ABD Grand Prıx'sini Hamılton Kazandı

ABD Grand Prıx'sini Hamılton Kazandı

Otomobil Sporlarında Dünyanın En Çekişmeli Yarışlarına Sahne Olan Formula 1'de Sezonun 7. Yarışı Olan ABD Grand Prix'sinin Galibi, Mc Laren'in İngiliz Pilotu Lewis Hamilton Oldu.

ABD Grand Prıx'sini Hamılton Kazandı

Otomobil sporlarında dünyanın en çekişmeli yarışlarına sahne olan Formula 1'de sezonun 7. yarışı olan ABD Grand Prix'sinin galibi, Mc Laren'in İngiliz pilotu Lewis Hamilton oldu.

Kariyerinin yedinci yarışında podyuma çıkan 22 yaşındaki Hamilton, takım arkadaşı ve son iki yılın dünya şampiyonu Fernando Alonso'nun 1.5 saniye önünde birinciliği elde etti. Vodafone McLaren'in çaylak pilotu, Indianapolis Motor Speedway'deki 73 turluk ABD Grand Prix'sini bir saat 31 dakika 09.965 saniyelik zamanla kazandı.

Mücadeleye ikinci çizgide başlayan Ferrari pilotları Felipe Massa üçüncü, Kimi Raikkonen dördüncü sırayı aldı.

Renault'nun çaylak pilotu Heikki Kovalainen beşinci olarak çıkışını sürdürürken, Toyota'dan Jarno Trulli altıncı, Red Bull sürücüsü Mark Webber yedinci oldu. BMW Sauber'de Kanada'da kaza geçiren Robert Kubica'nın yerine yarışan 19 yaşındaki Sebastian Vettel yarışı sekizinci olarak bitirdi.

Indianapolis yarışı sonunda Hamilton ile Alonso arasındaki puan farkı 10'a yükseldi. Hamilton 58, Alonso 48 puana sahip. Massa 39 ve Raikkonen 32 puanla sıralanıyor. Indianapolis Motor Speedeway'de koşulan son sekiz yarışta sadece ikinci kez birincilik basamağına çıkamayan Ferrari'nin 71 puanı var.

Kaynak: AA