemine bizzat katılmakla suçlanan tutuklu sanık Ferhat Solmaz, "Kenan Şirin'i ben şahsen tanımam. Kardeşi Mehmet Sabri Şirin nedeni ile geçmişe dönük bir husumetimiz var. Kenan Şirin'i öldürdüğüm iddiasını kabul etmiyorum. Ben tetikçilik yapmadım, bu ağır bir laftır" dedi.  ARACINDA VE EVİNDE 3 KALAŞNİKOF, BİR TABANCA, EL BOMBASI BULUNDUĞUNU KABUL ETTİ Otomobilinde 2 kalaşnikof ve bir tabanca, evinde de 1 kalaşnikof, bir el bombası, kelepçe ve bir çelik yelek ele geçirildiği iddiası üzerine de savunma yapan Solmaz, "Büyükçekmece'de bana ateş ettiler, üstümde çelik yelek olduğu için şu anda buradayım. Evimde yakalanan patlayıcı el bombası ile silahları kabul ediyorum. Aracımda iki tabanca bir kalaşnikof, evimde de bir kalaşnikof yakalandı. Ben el bombasını üstümde taşıyordum. Evimde bulunan kelepçeyi hatırlamıyorum" dedi.  ÜÇ KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ KAHVEHANE SALDIRISINDA KULLANILAN ARACI YAKMIŞLAR Ferhat Solmaz, Rize'nin Güneyce köyünde 3 kişinin ölümü 7 kişinin de yaralandığı çatışmaya ilişkin olarak da savunmasını yaptı. Maktul Mehmet Yaşar Akyıldız'ın daveti üzerine İstanbul'dan Rize'ye gittiğini belirten Solmaz, "Rize'deki otogardan bir otomobil çalarak Güneyce Köyü'ndeki kahvehaneye gittim. Aracı bir arkadaşım kullanıyordu. Kahvenin önüne gittik. Kalabalığı görünce bir tur attık. Maktul Mehmet Yaşar Akyıldız aradı. Beni neden öyle kalabalık bir yere çağırdığını sordum. Araçla kahvenin önünden geçerken arka sol camı açtım. Yaşar beni görünce silahına davrandı. Ben de bunun üzerine ayaklarına doğru ateş ettim. Şoför de gaza bastı, köyden ayrıldık. Araçla inemeyeceğimiz bir yere gelince de aracı yaktık. Biz oraya olay yapmaya gitmemiştik. Rize'de ölen, yaralanan diğer şahısları tanımıyorum" dedi.  Elazığ Cezaevi'nde tutuklu bulunan sanık Onur Saral, SEGBİS sistemi ile duruşmaya katılmak istemediğini, duruşma salonunda mahkeme huzurunda savunma yapmak istediğini beyan etti. Saral'ın bu talebi üzerine mahkeme, Onur Saral'ın savunmasını almadı.   Duruşmaya yarın sanıkların savunması ile devam edilecek İDDİANAMEDEN Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Ümit Saral'ın liderliğini yaptığı suç örgütü ile Sabri Şirin'in liderliğini yaptığı suç örgütü arasında husumet olduğu, Ümit Saral'ın eski gücünü tekrar kazanmak için Mehmet Sabri Şirin ile anlaşarak kendi örgütüne dahil ettiği anlatılıyor.  Tarafların karşılıklı menfaat ilişkisi içinde uluslararası uyuşturucu ticareti yapmaya başladıkları anlatılan iddianamede, Ümit Saral ile Mehmet Sabri Şirin'in gelirin paylaşımı konusunda anlaşmazlık çıktığı, çıkan husumet sonrası Kenan Şirin, Abdullah Özkan, Ahmet Şahin Akyıldız, Hakan Koyuncu, Mehmet Yaşar Akyıldız, Murat Mehmetefendioğlu ve Mustafa Çakar'ın farklı tarihlerde ve farklı yerlerde öldürüldüğü ifade ediliyor.
Abdullah Özkan - 13.08.2018
7 Kişinin Öldürülmesinden Sorumlu Tutulan Ümit Saral'ın Yargılanmasına Başlandı
Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına bazı tutuklu sanıklar ile bir tutuksuz sanık katıldı. Üç sanık da tutuklu  bulundukları cezaevinden duruşma salonuna SEGBİS sistemi ile bağlandı. Tutuklu sanık Ümit Saral duruşmaya katılmadı.  Kimlik tespitinin ardından sanıkların sorgusuna geçildi.  Tutuklu sanık Hasan Kavasoğlu, iddianamede kendisine yüklenen suçların hiçbirini kabul etmediğini belirterek, "Ben örgüt üyesi değilim. Ümit Saral ve ağabeyi dostumdur. Hakan Koyuncu'nun öldürüldüğünü öğrendiğimde üzüldüm, dostumdu. Ümit Saral'ın bu olayı gerçekleştirdiğini düşünmüyorum. Ben kimsenin öldürülmesinde silah temin etmedim, kimseden emir almadım, kimseye talimat vermedim. Herhangi bir eyleme karışmadım, beraatimi istiyorum" dedi.  KENAN ŞİRİN'İN ÖLDÜRÜLMESİ EYLEMİNE KATILDIĞI İDDİA EDİLEN SANIK EYLEMİ KABUL ETMEDİ Maktül Kenan Şirin'in öldürülmesi eylemine bizzat katılmakla suçlanan tutuklu sanık Ferhat Solmaz, "Kenan Şirin'i ben şahsen tanımam. Kardeşi Mehmet Sabri Şirin nedeni ile geçmişe dönük bir husumetimiz var. Kenan Şirin'i öldürdüğüm iddiasını kabul etmiyorum. Ben tetikçilik yapmadım, bu ağır bir laftır" dedi.  ARACINDA VE EVİNDE 3 KALAŞNİKOF, BİR TABANCA, EL BOMBASI BULUNDUĞUNU KABUL ETTİ Otomobilinde 2 kalaşnikof ve bir tabanca, evinde de 1 kalaşnikof, bir el bombası, kelepçe ve bir çelik yelek ele geçirildiği iddiası üzerine de savunma yapan Solmaz, "Büyükçekmece'de bana ateş ettiler, üstümde çelik yelek olduğu için şu anda buradayım. Evimde yakalanan patlayıcı el bombası ile silahları kabul ediyorum. Aracımda iki tabanca bir kalaşnikof, evimde de bir kalaşnikof yakalandı. Ben el bombasını üstümde taşıyordum. Evimde bulunan kelepçeyi hatırlamıyorum" dedi.  ÜÇ KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ KAHVEHANE SALDIRISINDA KULLANILAN ARACI YAKMIŞLAR Ferhat Solmaz, Rize'nin Güneyce köyünde 3 kişinin ölümü 7 kişinin de yaralandığı çatışmaya ilişkin olarak da savunmasını yaptı. Maktul Mehmet Yaşar Akyıldız'ın daveti üzerine İstanbul'dan Rize'ye gittiğini belirten Solmaz, "Rize'deki otogardan bir otomobil çalarak Güneyce Köyü'ndeki kahvehaneye gittim. Aracı bir arkadaşım kullanıyordu. Kahvenin önüne gittik. Kalabalığı görünce bir tur attık. Maktul Mehmet Yaşar Akyıldız aradı. Beni neden öyle kalabalık bir yere çağırdığını sordum. Araçla kahvenin önünden geçerken arka sol camı açtım. Yaşar beni görünce silahına davrandı. Ben de bunun üzerine ayaklarına doğru ateş ettim. Şoför de gaza bastı, köyden ayrıldık. Araçla inemeyeceğimiz bir yere gelince de aracı yaktık. Biz oraya olay yapmaya gitmemiştik. Rize'de ölen, yaralanan diğer şahısları tanımıyorum" dedi.  Elazığ Cezaevi'nde tutuklu bulunan sanık Onur Saral, SEGBİS sistemi ile duruşmaya katılmak istemediğini, duruşma salonunda mahkeme huzurunda savunma yapmak istediğini beyan etti. Saral'ın bu talebi üzerine mahkeme, Onur Saral'ın savunmasını almadı.   Duruşmaya yarın sanıkların savunması ile devam edilecek İDDİANAMEDEN Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Ümit Saral'ın liderliğini yaptığı suç örgütü ile Sabri Şirin'in liderliğini yaptığı suç örgütü arasında husumet olduğu, Ümit Saral'ın eski gücünü tekrar kazanmak için Mehmet Sabri Şirin ile anlaşarak kendi örgütüne dahil ettiği anlatılıyor.  Tarafların karşılıklı menfaat ilişkisi içinde uluslararası uyuşturucu ticareti yapmaya başladıkları anlatılan iddianamede, Ümit Saral ile Mehmet Sabri Şirin'in gelirin paylaşımı konusunda anlaşmazlık çıktığı, çıkan husumet sonrası Kenan Şirin, Abdullah Özkan, Ahmet Şahin Akyıldız, Hakan Koyuncu, Mehmet Yaşar Akyıldız, Murat Mehmetefendioğlu ve Mustafa Çakar'ın farklı tarihlerde ve farklı yerlerde öldürüldüğü ifade ediliyor.
Abdullah Özkan - 13.07.2018
Şehitler İçin Şehir Şehir Dolaşıp Hatim İndiriyor
İstanbul Dolmabahçe Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi müezzini hafız Abdullah Özkan, motosikletiyle iki yıldır ülkenin farklı şehirlerinde manevi mekanları gezerek 15 Temmuz şehitleri için hatim indiriyor.
Abdullah Özkan - 11.07.2018
Yüksekova'da Hacı Adayları Uğurlandı
Programda İstanbul Müftülüğünde görevli imam hatipler Furkan Çınar ve Mustafa Kızılcaoğlu ile müezzin Abdullah Özkan, Kur'an-ı Kerim okudu.
Abdullah Özkan - 23.05.2018
Organize Suç Örgütü Hakkında İddianame
Ümit Saral'ın, iddianamede başka eylemlerine de yer verildi. Saral'ın, şüpheli Serhat Poskurlu ile 1 Kasım 2016'da Rize'nin Güneyce köyündeki kahvehaneye silahla saldırdığı, saldırı sonucunda Abdullah Özkan, Mehmet Yaşar Akyıldız ve Ahmet Şahin Akyıldız'ın öldüğü, 7 kişinin yaralandığı anlatılan iddianamede, Saral'ın kendi örgütünün üyesi olan Hakan Koyuncu'yu net olmamakla beraber örgüt içi hesaplaşma nedeniyle evinde başından silahla vurarak öldürdüğü aktarıldı.
Abdullah Özkan - 23.05.2018
Sarallar"In Liderine 7 Kez Ağırlaştırılmış Müebbet ve 147 Yıla Kadar Hapis İstemi
7 KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ Kenan Şirin, Abdullah Özkan, Ahmet Şahin Akyıldız, Hakan Koyuncu, Mehmet Yaşar Akyıldız, Murat Mehmetefendioğlu ve Mustafa Çakar'ın farklı tarihlerde ve yerlerde öldürüldüğü belirtildi.
Abdullah Özkan - 23.05.2018
Sarallar"In Liderine 7 Kez Ağırlaştırılmış Müebbet ve 147 Yıla Kadar Hapis İstemi
Serpil KIRKESER /  İstanbul DHA - KAMUOYUNDA "Sarallar" olarak bilinen çetenin lideri Ümit Saral hakkında 7 ayrı cinayetten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve 74 yıldan 147 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan 140 sayfalık iddianamede, husumetli olan Sarallar ve Şirinler'in "Uluslararası uyuşturucu ticareti" yapmak için bir araya geldikleri, ancak suçtan elde ettikleri gelirin paylaşılması konusunda birbirlerine husumet besledikleri ve bu husumet çerçevesinde 7 kişinin öldürüldüğü öne sürüldü. 22'si tutuklu 26 sanık önümüzdeki günlerde Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.  İDDİANAMEDE OLAY ANLATILDI Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan 140 sayfalık iddianamede Ümit Saral'ın liderliğini yaptığı suç örgütü ile Mehmet Sabri Şirin'in liderliğini yaptığı suç örgütü arasında husumet olduğu hatırlatıldı. 2008 yılı ile 2012 yılları arasında tutuklu olarak yargılanan ve 2012 yılında serbest kalan Ümit Saral'ın, etrafına adam toplayarak eski gücünü tekrar kazanmak için girişimlerde bulunduğu anlatıldı.  Ümit Saral'ın, Kenan Şirin'in ağabeyi olan ve Güngören'de uyuşturucu piyasasını elinde bulundurduğu ve uluslararası uyuşturucu ticari yaptığı yönünde duyumlar ile bilinen "Şirinler" isimli suç örgütü lideri Mehmet Sabri Şirin ile anlaşarak kendi örgütüne dahil ettiği öne sürüldü.  SARAL'IN LİDER, ŞİRİN KARDEŞLER ÖRGÜT YÖNETİCİSİ POZİSİYONUNDA OLDUĞU İDDİA EDİLDİ İddianamede, Ümit Saral'ın örgüt lideri pozisyonunda ile Mehmet Sabri Şirin ile Kenan Şirin'in ise örgüt yöneticisi pozisyonunda bulunduğu oluşum ile karşılıklı menfaat ilişkisi çerçevesinde örgütlü bir şekilde uluslararası uyuşturucu ticareti yapmaya başladıkları yönünde bilgiler elde edildiği anlatıldı.  "GELİRİN PAYLAŞMASI KONUSUNDA ANLAŞMAZLIĞA DÜŞTÜLER" Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonlarda 20 Şubat 2013 tarihinde 49 kilo gram eroin ele geçirildiği anlatılan iddianamede,  Mehmet Sabri Şirin ve Mehmet Şenkal'a "Uluslararası uyuşturucu ticareti yapmak"tan işlem yapıldığı, yine 11 Mart 2013 tarihinde Kapıkule TIR Gümrük Sahası'nda 33 kilo gram ecstasy  ele geçirildiği anlatıldı. Ancak daha sonra örgüt Lideri Ümit Saral ile Şirinler arasında suçtan elde edilen gelirin paylaşılması noktasında anlaşmazlıkları çıktığı ve şahısların birbirilerine husumet besledikleri, bu husumet çerçevesinde Ümit Saral'ın talimatları doğrultusunda 3 Nisan 2013 tarihinde "Şirinler" suç örgütünden Kenan Şirin'in Bahçelievler'deki ikametinin kurşunlandığı anlatıldı.  7 KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ Kenan Şirin, Abdullah Özkan, Ahmet Şahin Akyıldız, Hakan Koyuncu, Mehmet Yaşar Akyıldız, Murat Mehmetefendioğlu ve Mustafa Çakar'ın farklı tarihlerde ve yerlerde öldürüldüğü belirtildi.
Abdullah Özkan - 23.05.2018
Sarallar"In Liderine 7 Kez Ağırlaştırılmış Müebbet ve 147 Yıla Kadar Hapis İstemi
Haber: Serpil KIRKESER /  İstanbul DHA Kamuoyunda "Sarallar" olarak bilinen çetenin lideri Ümit Saral hakkında 7 ayrı cinayetten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve 74 yıldan 147 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan 140 sayfalık iddianamede, husumetli olan Sarallar ve Şirinler'in "Uluslararası uyuşturucu ticareti" yapmak için bir araya geldikleri, ancak suçtan elde ettikleri gelirin paylaşılması konusunda birbirlerine husumet besledikleri ve bu husumet çerçevesinde 7 kişinin öldürüldüğü öne sürüldü. 22'si tutuklu 26 sanık önümüzdeki günlerde Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.  İDDİANAMEDE OLAY ANLATILDI Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan 140 sayfalık iddianamede Ümit Saral'ın liderliğini yaptığı suç örgütü ile Mehmet Sabri Şirin'in liderliğini yaptığı suç örgütü arasında husumet olduğu hatırlatıldı. 2008 yılı ile 2012 yılları arasında tutuklu olarak yargılanan ve 2012 yılında serbest kalan Ümit Saral'ın, etrafına adam toplayarak eski gücünü tekrar kazanmak için girişimlerde bulunduğu anlatıldı.  Ümit Saral'ın, Kenan Şirin'in ağabeyi olan ve Güngören'de uyuşturucu piyasasını elinde bulundurduğu ve uluslararası uyuşturucu ticari yaptığı yönünde duyumlar ile bilinen "Şirinler" isimli suç örgütü lideri Mehmet Sabri Şirin ile anlaşarak kendi örgütüne dahil ettiği öne sürüldü.  SARAL'IN LİDER, ŞİRİN KARDEŞLER ÖRGÜT YÖNETİCİSİ POZİSİYONUNDA OLDUĞU İDDİA EDİLDİ İddianamede, Ümit Saral'ın örgüt lideri pozisyonunda ile Mehmet Sabri Şirin ile Kenan Şirin'in ise örgüt yöneticisi pozisyonunda bulunduğu oluşum ile karşılıklı menfaat ilişkisi çerçevesinde örgütlü bir şekilde uluslararası uyuşturucu ticareti yapmaya başladıkları yönünde bilgiler elde edildiği anlatıldı.  "GELİRİN PAYLAŞMASI KONUSUNDA ANLAŞMAZLIĞA DÜŞTÜLER" Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonlarda 20 Şubat 2013 tarihinde 49 kilo gram eroin ele geçirildiği anlatılan iddianamede,  Mehmet Sabri Şirin ve Mehmet Şenkal'a "Uluslararası uyuşturucu ticareti yapmak"tan işlem yapıldığı, yine 11 Mart 2013 tarihinde Kapıkule TIR Gümrük Sahası'nda 33 kilo gram ecstasy  ele geçirildiği anlatıldı. Ancak daha sonra örgüt Lideri Ümit Saral ile Şirinler arasında suçtan elde edilen gelirin paylaşılması noktasında anlaşmazlıkları çıktığı ve şahısların birbirilerine husumet besledikleri, bu husumet çerçevesinde Ümit Saral'ın talimatları doğrultusunda 3 Nisan 2013 tarihinde "Şirinler" suç örgütünden Kenan Şirin'in Bahçelievler'deki ikametinin kurşunlandığı anlatıldı.  7 KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ Kenan Şirin, Abdullah Özkan, Ahmet Şahin Akyıldız, Hakan Koyuncu, Mehmet Yaşar Akyıldız, Murat Mehmetefendioğlu ve Mustafa Çakar'ın farklı tarihlerde ve yerlerde öldürüldüğü belirtildi.
Abdullah Özkan - 28.04.2018
Güncelleme - Mersin'de Otomobil Dereye Devrildi: 1 Ölü, 1 Yaralı
Askeri tören mangasının da hazır bulunduğu cenaze töreninde oğlunun tabutuna sarılan baba Abdullah Özkan ağladı.
Abdullah Özkan - 21.03.2018
Saü'de "Sosyal Sorumluluk Bilinci" Paneli Düzenlendi
SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen panele, oyuncu Hacı Ali Konuk, sunucu Mert Palavaroğlu ve Mutluluğun Adresi Derneği Başkanı Abdullah Özkan konuşmacı olarak katıldı.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Abdullah Özkan Haberleri | Abdullah Özkan Kimdir - Haberler - Abdullah Özkan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Abdullah Özkan kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika: Otomobil, TIR'a çarptı: 1 ölü, 1 ağır yaralı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.5.2021 03:11:14. #1.15#

title