44. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Sona Erdi

44. Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Türkiye Bisiklet Turu'nun Antalya-alanya Etabını Ariel Richeze Maximiliano Birinci Bitirirken, Genel Klasmanda Birinciliği Dapena David Garcia Elde Etti.

44. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Sona Erdi

44. Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Türkiye Bisiklet Turu'nun Antalya-Alanya etabını İrlanda'nın CSF Group Navigare Kulübü'nden Ariel Richeze Maximiliano birinci bitirirken, genel klasmanda birinciliği İspanya'nın Karpin Galicia takımından Dapena David Garcia elde etti. Dereceye giren sporcular, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün katılımıyla gerçekleştirilen törende ödüllerini aldı.

44. Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Türkiye Bisiklet Turu'nun son etabı Antalya-Alanya etabı sona erdi. Dereceye giren sporcular için Alanya'daki Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen ödül törenine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de katıldı. Halk oyunları ve Minik Yürekler Mehter Takımı'nın gösterisiyle başlayan ödül töreninde Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay da hazır bulundu. Törende konuşan Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, İstanbul'da başlayıp Alanya'da son bulan 44. Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Türkiye Bisiklet Turu'nun standardının her geçen yıl yükseldiğini ve dünyanın saygın organizasyonları arasında yer aldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de, turnuvanın 106 ülkede 8 gün boyunca günde 2 saat boyunca naklen yayınlandığını belirterek, "Türkiye'nin en güzel bölgesi, dünya televizyonlarında gösterildi. Bu heyecan verici. Bundan daha iyi bir tanıtım olamaz. Türkiye önümüzdeki yıllarda da uluslararası önemli spor organizasyonlarına ev sahipliği yapacak" diye konuştu. Ayrıca konuşmasında turizmin önemine de değinin Abdullah Gül, "Türkiye'ye gelen 22 milyon turistin 8,5 milyonunu siz ağırlıyorsunuz. Ülke ekonomisine en büyük desteği verirken, Türkiye'nin de en güzel şekilde tanıtımını yapıyorsunuz. Turizm mevsiminin Alanya'ya hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

44. Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Türkiye Bisiklet Turu'nun 7. ve son ayağında birinciliği İrlanda'nın CSF Group Navigare Kulübü'nden Ariel Richeze Maximiliano elde ederken, Andre Suphise ikinci, Hasan Bazayev ise üçüncü oldu. Turun galibi olan Dapena David Garcia'ya sarı mayosunu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül verdi.

Ödül törenin sonunda Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Mütfüoğlu, Cumhurbaşkanı Gül'e bir bisiklet hediye etti.

(ŞT-İY-OK-S)