10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
Haberler » Güncel » 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü - Haber

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve Milletvekili , 10 Ocak Çalışan dolayısıyla mesaj yayımladı.


Balta, mesajında, demokrasinin vazgeçilmez unsurları ve temel taşlarından olan basının, her zaman ve her yerde doğru, tarafsız, ilkeli vererek, objektif davranarak haber alma özgürlüğünü sağlayan en etkili araç olduğunu belirtti.


Sürekli kendini yenileyerek daha kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda çalışan, kamuoyu ve kamu arasında köprü kuran, kamuoyunun nabzını tutan, ülkenin gelişen ve güçlenen demokrasisine önemli katkıları olan basının, görevini büyük gayretler sarf ederek yerine getirdiğine dikkati çeken Balta, şunları kaydetti:


"Gazeteciler, ülkemizin, şehirlerimizin ve ilçelerimizin sorunlarını gündeme taşıyarak idarecilerin çalışmalarına da yardımcı olmaktadır. Bu yönde Trabzon basınımız görevini layığı ile yerine getirmektedir. Bu anlamda kendilerinden büyük güç almaktayız. Gazetecilik faaliyetinin en önemli misyonu da haberin doğrusunun insanlara ulaştırılmasını sağlamaktır. Medya bağımsız olmalıdır, basında çalışanlar, gazeteciler, haberciler ne derece özgür olursa başta ülkemiz ve şehrimiz de demokrasisi de o denli güçlü olur. Lakin basının özgürlüğü, hiçbir zaman sorumsuzluk olarak da algılanmamalıdır. Sosyal medyanın en etkin olduğu son yıllarda doğru ve tarafsız habercilik anlayışı her zamankinden daha önemli hale gelmiştir. Aslolan halkın tarafsız ve doğru biçimde haber alabilmesinin sağlanmasıdır."


10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en içten dilekleriyle kutladığını belirten Balta, zorlu ve meşakkatli görevlerinde tüm gazetecilere başarılar dilediğini bildirdi.


Balta, bir süre önce vefat eden Trabzon Gazeteciler Cemiyetinin eski başkanı Turgut Özdemir, başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm gazetecilere Allah'tan rahmet, yakınlarına ve basın camiasına sabır diledi.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler