Haberler

Evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi bin 105. gününde de sürüyor

Güncelleme:

Evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi bin 105. gününde de sürüyor Alileler çocuklarına seslendi Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılması iddiasıyla HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri, bin 105'inci gününde evlat nöbetine kararlılıkla devam ediyor.

Evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi bin 105. gününde de sürüyor

Alileler çocuklarına seslendi

DİYARBAKIR - Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılması iddiasıyla HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri, bin 105'inci gününde evlat nöbetine kararlılıkla devam ediyor.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından 3 Eylül 2019 yılında dağa kaçırılması iddiasıyla HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır annelerinin evlat hasreti sürüyor. Oğlu Fatih Demir için oturma eylemini sürdüren baba Abdullah Demir, oğluna hasret kaldığını söyledi. Oğluna çağrıda bulunan Demir, "4'üncü yılımıza girdik. Biz evlatlarımızı istiyoruz, başka bir şey istemiyoruz. HDP olmasa PKK olamaz. Oğlum, gidişinin 7'nci senesi bitti 8'inci senesine giriyor. Hiçbir zaman seni aramayı bırakmadım ve unutmadım. Sen gelene kadar ben buradan kalkmayacağım. Senin kandırıldığını biliyorum. Deme ki ben gittim diye ailem bana sahip çıkmaz. Senin başımızın üstünde yerin var. Dön gel artık, ailen seni özledi. Teslim olsanız sizi cezaevine atarlar diye kimse kandırmasın. Öyle bir şey yok. 37 çocuk anne ve babasına teslim edildi. Sen de kaç gel Türk adaletine teslim ol. Yeter ki dön gel, seni asla unutmayız bundan emin ol" diye seslendi.

Oğlu Faruk Taşçı için Kars'tan gelen anne Rahime Taşçı, "9 senedir oğlumdan ayrıyım. Oğlumu gittiği günden beri görmedim. Faruk beni duyuyorsan, korkma gel. Gittiğin yer senin gerçek yerin değildir. Senin yerin benim yanımdır. Bizi, ablan Damla'yı ve babanı tek bırakma. Sana buradan sesleniyorum, gel ablanın ve babanın yanında dur. Ne zaman gelirsen kapımız sana sürekli açık olacak. Teslim olursan devlet sana ceza uygulamayacak. Gittiğinden beri sesini ne duydum ne de gördüm. 37 aile çocuğuna kavuştu. Dönenler hiçbir ceza almadı, sen de almazsın. Çoğu düğününü yaptırdı, sen de gelirsen inşallah düğününü yaptıracağız" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Halkların Demokratik Partisi PKK Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın 'Şarap festivali' eleştirisine yanıt: Kendisine bilgi veren muhtemelen akşamdan kalmaydı

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın "Şarap festivali" eleştirisine yanıt: Kendisine bilgi veren muhtemelen akşamdan kalmaydı

Bakmadan Geçme

Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! 22 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 22 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 22 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title